Автор Тема: проблем с яркостта на дисплея, лаптоп с ubunto  (Прочетена 1456 пъти)

nanko

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 34
    • Профил
Първо да кажа, че работя с линукс от 2 часа :)

Та имам лаптоп на който инсталирах убуто, но когато се опитам да променя яркостта на дисплея (независимо дали от бутоните от клавиатурата или от самите настройки на OS-а), започва да премигва и след няколко секунди забива.

И още един въпрос. Защо подяволите на вин7 батерията ми издържа 6 часа а с убунто 2,5 часа?

Активен

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Първо да кажа, че работя с линукс от 2 часа :)

Та имам лаптоп на който инсталирах убуто, но когато се опитам да променя яркостта на дисплея (независимо дали от бутоните от клавиатурата или от самите настройки на OS-а), започва да премигва и след няколко секунди забива.

И още един въпрос. Защо подяволите на вин7 батерията ми издържа 6 часа а с убунто 2,5 часа?

Това за двата часа е добре -- все още има хора, които и толкова нямат :)

Не е добре, че не казваш почти нищо за марката и моделът на лаптопа, както и за модела на дистрибуцията, която си избрал ;)

Това с батерията не е фатално -- имаше начини за оптимизация на енергийния режим на машинката под linux, но за тях -- по-нататък.
Активен

the lamer's team honourable member

nanko

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 34
    • Профил
Samsung NP300E5Z
Ubuntu 12.04.1 LTS 64 bit

Това с батерията не е никак добре.... аз нарочно търсех лаптоп, който да издържа повече часове.

ЕДИТ:

това го пробвах http://askubuntu.com/questions/85318/how-can-i-get-my-intel-integrated-graphics-to-be-recognized-in-system-info
и сега вече на драйвър ми пише intel Sandybridge Mobile. Но проблема си остава. Пак ми премигва екрана само, че вече компа не забива.
« Последна редакция: Sep 21, 2012, 15:01 от nanko »
Активен

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Samsung NP300E5Z
Ubuntu 12.04.1 LTS 64 bit

Това с батерията не е никак добре.... аз нарочно търсех лаптоп, който да издържа повече часове.

погледни това: PowerTop -- може да ти помогне да удължиш издръжливостта на батерията.
Активен

the lamer's team honourable member

plandz

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 535
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Ами ти си с технологията Optimus,с която не се постига пестене на енергия при линукс,докато не инсталираш нещо от рода на Bumblebee.Инсталирай си го и това ще забрани използването на втората видео карта,която и дърпа много енергия.
Инсталирай си и този пакет:
laptop-mode-tools чрез синаптик.Ще ти даде невероятно спестяване на енергия,когато си на батерия.

И един съвет,ако може - щом си от 2(два) часа с Линукс,не бъди толкова нетърпелив (меко казано),при задаването на въпросите си.Линукс не е бозата,с която предполагам,че си свикнал.Няма да ти държа конско,но задавай въпросите си не с "по дяволите".Линукс не ти е длъжник.

Успех!
« Последна редакция: Sep 21, 2012, 20:48 от plandz »
Активен

Ако се чувствате добре,не се тревожете.Ще ви мине. - Murphy's Laws

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Ubunto
Настройка на програми
radar 11 3900 Последна публикация Nov 05, 2005, 00:43
от
Дискове за Ubunto 5.10
Настройка на програми
fd_ru 0 1206 Последна публикация Feb 24, 2006, 12:00
от fd_ru
Ubunto
Хумор
arch 6 2532 Последна публикация Jun 06, 2006, 11:13
от kill_u
Проблем с ubunto - помогнете
Настройка на програми
jark 6 2542 Последна публикация Feb 03, 2007, 01:16
от jark
Ubunto проблем с принтер
Настройка на хардуер
ewto 1 1486 Последна публикация May 06, 2007, 11:55
от alabal