Автор Тема: Не мога да настроя позиционирането на xterm.  (Прочетена 1696 пъти)

goldenfinger

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 4
    • Профил
Не мога да намеря начин за справянето с проблема.
С Debian (grml) съм и графичната среда я пускам като "wm-ng", а после изписва, че е fluxbox - не знам дали е важно и дали давам правилната информация.
Проблема е следния: при стартиране на две команди едновременно oт xterm ( с един ред) трябва и се отварят два нови терминала, но един върху друг. Идеята е новите терминали да се появяват например един под друг или един до друг - без да се покриват .
Има ли начин да се дефинира позиционирането на новите терминали така, че да не си пречат визуално?   ???
Активен

romeo_ninov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2155
    • Профил
Не мога да намеря начин за справянето с проблема.
С Debian (grml) съм и графичната среда я пускам като "wm-ng", а после изписва, че е fluxbox - не знам дали е важно и дали давам правилната информация.
Проблема е следния: при стартиране на две команди едновременно oт xterm ( с един ред) трябва и се отварят два нови терминала, но един върху друг. Идеята е новите терминали да се появяват например един под друг или един до друг - без да се покриват .
Има ли начин да се дефинира позиционирането на новите терминали така, че да не си пречат визуално?   ???
Код:
xterm -geometry.........
някой някога да е чувал за командата man или за мръсната дума гугъл?
Активен

0x2B|~0x2B

goldenfinger

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 4
    • Профил
Радвам се, че поне ми даде още една дума за търсенето "geometry" - предполагам вече вероятността да намеря отговора се увеличава неимоверно. До края на деня ако не намеря отговора ще имаш ли желанието пак да ми помогнеш с още малко?
Благодаря!
Активен

goldenfinger

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 4
    • Профил
Справихме се най-после!
Един под друг станаха.
Благодаря на въвлечените :)
ето и крайния резултат:
xterm -geometry 90x25+0+400 -e bash -c "arping -w 13000 -c 500 10.10.10.10; sleep 5" & xterm -geometry 80x25+0+0 -e bash -c "ping -i .01 -s 1472 -c 500 10.10.10.10; sleep 5"
 
Активен

romeo_ninov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2155
    • Профил
Браво :)
Активен

0x2B|~0x2B

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Midnight Commander в XTERM и RXVT
Настройка на програми
vstoykov 3 2490 Последна публикация May 21, 2005, 02:34
от rpetrov
Как да си увелича дефолт фонта на xterm?
Настройка на програми
sunhater 5 2362 Последна публикация May 21, 2005, 18:01
от vstoykov
xterm fullscreen mode
Настройка на програми
asm22 3 2207 Последна публикация Jul 21, 2005, 18:19
от rpetrov