Автор Тема: ACER ASPIRE ONE D250 -ATHEROS wifi drivers...  (Прочетена 2842 пъти)

fiko_pld

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
ACER ASPIRE ONE D250 -ATHEROS wifi drivers...
« -: Mar 29, 2010, 00:39 »
Здравейте на всички съфорумници ,от няколко дена съм с LINUX UBUNTU 9.10 настолнмия компютър (просто останах очарован от Операционната Система).Реших да си я инсталирам и на NETBOOK-a ми който е ACER ASPIRE ONE D250 (влизам в официалния сайт на LINUX/UBUNTU и от там си свалям ISO-то),ДА ама НЕ ,инсталирвам си вдичко както трябва през ФЛАШКА ( по този начин http://www.linux-bg.org/forum/index.php?topic=34735.0),и след успешна инсталация ,не мога да си позлвам WIRELESS-a (ATHEROS e марката).Доста съм млад и не ук в областа на ЛИНУКС а пъ к имам голямо желание да се позлвам тази прекрасна операционна система ,много се рових и четох ,ама уви не можах да си помогна сам ,Много ще съм благодарен ако някой се отзове ...



Да добавя ,че докато исналирам LINUX UBUNTU 9.10 ме предупреждава ,че има хардуер на който може да се обноват драйвърите (HARDWARE DRIVERS),от там ми намира два вида драйвъри едните не искат да се иснталират ,а другите се инсталират и си работи ,но след като се иснталира не може да засече никаква мрежа...
Активен

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Re: ACER ASPIRE ONE D250 -ATHEROS wifi drivers...
« Отговор #1 -: Mar 29, 2010, 00:45 »
За Atheros е нужен madwifi. В tar.gz архива има INSTALL файл. Зачети се в него, за да разбереш какво да правиш ;)
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Проблеми с обновяването на Acer Aspire One
Лаптопи
msa 2 6504 Последна публикация Jul 08, 2009, 22:15
от sinan
acer aspire one
Лаптопи
Koki_ml 8 8784 Последна публикация Jul 13, 2009, 08:53
от danaildr
Клониране на картината на Acer Aspire One
Настройка на хардуер
killvanrea 2 4161 Последна публикация Feb 21, 2010, 18:55
от killvanrea
Acer Aspire AS5750G Kubuntu Drivers
Лаптопи
Георги 5 2755 Последна публикация Aug 30, 2011, 19:22
от Георги
Acer Aspire One d250
Netbooks
Intacto 52 37593 Последна публикация Sep 15, 2012, 14:23
от Intacto