Автор Тема: Проблем при стартиране на инсталацията на линукс  (Прочетена 2330 пъти)

mikis

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 746
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Цитат (trevata @ Март 01 2008,00:49)
Е добре а как да го копирам във уиндолски дял за да ти го покажа?

Това е малко дълга история.
Първо опитай с тази програмка, за която ти казах.
Още докато си в Линукс се увери, че файлът който си направил съществува. Използвай командата ls. За подробни данни можеш да ползваш `ls -l` или `ls -la` за да ти покаже и скритите файлове. Ако изхода от командата не се събира на един екран, можеш да "превърташ" текста в конзолата с Shift+PageUp и Shift+PageDown.
Ако `ls` ти показва този файл и големината му е по-голяма от нула, значи най-вероятно си се справил. Тогава теглиш програмката от линка по-горе, качваш си я на уиндоуса и от нея отваряш този файл, който се намира в домашната ти директория на линукс дяла.
Имай в предвид, че ако ползваш explore2fs можеш директно да си отвориш файла `xorg.conf`, който се намира в директория `/etc/X11` без да правиш онази врътка с `cat`.
Активен

trevata

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 11
    • Профил
Е добре де аз не съм инсталирал линукса как да отвора домашната директория като не е инсталиран..... Аз изобщо немога да го инсталирам щото X server-а не иска да тръгне.... Питах по-нагоре възможно ли е да е от това че видеото ми е вградено и неможе да го засече, щото на другия комп не е вградено и нема ядове.....?
Активен

Bagatur

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 267
  • Distribution: Debian Squeeze
  • Window Manager: KDE Development Platform: 4.4.5 , LXDE
    • Профил
Погледни какво убунто точно си истеглил . Вероятно е 7.10 но да не би да си смъкнал за 64 битови машини а твоятада е 32  а и отделно има два вида едното е десктоп което е живо (live) CD а другото мисля че беше alternate.
Според мен наи добре си изтегли за 32 бита ма6ина което е десктоп и инсталация протича изцяло в графичен режим
Активен

Учим се докато сме живи....

trevata

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 11
    • Профил
Убунтуто ми е 7.04 оригинално CD поръчвал съм си го.... Live CD е ....
Активен

tonitochev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 699
  • Distribution: Kubuntu and Xubuntu
  • Window Manager: KDE 4
    • Профил
    • WWW
Я пробвай, още в началото, когато трябва да избираш какво да се стартира, отдолу има едни опции - f1 е помощ, f2 е нещо друго. Разгледай и намери опция да ти се стартира с използване на vesa драйвер. С него x пали при всички случай.
Активен

Debian
 http://debian-az-propaganda.blogspot.com/
вестник за GNU/Linux  http://vestnik.hbcom.info/news.php
 http://tonitochev.net16.net/

trevata

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 11
    • Профил
Цитат (tonitochev @ Март 03 2008,07:15)
Я пробвай, още в началото, когато трябва да избираш какво да се стартира, отдолу има едни опции - f1 е помощ, f2 е нещо друго. Разгледай и намери опция да ти се стартира с използване на vesa драйвер. С него x пали при всички случай.

Еми не намерих такова чудо веса драйвъри... f1-help f2-languages f3-VGA f4- f5-Accessability f6-Other Options f7-Special boot options f8- --//-- f9-How to get Help f10-Copyrights and Warranties
F3 не е за драйвъри а е за резолюция
F4  не помна кво беше ама няма нищо такова
F5 е за помощни средства като клавиатура на десктопа увеличител и такива...
F6, F7, F8 излиза едно текстово поле с някакви параметри...
Активен