Автор Тема: Предложение за проект  (Прочетена 2237 пъти)

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Предложение за проект
« -: Mar 29, 2006, 16:49 »
Да представлява нещо като форум с възможност за номиниране и гласуване. Номинирам царя заради опитите му да ограби държавата (нас) чрез незаконно "реституиране" на имоти и чрез сключване на неизгодни за държавата сделки (Автомагистрала Тракия, БТК).
  Сайтът би могъл да стане международен и един ден да бъде цитиран като институция (напр. като Форбс - Най-богатите...).
  Защо Ви занимавам с такива глупости? Надявам се, че няма да ми се разсърдите - все пак този раздел е и за глупости. Ако решите, че може да се погледне на темата сериозно - mv to Предложение за БГ проект.
  ... глупости? Вижте какво правят младите хора във Франция.
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

  • Гост
Предложение за проект
« Отговор #1 -: Mar 31, 2006, 22:00 »
Такъв сайт според мен е безсмислен. Аз лично съм на 24 години и досега съм имал възможността да гласувам за няколко различни политически сили и партии и всичките са ме разочаровали. Не съм твърд електорат и не обичам или мразя нито една политическа партия или формация. Интересуват ме платформи и програми, а най-вече реалната политика която водят. Възприемам изборите като форма на "обществена поръчка" чрез която обществото възлага, а политиците се нагърбват с изпълнението на поставените им задачи (най-често собствените им обещания). Ако гласувам за една партия и тя дойде на власт и не изпълни поетите ангажименти и обещания, то тази партия престава да ми бъде интересна.
Както казах всички партии за които съм гласувал са ме разочаровали силно и за тях повече няма да гласувам. Като се замисля остана само ДПС, а това е етническа партия, което автоматично я изважда от списъка с възможностите.
Има и още две възможности: АТАКА - но това е крайна партия с крайни възгледи, а аз не си падам по крайностите. Пък и Волен Сидеров е толкова националист, колкото аз съм космонавт - фалшив политик с фалшиви идеали; ГЕРБ - новосформираната партия на генерал-лейтенанта, но бат` Бойко е по-мъглива личност дори от Ахмед Доган. Не е ясно кой е и за какво се бори, което също го прави неподходящ избор поне за момента.
При всички случаи обаче ще гласувам с протестен вот. Но ще гласувам.

Но да се върнем на този сайт, който предлагаш да се направи. Аз бих сложил в него всички партии за които съм гласувал и са ме разочаровали, а съм само на 24. Представи си сега един избирател, който е на 40. Неговите номинации определено ще са повече от моите.

И за съжаление стигаме до извода, че в българската политическа класа няма класа - просто една сбирщина от мафиоти и лобисти за чужди интереси, всеки със своите си обръчи от фирми. И ако тази ситуация се запази не ни чака светло бъдеще.

Послеслов: Искрено се надявам някоя от новите политически формации, ако дойде на власт да ме опровъргае.

Ама не вярвам.
Активен

Dimitar_Ouzounoff

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 332
  • Distribution: Fedora
  • Window Manager: GNOME
    • Профил
    • WWW
Предложение за проект
« Отговор #2 -: Mar 31, 2006, 23:26 »
Цитат (Guest @ Март 31 2006,21:00)
просто една сбирщина от мафиоти и лобисти за чужди интереси, всеки със своите си обръчи от фирми

гледай да гласуваш за нашите фирми!
Активен

VladSun

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2166
    • Профил
Предложение за проект
« Отговор #3 -: Apr 01, 2006, 04:40 »
//off-topic

След много коментари и разисквания по политически теми стигнах (не само аз) до извода, че ще гласувам за партия, която няма представители от последните 15 години в политическия живот. Лошото е, че някои хора се усетиха накъде отива електората (без да ги споменавам).

Относно французите: жално ми е колко търпелив народ сме (или както казва един мой приятел - "рая") ... Преди няколко месеца (или година?!?) имаше едно изказване на някой си от главните в САЩ - (преразказно) "... В България има много корупция и връзки с мафията по високите етажи. Ако България поиска помощ, то САЩ ще им я даде...". Според мене посланието беше ясно - да се събуди народът. Изобщо не акцентирам върху това, че точно САЩ го казва и изразява някаква готовност за помощ - посланието е важно!
Активен

KISS Principle ( Keep-It-Short-and-Simple )
http://openfmi.net/projects/flattc/
Има 10 вида хора на този свят - разбиращи двоичния код и тези, които не го разбират :P

  • Гост
Предложение за проект
« Отговор #4 -: Apr 01, 2006, 06:53 »
Цитат
гледай да гласуваш за нашите фирми!

Това не го разбрах! Би ли пояснил.

Цитат
Преди няколко месеца (или година?!?) имаше едно изказване на някой си от главните в САЩ - (преразказно) "... В България има много корупция и връзки с мафията по високите етажи. Ако България поиска помощ, то САЩ ще им я даде...". Според мене посланието беше ясно - да се събуди народът. Изобщо не акцентирам върху това, че точно САЩ го казва и изразява някаква готовност за помощ - посланието е важно!

Ти как точно тълкуваш посланието? Като призив за революция? Как точно би могла да помогне САЩ на България за борбата с корупцията и мафията? Не е ли по-добре нещата да станат чрез еволюция вместо чрез революция?
Смятам, че САЩ имат прекалено много проблеми за оправяне в собствения си двор за да раздават акъл наляво и надясно. И щом са тръгнали да пишат доклади добре би било да започнат с военните престъпления на американската армия в Ирак. Просто някак неестествено звучи най-големия агресор в света да раздава акъл как да се борим с "корупцията и мафията".
Плюс това българските проблеми засягат България и би трябвало да се решават от българи. Нямам нищо против да се ползва чуждестранния опит, но всякакви такива призиви за революции не ми се струват уместни.
Основният ни проблем според мен е липсата на качество в българския политически елит. С други думи липсват политици които да се борят за власт с основната идея да помогнат на държавата, а чак след това да пълнят партийните каси.
Активен

VladSun

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2166
    • Профил
Предложение за проект
« Отговор #5 -: Apr 01, 2006, 14:14 »
Цитат

... Ти как точно тълкуваш посланието? Като призив за революция? ...
... Плюс това българските проблеми засягат България и би трябвало да се решават от българи. ...

Е, точно, че сме големи "решители" - почти като французите  ':angry:'

Цитат
Смятам, че САЩ имат прекалено много проблеми за оправяне в собствения си двор за да раздават акъл наляво и надясно. ..... ....... ......


Цитат
Изобщо не акцентирам върху това, че точно САЩ го казва и изразява някаква готовност за помощ - посланието е важно!
- това за какво го написах ?!?!?!!?!?!?!? Ясно съм казал, че НЕ МИ СЕ ГОВОРИ за САЩ в тази ситуация!

Цитат
Основният ни проблем според мен е липсата на качество в българския политически елит. С други думи липсват политици които да се борят за власт с основната идея да помогнат на държавата, а чак след това да пълнят партийните каси.


Всъщност проблемът си е в народа.
Активен

KISS Principle ( Keep-It-Short-and-Simple )
http://openfmi.net/projects/flattc/
Има 10 вида хора на този свят - разбиращи двоичния код и тези, които не го разбират :P

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Предложение за проект
« Отговор #6 -: Apr 03, 2006, 12:22 »
Цитат
Тодор: Но да се върнем на този сайт... Аз бих сложил в него всички партии за които съм гласувал и са ме разочаровали....
И за съжаление стигаме до извода, че в българската политическа класа няма класа - просто една сбирщина от мафиоти и лобисти за чужди интереси, всеки със своите си обръчи от фирми.
, т.е. "... Всичките са маскари!"
Да, добре. Но всички ТЕ се скриват и изчезват незабелязано в това "всички".
Все по-често, в различни медии, могат да се видят материали, разследващи действията или бездействията персонално на определена личност. Вестник "Стандарт" например, публикува поредица статии за автомагистрала Тракия и за върнатите имоти на царя. Вероятно много от Вас са ги чели и имат собствено мнение по темите. Не знам обаче, дали някой от Вас си спомня за публикациите на вестник "Монитор" посветени на Добрин Митев, когато той беше областен управител на Варненска област и кандидат за кмет на Варна, а министър-председател беше Иван Костов. (Тогава автомобилите, доставящи вестниците във Варна бяха спирани на магистралата преди да влязат в града и тиража на в-к Монитор беше изземван.)
Целта на предложението ми е този сайт да дава по-голяма публичност на действията на конкретни личности и информацията да остава достъпна за дълго време, за да НЕ може който и да е, да се разтваря като ефервесцентна таблетка в понятието "всички" и да отшумява след време; за да се насърчава и окуражава детето "Обществено мнение" и то да става все повече и "Обществено отношение" и мнението му все повече да тежи и да се взима под внимание от всеки.
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

  • Гост
Предложение за проект
« Отговор #7 -: Apr 03, 2006, 20:45 »
Помня часовете по литература в 7-ми клас (или 8-ми беше). Тогава ни учеха, че тази реплика на бай Ганьо "всичките са маскари" била признак за "политическото му безгръбначие"... което не е далеч от истината.

Но.

В България реално действаща демокрация няма! Политическите партии водят напълно безпринципна политика. Такива понятия като "ляво" и "дясно" нямат никаква стойност. Всъщност единствените принципи, които уважават това са икономическите и по тази причина май е по-правилно да се наричат икономически партии. В този случай "всичките са маскари" е много точно определение и точно в това ми е идеята. Да се търси отговорност от този или онзи няма смисъл защото не е възможно вината им да бъде напълно доказана, пък и да бъде доказана те не могат да поправят вече нанесените щети. А ако еди-кой-си политик лежи 15 години в затвора, това мен лично не ме кара да се чувствам по-добре (само ще платя за процеса с данъците си). За това идеята ми е вместо да гоним старите крадци и далавераджии, да предотвратим други като тях да влязат в новата власт. Затова аз гласувам с протестен вот. Ако на разните политици им е ясно, че веднъж добрали се до властта не изпълнят обещанията си (или поне частично) няма да видят власт в следващите поне два мандата, то добре ще си помислят какво правят. Така освен да пълнят партийните каси ще гледат да изпълняват и по някое предизборно обещание.

Цитат
Целта на предложението ми е този сайт да дава по-голяма публичност на действията на конкретни личности и информацията да остава достъпна за дълго време, за да НЕ може който и да е, да се разтваря като ефервесцентна таблетка в понятието "всички" и да отшумява след време;


Съгласен съм, но имам някои забележки: информацията в този сайт как ще бъде доказана? Ако не е доказана не е ли по-добре да не бъде публикувана? Ако въпреки това бъде публикувана сайта няма ли да се напълни с политически компромати без стойност в следствие на което да загуби доверието в него и да обезсмисли съществуването си?
Това според мен са големите проблеми на такъв проект.
Активен