Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 19   Надолу

Автор Тема: Всичко за Xfce  (Прочетена 145939 пъти)

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Всичко за Xfce
« Отговор #180 -: Sep 26, 2015, 19:14 »
Мисля, че той вече го спомена, това е CentOS 6, в който си е компилирал Xfce4.12 , но дали са обновени и другите зависимости на Xfce като плъгини и други, не се знае, Xfce не се състои само от един пакет.
@Ivoarch: И двамата сме ползвали шестицата. Обърни внимание на офиса от снимката. Както и терминала. Xfce е действително версия 4.12 или поне панелът е за нея. В нея, заглавието по подразбиране на менюто е променено от "Меню на програмите" на "Програми". Много неща не се знаят, затова съм любопитен и питам.
« Последна редакция: Sep 26, 2015, 19:19 от cybercop »
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

ivoarch

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 23
  • Distribution: stotinkaOS
  • Window Manager: GNOME, Ratpoison
    • Профил
    • WWW
Re: Всичко за Xfce
« Отговор #181 -: Sep 26, 2015, 19:30 »
Мисля, че той вече го спомена, това е CentOS 6, в който си е компилирал Xfce4.12 , но дали са обновени и другите зависимости на Xfce като плъгини и други, не се знае, Xfce не се състои само от един пакет.
@Ivoarch: И двамата сме ползвали шестицата. Обърни внимание на офиса от снимката. Както и терминала. Xfce е действително версия 4.12 или поне панелът е за нея. В нея, заглавието по подразбиране на менюто е променено от "Меню на програмите" на "Програми".Много неща не се знаят, затова съм любопитен и питам.

Е, щом си е компилирал Xfce 4.12 под el6 значи , че и нищо  не му пречи да си инсталира Open Office :)   щом му харесва, това не значи , нищо. Относно терминала, този под KDE ли беше? Явно на @Naka му харесва да експериментира с различен софтуер, и да не залага на стандартните пакети за Xfce, който той сигурно и няма,  защото е компилирал Xfce на ръка, не е инсталирал Xfce цялата група или мета пакети. Общо взето xfce + centos6 + kde терминал + open office което в крайна сметка мисля че няма лошо, щом това е което той си харесва. Просто аз вече казах, моето мнение, според мене всичко това е ненужно - Xfce под Centos6, също напълно безсмислено то компилиране до 4.12 , с което в крайна сметка пак получаваш не работещ индикатор = миш маш ОС.
Активен

Head Banger..

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Всичко за Xfce
« Отговор #182 -: Sep 26, 2015, 19:37 »
И аз съм на същото мнение. Няма нужда да се правят неудачни експерименти с Xfce при наличие на поддържана Gnome2. Колкото до инсталацията на Openoffce при наличие на стандартна, перфектно работеща версия на Libreoffice - това ме вкарва в още по- голямо недоумение.

@Naka : Би ли изпълнил cat /etc/redhat-release и uname-a, за да погледна под капака на това чудо, ако е CENTOS.
« Последна редакция: Sep 26, 2015, 19:54 от cybercop »
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Всичко за Xfce
« Отговор #183 -: Sep 26, 2015, 21:59 »
Терминала е на кде konsole.   Дистрото е Centos6. Xfce4.12 e абсолютно цялото компилирано заедно със всички пакети и 3-4 плъгина.  Не успях да сложа само едно -  power-manager... нещо си -   заради гадни зависимости, които се отказах да ги оправям под Ц6.

Гноме не мога да го търпя и 2 и новото въобще. Кде 3 страшно много ми харесва,  обаче вече го няма.  А  кде4 е някакъв мазохизъм за работа.  Повече от години ми трови живота.... Но въпреки това той си има прекрасни програми с които съм свикнал и ги ползвам и под хfce.

 konsole,  kate,  conqueror,  k3b.

« Последна редакция: Sep 26, 2015, 22:02 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Всичко за Xfce
« Отговор #184 -: Sep 26, 2015, 22:08 »
Кде 3 страшно много ми харесва,  обаче вече го няма.
Trinity ?
A, за загадката с Openoffice ще споделиш ли нещо.
От всички приложения, които си изредил, само едно - k3b изпъква с някакви качества. Conqueror беше уникален, като файлов мениджър и уеб браузър. Но, само, като уеб браузър е посредствен и с нищо не изпъква между другите webkit базирани.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Всичко за Xfce
« Отговор #185 -: Sep 26, 2015, 22:16 »
conqurora от кде4 го плзвам само като файл менажер. Apache ОO 4.0.1 e слаган допълнително,  защото версията на ЛО идваща по това време с дистрото въобще не вършеше работа   и създаваше проблеми...... И така е останало...

Цитат
[naka@sabi ~]$ cat /etc/redhat-release
CentOS release 6.5 (Final)
[naka@sabi ~]$
[naka@sabi ~]$
[naka@sabi ~]$  uname -a
Linux sabi 2.6.32-431.el6.i686 #1 SMP Fri Nov 22 00:26:36 UTC 2013 i686 i686 i386 GNU/Linux
[naka@sabi ~]$
[naka@sabi ~]$ xfce4-about -V
xfce4-about 4.12.0 (Xfce 4.12)

Copyright (c) 2008-2015
        The Xfce development team. All rights reserved.

Please report bugs to <http://bugzilla.xfce.org/>.
Translators list from 2013-06-30 00:21:08.
[naka@sabi ~]$

миш маш ОС.
Защо така мислите? Ми то целият линукс е 'миш маш' и това му е същността. Правилнят въпрос според мене не е дали е 'миш маш' а дали този 'миш маш' е така събран, че да работи правилно.

Е в това последното още не съм сигурен ...

« Последна редакция: Sep 27, 2015, 10:04 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

ivoarch

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 23
  • Distribution: stotinkaOS
  • Window Manager: GNOME, Ratpoison
    • Профил
    • WWW
Re: Всичко за Xfce
« Отговор #186 -: Sep 27, 2015, 19:23 »

Защо така мислите? Ми то целият линукс е 'миш маш' и това му е същността. Правилнят въпрос според мене не е дали е 'миш маш' а дали този 'миш маш' е така събран, че да работи правилно.

Е в това последното още не съм сигурен ...

Е, и ти какво мислиш, това което ти си събрал работи ли правилно?
Обърни внимание на това, компилираш от сорс последната версия на Xfce 4.12, а от среща цялата ти система е out of date тъй като ползваш версия 6.5, сега е вече 6.7 , хвърляш повече усилия да ползваш последната версия на едно DE, но че цялата система е остаряла и е нужно само един yum update , няма проблеми за тебе,  погледни грешките които се решават всеки ден [1] https://rhn.redhat.com/errata/rhel-server-6-errata.html . Общо взето под това имам предвид миш маш ОС .
« Последна редакция: Sep 28, 2015, 21:43 от ivoarch »
Активен

Head Banger..

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Всичко за Xfce
« Отговор #187 -: Sep 27, 2015, 19:53 »
Ммм даа. Интересна работа. Дори да не държиш на сигурност, нищо не ти пречи да актуализираш. За мен е кошмар да работя с толкова занемарена система. Ядрото е от 2013г.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Всичко за Xfce
« Отговор #188 -: Sep 27, 2015, 21:55 »
Трябва ми помощ за превода на xfce4-panel.
Това е израза.
Switch between panel presets
По принцип, presets се използва за някаква предварително зададена, запаметена конфигурация.
Смятате ли, че "Превключване между зададените конфигурации на панела" е подходящ превод ?
Благодаря предварително на отзовалите се.
« Последна редакция: Sep 27, 2015, 22:10 от cybercop »
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

BRADATA

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 833
  • Distribution: Slackware/Mint/CentOS
  • Window Manager: console/KDE/LXDE
    • Профил
    • WWW
Re: Всичко за Xfce
« Отговор #189 -: Sep 27, 2015, 22:21 »
Бива, и понеже е в контекст (предполагам) може да го запишеш и като "Превключване на конфигурацията (на панела)".
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Всичко за Xfce
« Отговор #190 -: Sep 27, 2015, 22:35 »
И, аз само предполагам, защото опцията още не е налична при мен.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Всичко за Xfce
« Отговор #191 -: Sep 27, 2015, 22:36 »
Бива, ама това 'зададените' прави текста малко неясен.

Превключване между готовите конфигурации на панела
Превключване между готови конфигурации на панела

Превключване между готови настройки на панела
« Последна редакция: Sep 27, 2015, 22:43 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Всичко за Xfce
« Отговор #192 -: Sep 27, 2015, 22:39 »
Мисля, че тези настройки ще са еквивалентни на запаметените конфигурации на еквилайзера в някои плеъри.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Re: Всичко за Xfce
« Отговор #193 -: Sep 28, 2015, 16:06 »
Switch between panel presets
По принцип, presets се използва за някаква предварително зададена, запаметена конфигурация.
Бих заменил думата "presets" с "шаблони", особено ако наистина става дума за стойностите на еквилайзера - "Превключване между шаблоните за панела". С тази дума ще се направи и разграничение от другите конфигурации на програмата. Между другото, думата "пресети" е възприет термин, отнасящ се точно до съвкупностите от стойности на контроли за различни честоти (каквото е еквилайзерът), така че е вариант да ползваш и него.
« Последна редакция: Sep 28, 2015, 16:08 от neter »
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Всичко за Xfce
« Отговор #194 -: Sep 28, 2015, 16:24 »
Не мога да разбера какво е, докато не го видя в настройките. Дали става въпрос за досегашният избор между празен панел или стандартна конфигурация от два панела или има възможноста да се запазят няколко различни потребителски настройки, като Панел 1,2,3 и т.н.
Проблемът е, че вкарат ли веднъж превода, много рядко го редактират. Това, става, чак, когато излезе някаква нова опция. Примерно - елементите на Xfce 4.10 в Debian 8 не са редактирани от влизането им в експерименталните хранилища. Доста промени направих от тогава в превода, но без особен смисъл. Затова с Xfce 4.12 внимавам повече, какво вкарвам, още от първия превод.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 19   Нагоре
« назад напред »