Автор Тема: Малък проблем с Убунту  (Прочетена 2602 пъти)

dakela_stz

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 9
    • Профил
Re: Малък проблем с Убунту
« Отговор #15 -: Jun 16, 2010, 21:08 »
Добре момчета всичко ок до тук сега проблема. Включих Live-CD-то отидох на Gparted и ми излиза харда и пиши 289гб unlocated, та въпроса ми е как да напрая тези другите дялове без да засегна тези на windows-a и забравих да кажа харда е 320гб
ПС: Ето за какво говоря трябвало да създам някаква таблица и ми изписва, че трябва да изтрия всичко:

И ако не става кажете как се преахва убунтото и ще го напрая наново като хората, че не ми се преебава бозичката
« Последна редакция: Jun 16, 2010, 21:26 от dakela_stz »
Активен

Ekspert

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 801
  • Distribution: Debian Wheeze
  • Window Manager: Gnome 3
    • Профил
Re: Малък проблем с Убунту
« Отговор #16 -: Jun 17, 2010, 09:45 »
Не е наред това което показва gparted, опитай в конзола с cfdisk, не се плаши че е в конзолата, интерфейса и е много лек и интуитивен, Ubuntu е предимно тестов софтуер, и предполагам затова се държи малко неадекватно.



С нейна помощ можеш да оправиш дяловете на HDD и след това да инсталираш начисто Ubuntu.
P.S. home дяла е за потребителските файлове и папки. В линукс има винаги поне двама потребителя root-суперпотребител с права да прави всичко по системата, включително и да я омаже невъзвратимо  ;), и всички останали които имат ограничени права. По подразбиране в Ubuntu root акаунта няма парола, вместо това първия създаден по време на инсталация потребител има root права чрез командата sudo.
« Последна редакция: Jun 17, 2010, 09:47 от Ekspert »
Активен

Извинението е като ЗАДНИКА. Всеки си го има.

dakela_stz

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 9
    • Профил
Re: Малък проблем с Убунту
« Отговор #17 -: Oct 03, 2010, 22:10 »
Съжалявам че след толкова много време пиша, но все още не съм го оправил (страх ме е да не прецакам нещо). Та сега по същество:
 Ако може да го оправим без да засегна дяловете на win-а да го оправим, ако ли не кажете ми как да го премахна по такъв начин пак да не засегнем нещо win-a. Ако е втория вариант ми кажете как да го инсталирам след това че да няма такива ядове, харесва ми убунту като операционна система, но имам странното чувство, че не е за мен или по-точно не по моите възможности. Благодаря Ви  :)
Активен