Автор Тема: Започна се...  (Прочетена 191555 пъти)

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1905 -: Sep 12, 2021, 14:26 »
Един мощен шамар срещу това лоби беше приемането наскоро на абсолютната давност за дълговете. Най-общо казано, доскоро имаше само относителна давност- ако пет години не си потърсиш вземането, дълга се погасява. Но например след 4 год. и 11 месеца си поискаш дълга- това ти дава нов петгодишен период. И така, докато е жив длъжника, после наследниците му. А сега има и абсолютна десетгодишна давност- квото си взел, взел, минат ли десетте години- свърши мача, дълга е погасен по давност. Банковото лоби се беше активирало яростно на всички нива- от форумни тролове до депутати, адвокати и теоретици- професори и т.н. срещу въвеждането на абсолютната десетгодишна давност, но за моя радост, се намериха достатъчно разумни хора в тогавашния парламент и този път взеха решение в полза на мнозинството, а не на разполагаща с огромен ресурс мафийка.
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1906 -: Sep 13, 2021, 18:09 »
И САЩ са на хорото. Следват всички други: https://www.actualno.com/america/sasht-s-po-strogi-merki-za-koronavirusa-dvojni-globi-zadyljitelna-vaksinacija-news_1641608.html
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1907 -: Sep 13, 2021, 20:47 »
   Забележете:

от actualno.com:

Цитат
Според американския президент, "ясно изразено малцинство от американци" не позволява на САЩ да преодолеят пандемията.
"Малцинство от американци, подкрепяно от ясно изразено малцинство от избрани служители, ни пречи да направим решителен
обрат в преодоляването на пандемията", каза той в телевизионно обръщение, по време на което обяви нов план за ваксинация,
засягащ около 100 милиона души.

В Съединените щати повече от 25% от населението на страната - тоест повече от 80 милиона души -
все още не са ваксинирани срещу коронавируса
...

   Ако написаното е вярно: 25% от населението все още не са ваксинирани
срещу коронавируса. Т.е. 75% вече са ваксинирани.
   А нали щом са приели ваксина над 70% вече всичко е наред и вече
нямало опасност от ковид,според мастити лекари,от професор нагоре ...
С това ни пълнят главите и тук,в България.

   Т.е. кръговете зад сенилният идиот Байдън искат 100% ваксинирани !
И защо ...

Май има нещо друго,какво ли ...

« Последна редакция: Sep 13, 2021, 20:54 от spec1a »
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1908 -: Sep 13, 2021, 20:56 »
Много ме съмнява 75% да са ваксинирани в САЩ, но за това да каже някой, който живее там, с непосредствени впечатления. А иначе..

https://bntnews.bg/news/angliya-se-otkazva-ot-vaksinacionnite-pasporti-1168582news.html
При англичаните май удържаха на натиска.

П.п. а актуалното си беше седерастки сайт, после се реформира в герберастки. И веднага щом почна "пандемията", заличиха опцията за коментари под статиите. Точно в този сайт беше пълно с тролове, които през 2012-2013 година тръбяха, че Иван Костов бил най-успешният премиер на България. Тогава още можеше да се коментира под статиите и изригваха. После внезапно почнаха да хвалят Борисов.

П.п.п.


Май има нещо друго,какво ли ...

Има, да. Внушение да се ваксинираш. Че да върви парата за Файзер, Модерна и т.н.
Ако могат, ще ни нахлузят и противогази и никаква индивидуалност, лесно управляема маса.

И пак редактирам (добавям) - имам роднини в Швейцария. При тях са почнали да въвеждат ограничения, засега не във всички кантони- нямаш ли ваксина, няма бар, културни мероприятия.. и са тръгнали протести. Тия пък швейцарците за чий уй са се надупили на ваксинаторите??? Нито са бедни, нито зависими.. ебаси. Там е най-истинската демокрация, не американското лицемерие, но и при тях натиск за ваксини.
« Последна редакция: Sep 13, 2021, 21:13 от Nik123 »
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1909 -: Sep 14, 2021, 00:28 »
Точно щото Швейцарците са най-големите лицемери - въртът гъзеца на където трябва (казват му неутралитет).
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1910 -: Sep 14, 2021, 00:51 »
Много ме съмнява 75% да са ваксинирани в САЩ, но за това да каже някой, който живее там, с непосредствени впечатления. А иначе..

https://bntnews.bg/news/angliya-se-otkazva-ot-vaksinacionnite-pasporti-1168582news.html
При англичаните май удържаха на натиска.

П.п. а актуалното си беше седерастки сайт, после се реформира в герберастки. И веднага щом почна "пандемията", заличиха опцията за коментари под статиите. Точно в този сайт беше пълно с тролове, които през 2012-2013 година тръбяха, че Иван Костов бил най-успешният премиер на България. Тогава още можеше да се коментира под статиите и изригваха. После внезапно почнаха да хвалят Борисов.

П.п.п.


Май има нещо друго,какво ли ...

Има, да. Внушение да се ваксинираш. Че да върви парата за Файзер, Модерна и т.н.
Ако могат, ще ни нахлузят и противогази и никаква индивидуалност, лесно управляема маса.

И пак редактирам (добавям) - имам роднини в Швейцария. При тях са почнали да въвеждат ограничения, засега не във всички кантони- нямаш ли ваксина, няма бар, културни мероприятия.. и са тръгнали протести. Тия пък швейцарците за чий уй са се надупили на ваксинаторите??? Нито са бедни, нито зависими.. ебаси. Там е най-истинската демокрация, не американското лицемерие, но и при тях натиск за ваксини.
Англичаните са се отказали от паспортите, докато се успокоят нещата. Из Лондон има десетки, ако не и стотици хиляди всяка неделя по протести против всичко това. Тези винаги са били репресори. В кръвта им е.

Като цяло, никой от онези не го интересува, колко противоречиви ща се приказките им или делата им. Докато могат да убеждават мнозинството от хората, че това, което говорят и предприемат, е правилно, ще си дрънкат глупости и ще си правят тяхното. След това зомбираните идиоти ще се обърнат срещу малцинството разумни хора. Както става и тук. Има опсаност да ти скочат в градския транспорт, ако не си с маска. Но те не ти скачат от страх, че ще ги заразиш. Скачат ти, защото не си като тях. Страхлив и с наведена глава. Показваш им, колко са слабохарактерни.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #1911 -: Sep 14, 2021, 09:41 »
След това зомбираните идиоти ще се обърнат срещу малцинството разумни хора. Както става и тук. Има опсаност да ти скочат в градския транспорт, ако не си с маска. Но те не ти скачат от страх, че ще ги заразиш. Скачат ти, защото не си като тях. Страхлив и с наведена глава. Показваш им, колко са слабохарактерни.

Трудно ми е да се нарека разумен. Имам предразсъдъци. Имам предпочитания. Не мога обективно да обхвана цялата обстановка, колкото и да се старая. Липсва ми информация, която евентуално никога няма да получа.

Такива въпроси ме терзаят и затова не смея да се смятам за разумен, а за опитващ се да мисли с наличните категории.

Например „скачането“ не бих бил сигурен дали бих го охарактеризирал като проява на страх. Или съм по-склонен да го приема за причинител, но не знам дали е, защото си различен. Защото за либералните идеи различността е ценност. Без различност няма коректив.

Опасявам се, че прекалено често (ежедневно) говоря и мисля против собствения си народ. Имам ли право да съдя другите? Христос казва, че мога, ако преди това съм го направил на себе си. Кой е склонен сам да се осъди? Да го направи преднамерено? Ясно е, че го правим неосъзнато. И после като дойдат последиците — Ама защо така и какво да правим?!?

Та не ми се говори против народа ми, не искам да давам оценка, от какво точно го е страх, че да прибягва към крути мерки.

Но, нека го разгледаме все пак. Какво е това? Това е самооправство. Има ли индивида оправдание да го прави? Няма. За целта сме създали органи на реда. Сиреч правилното поведение е, да повика полиция и те да решават ще те арестуват ли, ще те глобяват ли, следователя ще даде ли преписка в прокуратурата за започване на дело.

Но той не го прави! Тръгва да „оправя“ проблема сам. Можем да спорим проява точно на какъв страх е това, но е и явен показател за нещо. Този човек не вярва в актуалното, държавно устройство. Неговото поведение е не по-малко терористично от това на не носещия маска. Съзнателно прескача норми и налага своята правда.

Нека видим и другата страна — ние противниците на маскирането. Аз защо съм се качил в автобус, като много добре знам, че министъра на здравеопазването е издал стотици заповеди, които ми го забраняват от март миналата година? Значи съм не по-малко неправ от побойника. И двамата сме в незащитима позиция.

А съвсем трети въпрос е, как така с подзаконов акт е възможно въвеждането на толкова драстична промяна в обществото. Но пък истината е, че гласуване на парламента има. На девети март, две хиляди и двадесетта година, нашето народно събрание без нито един глас против и въздържал се, гласува отмяна на конституцията, отмяна правата на гражданите и въвеждане де факто на военно положение.

Министрите могат безотчетно да издават всякакви заповеди. Правото за това им е дадено. Отначало беше гласувано като временна мярка уж, но последваха други гласувания, където просто същото беше облечено в други думи и на практика беше оставено за без да му се постави срок. А понеже използваната терминология не съществува никъде в правния мир, то под нея могат да разбират, каквото пожелаят, тя е неопределена и дава неограничени правомощия на Министерски съвет на РБългария.

Ето такива хора сме изпратили да коват бъдещето ни и нямаме право да се оплакваме. А както се вижда от побойника в автобуса и опонента му също съзнателно престъпващ добрите нрави, то избранниците ни с нищо не са по-различни от нас.



« Последна редакция: Sep 14, 2021, 09:45 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1912 -: Sep 14, 2021, 10:14 »
Демокрацията означава власт на народа. Народните избраници би трябвало да са народни представители. Да действат според волята на народа. Но те дори не питат народа. Знаят много добре, какво е мнението на повечето хора, но въпреки това действот против волята им. Налагат своето със сила и принуда. А щом правят това, вече няма демокрация. Ако смяташ, че избраника ти действа против теб, имаш пълното право да не зачиташ нарежданията му. Освен това има нещо наречено справедливост. И това не е точно определена норма, няма строги критерии що е то. По-скоро е чувство у всеки от нас. И, ако това чувство се надигне, значи нещо не е наред. Значи има насилие. Осъзналият се и приел се за виновен няма нищо против наказание за действията си, ако това наказание е справедливо и пропорционално на чувството му на вина. Ако това не е така, се извършва насилие спрямо този човек. И да си призная, закони не ме интересуват. Осланям се единствено на това чувство за справедливост у мен. Чувство за вина не изпитвам почти никога. Ако изпитам, то е някакъв атавизъм. А не изпитвам такова, защото много добре зная, че обстоятелствата и аз сме били такива в някой момент и поради това съм постъпил по определен начин. Дали съм засегнал някого или не, е несъществено. Единственото важно е дали ще поправя грешката си, ако съм в състояние. Липсата на опит от страна на някого да поправи вреда, предизвикана от него, говори само за безотговорност. Вината е абсолютно излишна, дори вредна. Чувството на вина почти винаги се използва срещу изпитващия го. Та, защо трябва да изпитвам вина, ако съм се качил в градския транспорт без маска. Някой доказал ли е, че този вирус се възпрепядства от маските? За да се докаже това, трябва да има групи доказано вирусоносители, други, доказано без вируса и да ги държат в едно помещение цял ден без маски, а другите да ги омешат но с маски и да видят, колко са се заразили от всяка група. Много се съмнявам, че това е правено и че някой би се съгласил да е доброволец за такъв тест. Ако не е доказано, че маските предпазват, няма как да се чувствам длъжен да нося такава. Намирам го и за опит на проява на насилие върху мен. И имам пълното право да не се съобразя и да го игнорирам.
« Последна редакция: Sep 14, 2021, 10:31 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1913 -: Sep 14, 2021, 11:57 »
   А,това съм го пропуснал:

...
   Не мога да разбера следното:
Защо педали/лесбийки/травестити се радват толкова на соросоидната
толерастия,при положение,че включва и масовото приемане на
ислямски  бежанци.Ако рязаните станат мнозинство в западните
държави,ще започнат да избиват хората с нетрадиционна сексуална
ориентация.Както започна да става в Афганистан.
   Същото важи и за феминистките: рязаните диваци значително ще
ограничат правата на жените.

Понеже мога да мина за „соросоид“ (поне по идеи, иначе изобщо не отговарям на критериите им), то ще ти отговоря.

Загрижени сме за всички тях, защото всички изброени са малцинства.

Искам да запонмиш, какво ще кажа сега. Ти някой ден ще бъдеш малцинство и ще искаш да имаш права. И още по-жестоката истина. Ти и в момента си малцинство по не един и два критерия. Цивилизованото общество се различава от дивашкото по това, че се грижи за всичките си членове. Болните не се остават да умират, сирачетата не се хвърлят на произвола на съдбата. В много отношения ти, аз, всеки: сме сирачета.
...

   Стига бе,човек !
Аз съм българин и хетеросексуален.
Ако аз съм част от малцинство,много сме я закъсАли ...



Не трябва да се допуска някои малцинства (например рязаните диваци) да станат мнозинство.
Мисля,че е ясно защо.
« Последна редакция: Sep 14, 2021, 12:01 от spec1a »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #1914 -: Sep 14, 2021, 12:28 »
Аз съм българин и хетеросексуален.
Ако аз съм част от малцинство,много сме я закъсАли ...

Очевидно това не е вярно. По тези характеристики очевидно си подавящо мнозинство. Иначе просто нямаше да ни има. „Козата си сака пръч“. Демек тия деца някой трябва да ги направи. Щом се правят, не си малцинство.

Но например по това, че ползваш ГНУ/Линукс си малцинство и надявам се искаш да имаш правото да продължиш да го ползуваш.


Не трябва да се допуска някои малцинства (например рязаните диваци) да станат мнозинство.
Мисля,че е ясно защо.

Ще станат, ако има предпоставки за това.

Ще подскажа. Кой според теб е най-големия унищожител на цивилизации? Не са потопите. Не са и никакви други природни бедствия като суша или болести.

Най-големия разрушител е войната. Ако продължим да воюваме без спирка както е в последните стотина години, то ще умъртвим всичко, което сме постигнали от Ренесанса насам.

Ако се спрем, то има шанс „рязаните“ да ги очовечим.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1915 -: Sep 14, 2021, 13:03 »
Не можеш да очовечиш някой вече изградил се като характер и възпитание. Може да очовечиш децата им.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #1916 -: Sep 14, 2021, 13:44 »
Че и за тях не е много сигурно.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1917 -: Sep 14, 2021, 13:52 »
Че и за тях не е много сигурно.
+1
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1918 -: Sep 18, 2021, 09:14 »
   Пичове,лошо !

В Италия ваксинацията дефакто вече е задължителна.
Неваксинираните ще ги уволняват директно !

Тамошните управляващи доказаха,че са наследници не на Гарибалди, а на Мусолини !

Аз съм си трезвомислещ,а и политически некоректен,та ще дам някои неудобни факти.
Сегашният им премиер Марио Драги е работил в "Голдман Сакс" и то като меринджей.

Във Франция президента Макрон е работил в банка на Ротшилд.
И в тази държава се натиска за задължителна ваксинация.

В САЩистан ... какво да коментираме !
ФЕД,Върховния съд,сената,конгреса ...

   Да обяснявам ли от кой "етнос" са фамилиите Ротшилд,Голдман и Сакс,а ?  >:D
А имаше и сбирки в тузарски хотели,Билдерберги ...
« Последна редакция: Sep 18, 2021, 12:55 от spec1a »
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1919 -: Sep 18, 2021, 13:00 »
   Нещо го подкарах песимистично,я нещо за разведряване:

Знаете ли какъв е профилът на идеалният европеец ?
Чернокож гей веган природозащитник мюсюлманин, и не на последно
място: тотално ваксиниран...
Активен