Автор Тема: Започна се...  (Прочетена 191502 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #420 -: Jul 03, 2020, 21:52 »
Тия са една обградена страна, заплашвана всяка секунда от унищожение, с население нямащо и миг спокойствие, че няма да бъде избито. Определено не желаеш да живееш там.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #421 -: Jul 04, 2020, 00:42 »
Тук не става дума за живеене, а за плюване, без дори да ги познава (преразказа по картинка).
Става ясно, че мрази всички народи с изключение на рашките и китайчоците. За германците се колебае, ама заради рашките - под ножа.
Човека има вкус - едните му го слагаха 45+30г. другите иска да поемат щафетата от тук натам.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #422 -: Jul 04, 2020, 08:22 »
Тук не става дума за живеене, а за плюване, без дори да ги познава (преразказа по картинка).
Става ясно, че мрази всички народи с изключение на рашките и китайчоците. За германците се колебае, ама заради рашките - под ножа.
Човека има вкус - едните му го слагаха 45+30г. другите иска да поемат щафетата от тук натам.

   Не мразя никого,сериозно си се объркАл.
Това "под ножа" нещо не го схванах,не разбирам намека.
   Просто си позволих да дам факти,които ти така и не успя
да опровергаеш.
   Коментираш личността ми,а не данните,които съм дал.
Явно написаното от мен е истина,и това те дразни...
   И да,става дума за двойни стандарти.Излиза,че един "етнос"
има много повече права от другите.
   Това не е ли расизъм ?


П.С. Точно ти със сигурност си се възползвал много от благата на
соца , завършил си безплатно  висше образование
в България (стана платено през 1998 г.) и си отишъл в Канада.
    Ако беше завършил висше например в САЩистан,
щеше май да имаш да връщаш много пари(студ. кредити и т.н.)

« Последна редакция: Jul 04, 2020, 12:46 от spec1a »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #423 -: Jul 04, 2020, 13:52 »
Spec е ценен с това, че изразява мнението на масовия българин (че и човек). Той не се старае да огледа от всички страни, праволинеен е и искрен. Има предубеждения, но всички ги имаме. Често говори против цигани, евреи, американци и ЕС. Но, защо?

Защото във всеки човек е заложен естествен стремеж към справедливост и надежда за светло бъдеще. Той вярва в Русия, защото съзнателно си дава сметка, че ние българите нямаме никакво бъдеще без руснаците.

Моето мнение е, че по принцип нямаме никакво бъдеще и сме го унищожили, с и без Русия. За разговора ще бъдем оптимисти и ще решим, че не е унищожено окончателно от нас самите. Истина е, доста очевидна, че без Русия сме за никъде. Но истинския въпрос е с коя Русия? С тази от последните хиляда години (плюс, минус) нямаме. Те самите нямат, съзнават го и все по-гласно го изразяват.

Сиреч, за да имаме ние някакво бъдеще, то Русия трябва да се реформира кардинално. Точно в това може да се поучи от Америка. Могат да се поучат включително от грешките им. Това пък е нещото, което повечето българи (със Спец. като техен представител) отказват да разберат. Тук някаква вина (колко банално?) може да се хвърли и на тоталитаризма. Америка от още преди това беше станала наш враг. Българина не разбира в цялост, че вечни врагове няма. Затова например, още не могат да простят на турците.

Защо Спец. се възхищава на откровена диктатура като КНР? В съзнанието на българина (и руснака включително) те направиха това, което ние не успяхме. Какво ни обещаха в началото? Обещаха ни „социализъм с човешко лице“. Демек ни обещаваха държавата да продължи да се грижи за всяка наша нужда, все едно сме стадо овце. В същото време ни обещаваха неща като гласност, плурализъм и подобни.

Това очевидно няма как да стане, но към онзи момент не ни беше очевидно. Последно сигурно е защото живеехме под похлупак и не знаехме, как точно седят нещата.

Китай направи нещо почти подобно. Там ККП си запази властта, но в същото време дадоха възможност за частна инициатива, дори си назначиха милиардери. Дън Сяо Пин успя да извади страната от безкрайната изостаналост и да видим как за последните 20 год. КНР се превърна в световна сила.

Аз и преди му казвах на Спец., че по нашия собствен опит, ако имаш мощно производство, нямаш нищо, освен унищожена природа. Всичко това може да бъде смазано (включително под собствената си тежест) за броени дни. Това го знае даже средния американец, който също като нас го е виждал. Но той отказва да повярва в това.

Нищо. Имаме време да почакаме. Убеден съм, че в рамките на нашия живот ще видим провала на Китай. Самия Китай има сметка да се поучи от японския опит. Нищо, че са исторически врагове. Китай върви по стъпките на Япония.

=*=

Та, така. Спец. не мрази наистина никой народ. Той и почти всеки българин имат пожелатено мислене за някаква имагинертна справедливост и светло бъдеще. Ние малките хора (опасявам се и водачите ни), рядко се замисляме, че ние твърде малко знаем, че да знаем, кое е справедливо и кое е добро бъдеще. Може да се окаже, че света е по-справедлив, отколкото ни се привижда. За нещо подобно говорят мохамеданските мъдреци (това е тяхната версия на светци).
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #424 -: Jul 04, 2020, 16:00 »
   ЪЪЪ,имам някои забележки:
1. Няма как да изразявам мнението на масовия българин.Въпросният
масов българин понякога ходи на църква и уважава еврейската
религия християнство.
Как си ме представяте мен в църква ?!?
2. Да,по принцип уважавам руснаците,но няма как да се съглася с
някои мракобесни тенденции в Русия: значителното увеличаване на ролята
на църквата(дано не се отиде към православен фундаментализъм).
Колкото по-силна е религията в дадена държава,толкова тази държава
е по-недоразвита и изостанала.

Изключенията са ясни: някои арабски страни,където
има страшно много петрол и/или страшно много газ.
3. Не бих се определил като праволинеен.
Определено оглеждам нещата от всички страни,смятам че имам
добър аналитичен ум,за което ми помагат точните науки.
« Последна редакция: Jul 04, 2020, 16:10 от spec1a »
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #425 -: Jul 04, 2020, 16:28 »
Проблема е, че нашето велико и безплатно обучение беше също жертва на пропагандата- ни учеше едностранно и сега се берат плодовете.
Като учехме великите теории за соца и комунизма се неглижираха западните теории (нали бяхме врагове).
С Ленин ставахме с Ленин лягахме - не че ги разбирахме тези му теории (помните ли Лениновата теория за отражението), ама не разбирахме и западните. В един момент не разбираш какво става, нямаш база за сравнение коя система е добра и коя е зле и на коя система кое и куца - ставаш жертва на пропагандата и ти.
Стигнахме до там да се политизира и науката - Кибернетиката била буржоазна наука, руските електронни компоненти били номер едно и в проектите трябва да се ползват само те (сякаш като отвориш каталозите и не виждаш сам- ама трябва да намериш каталози, трябва да знаеш и език), интегралните схеми били за слабаци, микропроцесорите били за лигльовци и т.н.
Предполагам, че при икономистите е било същия бълвоч.
Сега България занули брояча и трябва да почне да изгради капитализма (отново защото преди 9-ти беше на правия път), да си мине по еволюцията без да прескача етапи (нали Спец), като го построи тогава да ръси мозъци и да мисли за следващата система, която да е по-добра.
Русия и Китай дори не са стигнали до зануляването на брояча и още изстискват Соц-а (все пак е по-добрия строй спрямо Феодалния).

А българската соц. диплома за висше образование става само да си я завреш някъде.
Добре, че стреляха по границата та да се възползвам от безплатното образование - само така можеха да ни държат в "рая"
А не знам защо си мислиш, че в Канада образованието е безплатно, сигурно си чел в същия източник дето пише и за устройството на китайската социална система.

По въпроса с "данните" дето си дал, ако посетиш:
https://www.911memorial.org/visit/memorial/names-911-memorial

има списък на 3000 от жертвите в двете кули от 9/11
дори с невъоръжено око се виждат еврейски имена (изненада - пълно е и с араби)- другия път се напъни повече.
« Последна редакция: Jul 04, 2020, 16:33 от jet »
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #426 -: Jul 04, 2020, 16:46 »
jet:
Цитат
А не знам защо си мислиш, че в Канада образованието е безплатно

   Никога не съм твърдял това.
Написах,че ти си завършил безплатно  висше образование в
България,ти това не го отрече.
Преди време написа,че си работил в българска банка като ИТ
специалист.Би трябвало да си имал завършено висше,нали...



jet:
Цитат
По въпроса с "данните" дето си дал, ако посетиш:
https://www.911memorial.org/visit/memorial/names-911-memorial

има списък на 3000 от жертвите в двете кули от 9/11
дори с невъоръжено око се виждат еврейски имена (изненада - пълно е и с араби)- другия път се напъни повече.

   Евреите,загинали в СТЦ като брой са много по-малко от работещите
там евреи по принцип.И ако има желание,това може да се провери.
Това ,че фамилното име завършва на "стийн","бърг" и т.н. , не означава
непременно,че носителят му е евреин.
Колко примери искаш да ти дам ?
Например режисьорът Стивън Содърбърг не е евреин,а швед.
E,aко е "Коен","Каплан","Каган" (между другото "каган" означава
хазарски владетел; истината боли)  и т.н., това гарантирано е евреин.
« Последна редакция: Jul 04, 2020, 16:53 от spec1a »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #427 -: Jul 04, 2020, 16:50 »
Китай още щеше да е аграрна държава, а можеше и да я няма. А, ако я имаше, щеше сигурно да е нещо подобно на Северна Корея. Китайското чудо не е никакво чудо.
Някъде през седемдесетте години на миналия век ( 78ма, ако не се лъжа ), американците предлагат на Китай икономически план, който да измъкне държавата от фалита, към който са се били запътили тогава. Сащисаните не са искали да помогнат на Китай от желание да спасяват света, както тръбят сега. Искали са силен съюзник по една от границите на СССР и така да принудят съветите да пилеят ресурси за защита и от тази посока. Но както виждаме, в един момент това се обърна срещу тях. Все пак, трябва да им се признае на Китайците, че се справиха повече от добре. Не са просто силни. Може би вече са първа сила в света. Едно не ми харесва там. От ламтеж и стремеж за правене на пари, съсипват природата си и не се вижда, да им пука особено. Поне засега.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #428 -: Jul 04, 2020, 18:01 »
   ЪЪЪ,имам някои забележки:
1. Няма как да изразявам мнението на масовия българин.Въпросният
масов българин понякога ходи на църква и уважава еврейската
религия християнство.
Как си ме представяте мен в църква ?!?
2. Да,по принцип уважавам руснаците,но няма как да се съглася с
някои мракобесни тенденции в Русия: значителното увеличаване на ролята
на църквата(дано не се отиде към православен фундаментализъм).
Колкото по-силна е религията в дадена държава,толкова тази държава
е по-недоразвита и изостанала.

Изключенията са ясни: някои арабски страни,където
има страшно много петрол и/или страшно много газ.
3. Не бих се определил като праволинеен.
Определено оглеждам нещата от всички страни,смятам че имам
добър аналитичен ум,за което ми помагат точните науки.

Може би е проблем на терминологията. Добре. Не държа на „праволинеен“.

1. Българина не е православен. Не е християнин. Не е никакъв. И атеист даже не е. Пълен боклук (да и аз съм българин). Св. Павел казва: По делата ще ги познаете. Нищо в държанието на почти всеки българин (и църквата най-много) не показва по никакъв начин нищо християнско. Точно обратното.

2. Защо путяка поддържа църквата, мислех, че знаеш. Точно в твоята тема е. Намери разпитите на Кръстьо Раковски (този е ленинист и троцкист, което си е едно и също). Там го пише черно на бяло. Не мога да повярвам, че не си ги чел. Аз ги четох може би не много след зората на демокрацията. И по вестниците даже ги препечатваха.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #429 -: Jul 04, 2020, 19:27 »
Щайн, -берг и подобни точно значат, че е евреин. Спилбърг е еврей. Чувал ли си филма „Списъкът на Шиндлер“???

Между другото хазарите не са евреи. Само религията им е такава. Какви са по народност, ще разбереш, след като разбереш, че гърците не са знаели, как да изпишат името. Правилното изписване е „козари“.

Многократно съм го казвал, но ще опитам отново. Еврейската религия не е еврейска. Египетска е. И има всички основания да се смята, че е атлантска. За християнството и мохамеданството може да се каже същото. Всички те са изкривени версии на много по-стари идеи.

За да не ме разбираш грешно, изкривеното е религиозната част. Понеже хората разбират различни неща под „религия“, правя още едно уточнение. Говоря за попове, сгради и догми.

=*=

В икономиката не е точно същата гмеч. Учи се всичко, просто се набляга на актуалното. А и всъщност Маркс не е някакъв изолиран във вселената. Той си е пряк продължител на делото на Смит, Рикардо и останалите. Разликата е само в идеологическото тълкуване.

Не съм съгласен с мнението ти, че сме били на прав път. Ако бяхме, нямаше да се налага Сталин да ни спасява три пъти от унищожение и нямаше да се налага да се избиват хиляди от „елита“. Всичко е било пълна проказа, пропадлък и разпадане. Ако не вярваш на мен, чети спомените на боклука Насо Буров, събрани от Мишо Топалов. Чух, че в момента ги препечатват във вестник „Труп“. Мисля, че тоя вестник имаше версия в Интернет.

Аз тия спомени съм ги чел още около 94-96, някъде там. Печатаха ги като поредица в друг вестник.




Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1447
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #430 -: Jul 04, 2020, 21:16 »
Искам накратко да кажа и своето мнение за образованието (безплатно или платено).

Най-важното в едно образование е да те научи да мислиш (а не да наизустиш една камара неща).
Който може да мисли, той ще може винаги (през целия си живот) да съпоставя фактите и изводите на тяхна основа и при това ще може да го прави творчески и критично.
Независимо дали човек е прав или не (в конкретен случай), това ще е неговия светоглед и при едно добре и правилно развито мислене, човек ще е способен да се учи и усъвършенства/изменя своя мироглед цял живот.

Предполагам, че на почти всички тук е известна разликата в образованието при социализма и в тогавашния капитализъм/демокрация. При социализма се даваха доста по-общи знанияи се учеха повече на брой предмети и чак в Техникумите и Вузовете (и то след 2-ри курс) се започваше със специалните дисциплини.

При капитализма доста по-рано се започваше със специалните знания, като идеята беше максимално бързо да се подготвят квалифицирани работници/изпълнители.
Тук идва на своето място и факта, че във престижните университети можеха да учат предимно децата на по-богатите, а тези по-бедни, но с таланти бяха избирани още в училищата и им се даваха стипендии (таланта също е вид капитал и трябва да се използва по предназначение).
Но пък след завършването трябваше да изплащат по някакъв начин тези пари, които никак не бяха малко - напротив !

Друга голяма разлика е начина на достигане до мениджърски позиции, например в Япония дори детето на шефа/собственика започва от начална позиция и минава през всички нива за да достигне (ако успее) до ръководна длъжност. Мисля че и в Китай е подобна системата (не съм сигурен).

В Щатите още в университета започваш да учиш мениджмънт и след завършване започваш като някакъв шеф (тоест знанията ти за работата на по-ниските позиции са теоретични, ако въобще са правилни).

Това е за вече минало време, за сегашното просто не ми се говори/пише  >:D

PS: доста удачна ми се струва следната притча (може да не цитирам съвсем точно).
"По-добре е да научиш някого да лови риба, вместо да я уловиш ти и да му я дадеш, тъй като след като се научи сам да лови няма да има повече нужда да му помагаш"
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #431 -: Jul 04, 2020, 21:34 »
   Не мразя никого,сериозно си се объркАл.

Не сме се объркАли колега. Особено като ми приписват разни неща дето не са верни (а уж беше против личните нападки ад хоминем колегата). Днес мислех да пусна нещо.. за 4ти юли (послучай празника) ама се отказах - точно заради това... (да не навлизам в подробности - то и сред близките ми и хора дет ме познават реагират така по незнайни причини, какво остава за тия дето не ме познават). Ама колегата мисля е за доктор вече (не му знам годините) - при него омразата (няма значка безпочвена или не) вече почва да се прехвърля от едно нещо на друго напълно безпочвено (че и оттам върху цели континенти - напр. когато споменах че Европа /че и Азия и т.н./ трябвало да чекат първия разсад домати да дойде от Америка преди да отворят пицариите и.. си глътна граматиката). И аз винаги съм се чудил - кога точно настъпва оня момент когато вече докторите ти изписват две торчби с хапчета и пиеш ..доживот - само един господ знае и стари баби, ама не казват пущините ..ама споко вече наближавам(е) тая възраст че да разберем (много видимо ти, по невидимо аз - както пееше барда с китара)

По въпроса за соца ..много едностранни изказвания - некой явно не са чели Героги Марков или са били слепи и не знаят че имаше и друга страна и че най-страшното проклятие беше "да ти умрат връзките дано"

По въпроса за дипломите - у нас си се купуваха, купуват се и сега и поради което подлежат на същите закони както и валутните книжлета т.е. девалвация, а тук никой никога не ми е искал диплома (даже отначало ми се чудеха що ги разнасям) - има си интервю(та) за работа и там каквото сабя покаже и никой не му пука какво си завършил, черен ли си бял ли си - е верно сега поизкривяат нещата малко в неправилната посока заради черните ама и това ще отшуми (те накъдето са тръгнали ние отам се връщаме т.е. сега не търсят човек за работата ами работа за човека щото черните не биле равномерно представени срямо белите , а това че не им се учи не го отчитат - те и на белите много не им се учи - наскоро братчеда завърши и какво да ви кажа почти 50% китайци и другите 50% индийци и тук таме някой бял /поляк или БГ/ и в технически ВУЗ това е няма как при такъв випуск да назначат на бач 50% негри и 50% бели то няма толкова завършили - ама споко те в един момент ще се усетят - само за Гого и текстовата версия)

Към колегата с притчите - тая притча е по-нова версия на една друга... както и преди съм казвал за хилядолетното си съществуване човеците знаят/са открили/  само два начина за управление на човешки ресурси: 1) Наполеон(истичен) - Нищо не значат нулите (отзад) без (мен) водещата единица отпред 2) Лао/Дао Дзъ - ти научи човекът, покажи му кое как, помогни му да хване правилния път /в живота... и не само/ пък после и водачът/учителят да си замине /да го обезглавят и т.п./ той /ученикът/ вече си е хванал пътя ...и ще го следва
и.. те тва са само 2 метода за 10 хил. г. обучение - с всичките им предимства и недостатъци (още познати като йерархичен/армията и демократичен/F(L)OSS принцип. Основен недостатък на първия е... че рано или късно 'първият' ще с/ъг/реши /е Напoлеон е имал право да се яви на една поправка и там пак се е изложил и после знаем ст. Елена доживот/, а при втория отнема много време докато учениците разберат и усвоят материала, а някой тъй си и отиват не/до/разбрали)

Гогич: Доколкот знам само България и Швейцария граничат със себе си (поне в Еропа) т.е. със собственото си население - ама де е България де е Швейцария? Наскоро гледах рекламен филм (да не правя реклама не казвам кой) и накрая останах изненадан  - като казаха че 2020 е правен, а рекламираха швейцарските влакове и как всичко им е на 2 ч. път кеф ти Париж или Мюнхен или Милано и то с влак и нищо че тия трите нации им правят дъжавицата (т.е. граничат със самите себе си) показват и там неква местна история и чак тогава.. накрая се сетих защо сега са го направили (2020) имат да усвояват едни пари за въстановяване от КОВИД19 ама те първо направили филма, а ние първо/още чекаме парите и после пак ще направим некои рекламен клип за милиони на китайски и ще го пуснем само в тубата дето е забранена и блокирана в Китай, но евро парите ще бъдат надлежно изедени и изпИти.
« Последна редакция: Jul 04, 2020, 23:53 от remotexx »
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #432 -: Jul 05, 2020, 08:40 »
Оплювате ги Хамериканците, такива-онакива били, ама и те вчера си имаха национален празник деа. Независимост, едно-друго.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #433 -: Jul 05, 2020, 09:06 »
Това за граниченето е отговор на въпроса, колко ги е бивало първенците от преди девети. Но реално вече не е истина. Това население е поизтребено, поизгонено, поасимилирано. Граничим с исторически територии, но не и население. Такова почти не е останало. А до стотина години съвсем ще изчезне.

За четвърти, добре, че каза снощи Ремо, все бях забравил. Ама знаем я тая независимост. Нали и нашите подлизурковци си измислиха 22 септ. Не, че има някой българин, който да знае, точно какво се е случило на четвърти юли, освен, че извънземните нападнаха земята и Уил Смит трябваше да оправя положението.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #434 -: Jul 05, 2020, 11:11 »
   Не мразя никого,сериозно си се объркАл.

Не сме се объркАли колега. Особено като ми приписват разни неща дето не са верни (а уж беше против личните нападки ад хоминем колегата).
.........

   Можеш ли да посочиш къде точно съм използвал нападки срещу
теб лично (ад хоминем) ?
   В една тема ти защити хомосексуализма.На мен това ми се видя
странно (разни филми цитирахме ...),и аз изразих своето учудване.
Обаче не съм намеквал нищо за твоята сексуална ориентация.
Хайде да си имаме уваженията !
Съгласи се,че модераторите биха се намесили при сериозни обиди...
Така че,определено си се объркАл.
Ако има нещо друго,посочи го!

   Обаче реактивния използва нападки срещу мен лично (кой каво
е ... вкарвал ...). Да не говорим,че той писа глупости.
Активен