Автор Тема: 2 въпроса дето ме тормозят  (Прочетена 958 пъти)

mishaikin

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 83
    • Профил
    • WWW
Потърсих в гугъла, но нищо не намирам за следния проблем:
Като гледам нещо с real кодек непрестанно буферира, показва образ и картина за секунда и после: Congestion и пак буфериране и така все едно и също. Пробвах в уиндоуса - такъв проблем няма. Някакви идеи? Не ми се рестартира компютъра всеки път когато искам да гледам НАСА.ТВ . Пробвах и с най-пресните build-ове, но си стои този проблем. Като че ли нещата стават по-добре ако сложа да ползва минимум CPU, тогава обаче образът е с лошо качество. Излишно е сигурно да добавя че с пакетът win32codecs, наса.тв в asx формат не тръгва в никой от плейърите ....

И втори проблем: Има ли начин да се преодолее проблем с нагъл ISP доставчик и firewall-a му, който не ми позволява да ползвам никакви voip услуги щото не били "supported for now" и единственото "supported" било скайп (на тоя доставчик плащам 39 евро на месец, но за съжаление имам 2г. договор и не мога да се отърва! ....)

Под уиндоуса това се преодолява с помощта на realtunel (макар че резултатът с качеството на звука не беше добър), но има ли някакви варианти за под линукса.

  • Гост
2 въпроса дето ме тормозят
« Отговор #1 -: Jan 18, 2006, 12:52 »
Цитат

Под уиндоуса това се преодолява с помощта на realtunel (макар че резултатът с качеството на звука не беше добър), но има ли някакви варианти за под линукса.

Ако се беше поразровил в този realtunnel, щеше да прочетеш едно readme.txt, от което да стигнеш до http://www.rtfm.com/puretls
Активен

kennedy

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2151
  • Николай Колев
    • Профил
2 въпроса дето ме тормозят
« Отговор #2 -: Jan 19, 2006, 15:57 »
по първия проблем, имах проблем с мплеър-плъгин , искаше да буферира на 50% файла преди да го пусне, а аз исках да тръгва веднага, та го оправих в конфигурационния му файл. виж реала няма ли такова нещо ...
Активен

"за всичко иде час" Еклесиаст 3:1
всеки пост - отговор на въпрос
-----------------
24.12.2003 "MS Free"