Автор Тема: Въпрос относно хостинг на сървър  (Прочетена 3441 пъти)

MinimalConvoy

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Здравейте понеже все още съм начинаещ и не знам как стават работите питам вас да ми обясните.
Въпроса ми е следният ако може да ми обясните какво ми е нужно и как да го инсталирам искам да пусна хостинг на сървъра + фтп съответно какво е нужно да се сложи и как да се сложи благодаря предварително.
Активен

Evergreen

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 50
  • Distribution: Debian 6.0 (Squeeze)
  • Window Manager: Console
    • Профил
    • WWW
Активен

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Активен

the lamer's team honourable member

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Re: Въпрос относно хостинг на сървър
« Отговор #3 -: Sep 29, 2012, 19:58 »
Здравейте понеже все още съм начинаещ и не знам как стават работите питам вас да ми обясните.
Въпроса ми е следният ако може да ми обясните какво ми е нужно и как да го инсталирам искам да пусна хостинг на сървъра + фтп съответно какво е нужно да се сложи и как да се сложи благодаря предварително.

Ей, аман от новобранци (без извинение), които не знаят как да зададат правилно въпросите, които ги мъчат.

Може ли малко по-подробна и конкретна (а ако може и грамотно написана) информация за това какво точно искате? Дистрибуция, какъв точно сървър, коя точно игра, ползвани чужди езици и там каквото още ще се сетим да попитаме?

Разберете -- никой от нас не притежава кристална топка, че да може да познаем какви са вашите съкровени нужди.

Благодаря предварително за проявеното разбиране.
Активен

the lamer's team honourable member

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Въпрос относно хостинг на сървър
« Отговор #4 -: Oct 01, 2012, 10:56 »
Отговарям ти веднага. Човека си е инсталирал Убунту, но още не е стигнал до софтуерният център, защото такова нещо в неговата ОС просто няма и не го е търсил. Скоро ще го намери и наинсталира, каквото му падне. После почва мъката за нас. Но пък ще е весело ;)
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Re: Въпрос относно хостинг на сървър
« Отговор #5 -: Oct 01, 2012, 12:28 »
Отговарям ти веднага. Човека си е инсталирал Убунту, но още не е стигнал до софтуерният център, защото такова нещо в неговата ОС просто няма и не го е търсил. Скоро ще го намери и наинсталира, каквото му падне. После почва мъката за нас. Но пък ще е весело ;)

Не, този не се вписва в общият сценарий :)

По-скоро е чуло детето, че да имаш собствен сървър (особено ако е за някоя игра) е много яко и е решил да пробва. За бой по-скоро е този, който го е зарибил, понеже не му е казал, че за тази цел ще трябва много да се чете.

А колкото до неумението да се задават точните въпроси -- това за мен по-скоро е проблем на училището.
Активен

the lamer's team honourable member

MinimalConvoy

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Re: Въпрос относно хостинг на сървър
« Отговор #6 -: Oct 06, 2012, 19:56 »
Не съм на Ubuntu , Debian , RedHat и тн линукса един приятел го е модвал (ако мога така да се изкажа) и какво не може да разберете какво значи думата хостинг ли ? web хостинг сегаме разбрахте нали ? ок трябва ми някакъв урок за това как да си пусна хостинг на сървъра мисля че ме разбрахте.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Въпрос относно хостинг на сървър
« Отговор #7 -: Oct 06, 2012, 20:04 »
Това дето ти е нужно да пуснеш домуване, е няколко милиона лева, друго не ти е необходимо ;)

Ако ги нямаш, няма защо да си губиш времето.
« Последна редакция: Oct 07, 2012, 11:21 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Re: Въпрос относно хостинг на сървър
« Отговор #8 -: Oct 07, 2012, 01:39 »
Не съм на Ubuntu , Debian , RedHat и тн линукса един приятел го е модвал (ако мога така да се изкажа) и какво не може да разберете какво значи думата хостинг ли ? web хостинг сегаме разбрахте нали ? ок трябва ми някакъв урок за това как да си пусна хостинг на сървъра мисля че ме разбрахте.

точно това ли искаш да (си) пуснеш?!

или питаш как да инсталираш и конфигурираш web server на твоята машина?!

и накрая -- с това ти поведение не очаквай да получиш смислени отговори. защо няма -- нямам желание да ти обяснявам.
Активен

the lamer's team honourable member

fester

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 23
  • Distribution: OpenSuse 12.2, CentOs 5.x 6.x
  • Window Manager: KDE4
    • Профил
Re: Въпрос относно хостинг на сървър
« Отговор #9 -: Dec 28, 2012, 11:25 »
Не съм на Ubuntu , Debian , RedHat и тн линукса един приятел го е модвал (ако мога така да се изкажа) и какво не може да разберете какво значи думата хостинг ли ? web хостинг сегаме разбрахте нали ? ок трябва ми някакъв урок за това как да си пусна хостинг на сървъра мисля че ме разбрахте.

Като гледам хората са те разбрали още 1-вия път. Сега по темата.

1-во: Нещо аз ли не мога да чета, но така и не става ясно каква е дистрибуцията, която ще ползвате.
2-ро: Няма такъв урок, който да те научи как да си пуснеш хостинг сървър. Повярвай ми няма такъв.

Сега по-долу, ще ти изборя основните неща, които трябват да вървят на железарията:

1. Уеб сървър, искеренно ти препоръчвам да започнете с Apache, понеже има безброй много документация и хора които го ползват.

2. DNS сървър - пак избор голям. Най-често ползван bind.

3. Сървър за бази данни - избор голям. Най-често ползван MySql.

4. За FTP може да минете и със sftp потребители, поне аз винаги препоръчвам този вариант.

5. Предполагам, че няма да сервирате само статично съдържание, значи ще ти трябва и някакъв език за динамично обработване на данните. Най-често ползван PHP. Доста често инсталиран от source, поради безброй причини.

Само едно уточнение, това са възможно най-общите неща за хостинг сървър. Има още безброй опции, но мисля, въобще да не задълбавам в тях.



Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Въпрос относно хостинг на сървър
« Отговор #10 -: Dec 28, 2012, 11:31 »
Не съм на Ubuntu , Debian , RedHat и тн линукса един приятел го е модвал (ако мога така да се изкажа) и какво не може да разберете какво значи думата хостинг ли ? web хостинг сегаме разбрахте нали ? ок трябва ми някакъв урок за това как да си пусна хостинг на сървъра мисля че ме разбрахте.

Ок, сега ще потърся в интернет урок как се пусна web хостинг на модван линукс (каквото и да значи това)...

...==== 5 мин по-късно ====...

Ми няма такова нещо! Да ти кажа честно нищо не съм търсил - ти самият не знаеш върху какво работиш, искаш ние да ти дадем урок. Ама веднага мога да ти дам урок как се пуска web server на Solaris. Дали ще ти свърши работа - на 99.99% съм убеден, че не.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

fester

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 23
  • Distribution: OpenSuse 12.2, CentOs 5.x 6.x
  • Window Manager: KDE4
    • Профил
Re: Въпрос относно хостинг на сървър
« Отговор #11 -: Dec 28, 2012, 11:37 »
Цитат
Ама веднага мога да ти дам урок как се пуска web server на Solaris. Дали ще ти свърши работа - на 99.99% съм убеден, че не.

rofl  :D

Оправи ми деня  :D
Активен

romeo_ninov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2155
    • Профил
Re: Въпрос относно хостинг на сървър
« Отговор #12 -: Dec 28, 2012, 11:46 »
...
Ми няма такова нещо! Да ти кажа честно нищо не съм търсил - ти самият не знаеш върху какво работиш, искаш ние да ти дадем урок. Ама веднага мога да ти дам урок как се пуска web server на Solaris. Дали ще ти свърши работа - на 99.99% съм убеден, че не.
И защо мислиш така? Ако ти имаш проблем със Соларис другите нямат
Активен

0x2B|~0x2B

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Въпрос относно хостинг на сървър
« Отговор #13 -: Dec 28, 2012, 11:50 »
...
Ми няма такова нещо! Да ти кажа честно нищо не съм търсил - ти самият не знаеш върху какво работиш, искаш ние да ти дадем урок. Ама веднага мога да ти дам урок как се пуска web server на Solaris. Дали ще ти свърши работа - на 99.99% съм убеден, че не.
И защо мислиш така? Ако ти имаш проблем със Соларис другите нямат

Тоз дядо веднага да се изкаже. Хайде намери ми урок как да си направя хостинг в/у модван линукс, като толкова много знаеш!
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: Въпрос относно хостинг на сървър
« Отговор #14 -: Dec 28, 2012, 16:33 »
MinimalConvoy, изпълни това в терминал и го покажи тук.
Цитат
set | grep MACHTYPE
Може и
Цитат
set | grep BASH_VERSINFO
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3