Автор Тема: проблем с поткарването wifi card intel 5100 agn (bt4)  (Прочетена 5171 пъти)

100can

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 4
    • Профил
Имам лаптоп Sony Vaio vgn-nw11s с бежична карта intel 5100 agn.Поткарах Back track 4 pre final с VMware Workstation 6.5.3.185404, VirtualBox-3.2.0-61806-Win и Microsoft Virtual PC 2007, но и с 3-те не можах да поткарам wifi-то. 4-ти ден се опитвам да поткарам wifi-то но без успех прегледах както този така и други бг форуми изгледах целия youtube преведох доста чужди форуми, но не успях да намеря начин на исталиране на intel 5100 agn. Четох някаде,че VMware не подържа вградени адаптери -само usb но за другите два virtual machines не трябва да има проблем(така пише).опитах вичко по моите сили но не успях :(. Това че не съм на ти с Linux е ясно , но ме интересува дали е възможно да намерия driver(и начин на инсталиране) за картата или дали въбще има такъв.Пробвах кодовете /etc/init.d/networking start и ifconfig eth0 up dhclient eth0 за стартиране-уви .при комда airmon-ng не показва нищо на Interface, Chipset, и Driver
Рядко пиша по форуми това сигурно е 2-3 път. Но опитах всичко-по моите сили сега ще си легна и ще си представя как утре ставам и съм го направил  :P  ако ударите едно рамо ще съм ви благодарен-МНОГО


п.с не се здрържах взех лаптопа на комшиите и пробвах всико което знам - Същата работа - не открива wifi адептера(лаптопа е аcer с Atheros ar5b91 Wireless) което ме води до мисълта, нещто мнoго важно съм изтървал някаде ...


Благорая!
« Последна редакция: Jul 13, 2010, 03:35 от 100can »
Активен

romeo_ninov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2155
    • Профил
За другите виртуални машини не знам, но vmware предлага на виртуалната машина специална мрежова карта и обикновено драйвера на физическата няма много общо с виртуалната. Защо не опиташ дистрибуцията като живо СД?
Активен

0x2B|~0x2B

100can

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 4
    • Профил
преди малко го сложих живото сд ма не става все още нямам wifi(acer и Sony Vaio) адаптер в системата.
Активен

100can

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 4
    • Профил
Минаха 2 седмици - без успех. Разбрах, че сам няма да се справя и ще се доверя единствено на съфорумците.
Блягодаря
Активен

borovaka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1331
  • Distribution: Каквото дойде
  • Window Manager: Gnome / KDE
    • Профил
Зареди от livecd и в конзолата като root напиши modprobe iwlwifi след това дай изхода от командата iwconfig.
Активен

Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"

100can

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 4
    • Профил
Fatal: Module iwlwifi not found
за по нагледна виж снимката
Активен

romeo_ninov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2155
    • Профил
Fatal: Module iwlwifi not found
за по нагледна виж снимката
А да попитам това wlan0 какво ли е? Баси и пишман хакерите...
Активен

0x2B|~0x2B

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5285
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
То като тръгнеш от поТкарване, че нататъка какво да говоря.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

chen_dzen

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 623
  • Distribution: Debian 6.0 Squeeze
  • Window Manager: GNOME
    • Профил
Fatal: Module iwlwifi not found
за по нагледна виж снимката
А да попитам това wlan0 какво ли е? Баси и пишман хакерите...
Много добър отговор 
« Последна редакция: Jul 26, 2010, 21:20 от chen_dzen »
Активен

borovaka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1331
  • Distribution: Каквото дойде
  • Window Manager: Gnome / KDE
    • Профил
100can чети тук:
http://wiki.archlinux.org/index.php/Wifi#Manual_setup

Занапред преди да питаш за нещо първо прочети малко в нета! Картата ти е намерена просто трябва да си настроиш нета без да бараш модули и други такива.
Другото което ми е интересно що се занимаваш с BackTrack? (моите уважения към дистрибуцията много добре е направена на тестинг на сигурността)
Толкова като искаш да си тролстваш с wifi мрежи сложи си едно убунту или opensuse или fedora или каквото друго искаш настрой дистрото и си сложи софта който ти трябва (aircrack дори го има в офицялните репота на гореизброените).
Активен

Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Проблем с Intel 82801EB AC'97 Sound Card
Настройка на хардуер
d256h 8 4045 Последна публикация Dec 24, 2005, 18:19
от antonatan
Wifi card for mikrotik
Настройка на хардуер
novak_vip 1 3361 Последна публикация Mar 03, 2008, 13:05
от VladSun
Aspire 5100
Лаптопи
asp 2 2031 Последна публикация Nov 07, 2009, 23:24
от asp
HP pavilion g6 wifi card
Настройка на хардуер
alfi 3 4591 Последна публикация Jan 05, 2012, 23:23
от big-marvel
Проблем с Intel centrino wireless n-1000 card под Ubuntu 12.04
Настройка на хардуер
ss1111 1 1945 Последна публикация Aug 03, 2013, 20:26
от ss1111