Автор Тема: Опитвам се да направя няколко команди да се изпълняват на startup. :)  (Прочетена 3819 пъти)

Ne7WoRK

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 161
    • Профил
Здравейте,
Попитах в #ubuntu @ irc.freenode.net казаха ми, че единия начин е /etc/rc.local, но сега пробвах тозй начин и имам проблем:
преди командата exit 0 в rc.local над нея си пиша следните команди:
sudo /etc/init.d/apache2 restart
cd /home/ne7work/hlds ; sudo ./hlds_run -game cstrike и останалото за сървъра ми..
sudo shutdown -r 05:00
exit 0
И ми изпълнява само първата команда т.е. sudo /etc/init.d/apache2 restart ? и ако сложа shutdown-a най-горе само него ще ми изпълни?
Активен

kalinik

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 539
  • Distribution: LMDE x64 2012/ LM 14 x64
  • Window Manager: Mate / KDE
  • ID user #521433
    • Профил
Здравейте,
Попитах в #ubuntu @ irc.freenode.net казаха ми, че единия начин е /etc/rc.local, но сега пробвах тозй начин и имам проблем:
преди командата exit 0 в rc.local над нея си пиша следните команди:
sudo /etc/init.d/apache2 restart
cd /home/ne7work/hlds ; sudo ./hlds_run -game cstrike и останалото за сървъра ми..
sudo shutdown -r 05:00
exit 0
И ми изпълнява само първата команда т.е. sudo /etc/init.d/apache2 restart ? и ако сложа shutdown-a най-горе само него ще ми изпълни?

Ами rc.local мисля не изпълнява cd  ^-^
направо си посочи пътя до командата и трябва да стане.
Може и да си добавиш това hlds_run към стандартните пътища, примерно /usr  /sbin ... /bin и т.н
Активен

Ne7WoRK

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 161
    • Профил
Това не ми е ясно как да посоча направо пътя смисъл няма да стане с /home/ne7work/hlds/./hlds_run нали ? :) ? ???
ЕДИТ: Мисля, че дори и когато не съм писал командата cd нестава рескането на apache-то ако shutdown -r 05:00 е отгоре?
« Последна редакция: Oct 05, 2010, 12:58 от Ne7WoRK »
Активен

borovaka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1331
  • Distribution: Каквото дойде
  • Window Manager: Gnome / KDE
    • Профил
Ne7WoRK Точно така ще стане! :)
/etc/init.d/apache2 restart
/home/ne7work/hlds/hlds_run -game cstrike

Ето така ги пишеш. Това судо не ти трябва щом ще ги пускаш през rc.local
Активен

Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"

kalinik

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 539
  • Distribution: LMDE x64 2012/ LM 14 x64
  • Window Manager: Mate / KDE
  • ID user #521433
    • Профил
Това не ми е ясно как да посоча направо пътя смисъл няма да стане с /home/ne7work/hlds/./hlds_run нали ? :) ? ???
ЕДИТ: Мисля, че дори и когато не съм писал командата cd нестава рескането на apache-то ако shutdown -r 05:00 е отгоре?

Точно така ще стане  [_]3

ПП: Изпреварили са ме  ;)  и са ти писали напълно вярно как ще стане .
Активен

Ne7WoRK

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 161
    • Профил
Пак нестава написах преди exit 0 следното:
shutdown -r 05:00
/etc/init.d/apache2 restart
/home/ne7work/hlds/hlds_run -game cstrike -autoupdate +maxplayers 21 +map de_dust2 +sys_ticrate 10000 -pingboost 2 -noipx -nojoy +sv_maxrate 25000 +sv_maxupdaterate 101 +sv_minupdaterate 4 +sv_minrate 0 +rcon_password bwa
Активен

lastcyrol

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 125
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Не става, защото shutdown -r 5:00 не връща управлението веднага, а чак като завърши изпълнението си, а тогава вече е късно.
Изпълнявай го така:
Код:
shutdown -r 5:00 &
Активен

v_badev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1355
    • Профил
А защо рестартираш apache2 при стартиране? ???
Активен

papariga

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 7
    • Профил
И по-добре стартирай сървъра под screen нещо такова:

screen -A -m -d -S servername /home/ne7work/hlds/hlds_run -game cstrike -autoupdate +maxplayers 21 +map de_dust2 +sys_ticrate 10000 -pingboost 2 -noipx -nojoy +sv_maxrate 25000 +sv_maxupdaterate 101 +sv_minupdaterate 4 +sv_minrate 0 +rcon_password bwa

....
Активен

Ne7WoRK

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 161
    • Профил
Здравейте,
Не знам причината, но след рестарт apache-то не ми зарежда сайта и т.н. и му трябва един рестарт.. аз сега съм сложил 10.10 убунту а още не е stable след 4 дена излиза stable-то май. :) Аз убунту попринцип не харесвам за сървър, но ми е удобен за web сървър и т.н. :) А и е под Virtual Machine пренасочил съм портовете супер си е. :)
Но все още неще да стане това ще пробвам след shutdown командата & или няма ли да стане просто да сложа shutdown под другите две?
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Първо: За какво ти е това:
Код:
cd /home/ne7work/hlds ;

Второ за какво ти е това:
Код:
sudo shutdown -r 5:00

Не виждам смисъл да си рескаш машината всеки ден (било то и виртуална машина).
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

Ne7WoRK

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 161
    • Профил
Първото е CS сървър а за рестарта всеки ден отнема една минутка и ако си направя всички необходими приложения на startup защо не според мен е по-добре всеки ден да има рестарт. :) ? ???
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Първото е CS сървър а за рестарта всеки ден отнема една минутка и ако си направя всички необходими приложения на startup защо не според мен е по-добре всеки ден да има рестарт. :) ? ???

Знам, че първото е за CS-a, но защо не напишеш просто:
Код:
sudo /home/ne7work/hlds/hlds_run -game cstrike и останалото за сървъра ти..

Колкото за рестарта - нямам думи просто. Ако всеки ден в 5 часа докато играя на твоя сървър ме дропи повече не бих си губил времето. Това не ти е windows които трябва да се рестартира всеки ден, за да не се сбъгясва.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

Ne7WoRK

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 161
    • Профил
Първото е CS сървър а за рестарта всеки ден отнема една минутка и ако си направя всички необходими приложения на startup защо не според мен е по-добре всеки ден да има рестарт. :) ? ???

Знам, че първото е за CS-a, но защо не напишеш просто:
Код:
sudo /home/ne7work/hlds/hlds_run -game cstrike и останалото за сървъра ти..

Колкото за рестарта - нямам думи просто. Ако всеки ден в 5 часа докато играя на твоя сървър ме дропи повече не бих си губил времето. Това не ти е windows които трябва да се рестартира всеки ден, за да не се сбъгясва.
Ехе е добре няма да го рескам хах :) /home/ne7work/hlds/hlds_run -game cstrike -autoupdate +maxplayers 21 +map de_dust2 +sys_ticrate 10000 -pingboost 2 -noipx -nojoy +sv_maxrate 25000 +sv_maxupdaterate 101 +sv_minupdaterate 4 +sv_minrate 0 +rcon_password bwa
Активен

tolostoi

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1337
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Unity
  • левел: авераж :)
    • Профил
Здравей, за рестарта и на мен не ми е ясно защо го правиш, но си е твоя работа :) Другото, което искаш да направиш е по-добре да бъде в един скрипт, нещо подобно:
Код:
#!/bin/bash
/etc/init.d/apache2 restart
cd /home/ne7work/hlds
./hlds_run --game cstrike -autoupdate +maxplayers 21 +map de_dust2 +sys_ticrate 10000 -pingboost 2 -noipx -nojoy +sv_maxrate 25000 +sv_maxupdaterate 101 +sv_minupdaterate 4 +sv_minrate 0 +rcon_password bwa
shutdown -r 05:00
Това го поставяш във файл с примерно име myserver в /usr/bin/ след което, го правиш изпълним с команда
Код:
chmod +x /usr/bin/myserver
и го тестваш дали прави това което искаш
sudo /usr/bin/myserver
Ako e OK всичко, добави в rc.local само
Код:
/usr/bin/myserver
Активен


... в Столичен инспекторат една година след миграцията, продължават да работят под Linux. Което, май прави "експеримента" успешен
by entusiast

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
StartUp
Настройка на програми
mozly 10 3737 Последна публикация Feb 14, 2003, 10:29
от
Редактиране на StartUp приложения
Настройка на програми
Teo 3 2607 Последна публикация Mar 16, 2004, 15:05
от Teo
Startup
Настройка на програми
SpAwN 4 2595 Последна публикация Jul 27, 2004, 13:51
от sdr
Startup??
Настройка на програми
dragonn2 2 1932 Последна публикация Mar 16, 2009, 11:43
от dragonn2
Startup Scrip, който се изпълнява при всеки boot / Fedora18
Настройка на хардуер
Fyn 4 1623 Последна публикация Apr 25, 2013, 16:15
от Naka