Автор Тема: Архив на интернет страница  (Прочетена 897 пъти)

kgochev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 84
    • Профил
Има ли възможност, и разбира се, каква е тя, да се запише интернет страница като архив в Линукс? Този архив трябва да може да се чете offline (примерно с някой от наличните броузери или с нещо друго). Когато се опитах да запиша страница, ми я записа като файл с разширение .shtml и една папка файлове към него, но след това не можах да ги прочета с нищо offline. Та това ми е проблема. Ако можете, помогнете! Предварително благодаря!!!
Активен

d0ni

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 183
    • Профил
Re: Архив на интернет страница
« Отговор #1 -: Aug 04, 2011, 09:41 »
Chrome има Save Page As => Format: Web Page, Complete. Тествал съм го под сафари и работи, така че трябва да стане и с хром.
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Архив на интернет страница
« Отговор #2 -: Aug 05, 2011, 20:24 »
Аз се сещам за още един вариант - File -> Print... и после си правиш страницата на PDF. Е, разбира се, малко ще я посвие, ако страницата е по-широка, но то пък си има и опции на pdf принтера така, че може да пробваш.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

kgochev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 84
    • Профил
Re: Архив на интернет страница
« Отговор #3 -: Aug 13, 2011, 18:22 »
Благодаря! Пробвах го с Мозила-та и си стана като "стой та гледай", само дето преди това го бях пробвал по абсолютно същия начин?!
Активен