Автор Тема: За Казармата с Любов  (Прочетена 7395 пъти)

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6188
    • Профил
Re: За Казармата с Любов
« Отговор #30 -: Dec 17, 2021, 01:30 »
Всеки е готов да рискува.
Погледни децата, Гога! От малки се научават, че може и да паднат няколко пъти, да си чукнат брадичката или главата някъде, но ще проходят. После ще тичат и ще бъдат с обелени колена и лакти. Ще се катерят по дърветата и ще си чупят при падане я ръка, я нещо друго. Но ще се катерят отново. Обаче докато растат, ние постоянно ги учим, че е много лошо, да се удариш, че е глупаво да рискуваш да се удариш, че другите ще те мислят, че си глупав, ако правиш така. И приключенския дух позастоява, мухлядва и у някои, а и не у малко хора, умира. Какво толкова можеш да загубиш, като вече си загубил най-ценното - живота? Родил си се и си осъден на смърт. Какво по-страшно можеш да рискуваш? Вече си го направил. Родил ли си се, няма от какво да те е страх. От време на време можеш да се стреснеш от нещо, но до там. Повечето хора имат нужда от едно хубаво напомняне, че са смъртни. От едно осъзнаване на смъртта. От едно сприятеляване със смъртта дори.

Карлос Кастанеда задава много добър въпрос: Какво би направил, ако знаеш, че ти остават две минути живот?
И отговаря. Че би ги изживял по най-добрия в този момент за теб начин. И независимо, какво правиш, то ще е най-доброто, на което си способен. И задава и следващия си въпрос. А защо да не изживеем живота си така. В крайна сметка, никой не знае, кога удари и неговия час. Може да е след десет минути. Или след месец, година...
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: За Казармата с Любов
« Отговор #31 -: Dec 17, 2021, 03:01 »
В капиталистическия свят децата се учат от малки, много от тях научават занаят от родители и роднини. Резултатът е, че малкия бизнес е гръбнакът на икономиката. Много хора работят за някой друг, но също имат свой малък бизнес или научават технологията на работодателя си и после започват сами. Много хора като не могат да започнат сами, откриват франчайза или купуват готов бизнес. Да по някой път се фалира докато се научиш.
Ние дори нямаме дума в езика за бизнес, какво остава за манталитет и култура в тази насока. Затова и нашите "бизнесмени" първо купуват БМВ-то, тогава умуват над това какво ще правят (а Корнелия им е министър). И как една учителка, ще преподава предприемачество, като тя никога не го е правила, нито баща и (разкаче по картинка) и какъв пример за успешни бизнесмени ще дадеш на децата - мутри и комунета окрали държавата или чалга певици.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3236
    • Профил
Re: За Казармата с Любов
« Отговор #32 -: Dec 17, 2021, 07:29 »
А бе те и в не-капиталистическия свят се учат, ама не от малки и обик. на чужд гръб  :o

https://e-vestnik.bg/35223/rusia-i-kitay-sazdavat-edinen-front-sreshtu-zapada/
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3236
    • Профил
Re: За Казармата с Любов
« Отговор #33 -: Dec 17, 2021, 07:55 »
Гога - то в училище се учи едно а на практика понякога излиза съвсем друго (обик. зависи дали си на челно място или на г.за на географията) - аз затова споменах да не се отплесваме към утопии (на местна почва)

https://e-vestnik.bg/35221/kak-svetovnite-marki-dzhinsi-obuvki-i-dr-promenyat-kapitalizma-i-pravata-na-rabotnitsite/

Усмивки от старите шлагери:

На теория няма разлика между теорията и практиката, на практика обаче има.

Разликата между теория и практика на практика е доста по-голяма отколкото на теория.
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3865
    • Профил
Re: За Казармата с Любов
« Отговор #34 -: Dec 17, 2021, 09:48 »
...
Карлос Кастанеда задава много добър въпрос: Какво би направил, ако знаеш, че ти остават две минути живот?
И отговаря. Че би ги изживял по най-добрия в този момент за теб начин. И независимо, какво правиш, то ще е най-доброто, на което си способен. И задава и следващия си въпрос. А защо да не изживеем живота си така. В крайна сметка, никой не знае, кога удари и неговия час. Може да е след десет минути. Или след месец, година...

   Звучи добре,дори ... вдъхновяващо.



Но,има забележки:
Цитат
В крайна сметка, никой не знае, кога удари и неговия час. Може да е след десет минути. Или след месец, година...

   Някои знаят,ако е "писано" да им се случи нещо лошо , и дори
могат да го предотвратят (изчистване на лошата карма).
Хората на такова духовно ниво обаче са много малко.

Предприемачество,та предприемачество...
Един много емблематичен пример: Стив Джобс.
Предприемач отвсякъде,много успешен меринджей ... и ...
... умира от рак само на 56 години.
Е за какво му бяха милиардите ?!?
   И не знам що за будист е бил,след като в будизма има достатъчно
медитативни техники,с които да пребори болестта.

   Има още много такива примери, сещам се в момента за Пол Алън
(съосновател на М$) умря на 60 и няколко,също от рак.

Е, те ви предприемачи ...





П.С. Абсолютно сигурен съм,че никой от пишещите тук не би искал да е на мястото на Стив Джобс.
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3397
    • Профил
Re: За Казармата с Любов
« Отговор #35 -: Dec 17, 2021, 09:56 »
Цитат
Малкия ми син е в момента 10 клас в паралелка, която най-общо мога да определя като „Електроника“. Истинското заглавие е доста сложно. Между другото „Аналоговата схемотехника“ му е много сложна

В момента помагам на една колежка, на която и се случи да преподава точно това в техникум. Та с нея учихме заедно в ТУ, бяхме една група.
Сега разшифроваме учебника за техникума, по аналогова и цифрова схемотехника. Та съм в час и аз с тези техникумските неща.

Обаче да ви кажа ....няма такава идиотщина като този учебник. А пък те са вързани точно с него и с програмата.
Две изречения вътре няма верни. Високопарен език...грешни твърдения, неща попреписани от разни учебници от 60-те години...и то частично и не обеснени.....За схемите да не говорим...Много лошо начертани - завъртяни и заплетени така че нищо не можеш да им разбереш...и освен това в повечето (аналогови) схеми липсват елементи/връзки-орязани са...Нещо средно между принципна(блокова) схема и истинска схема...Как ще я разбереш, като липсват захранванията, преднапреженията.... Абе направо са за бой с този учебник и програмата.Да не говорим, че повечето 'глави'/раздели по програмата са зададени да се предадат за 2-3 урока...А би трябвало да се съберат поне за 10-тиниа или да се изучават цял 'семестър'.

Абе за бой са си с тази програма и учебника.
Как се оправяме....Ами много трудно. Четем си от лекциите от ТУ, от разни други класически книги/учебници и се чудим какво са искали да кажат. След това решаваме, коя схема как да се начертае така, че да е по-разбрана и кое въобще да не се споменaва от учебника.

Стигам до извода защо тези неща минават....Много са сложни и почти никой от околните не ги разбира, (даже и от министрестовото, ако те одобряват програмата). И един високопарен език ги прави да изглеждат още по-умни. Кой ще им противоречи? Ами никой. От друга страна кой съм аз и ти, че да им казваме че не са прави?

А имаше и един друг техникумски учебник, който беше много хубав...Ама беше написан от Г.Ненов -университетски преподавател. Да ама не работят по него. Сигурно щото учебника е много прост.
« Последна редакция: Dec 17, 2021, 10:18 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: За Казармата с Любов
« Отговор #36 -: Dec 17, 2021, 10:03 »
Гога - то в училище се учи едно а на практика понякога излиза съвсем друго (обик. зависи дали си на челно място или на г.за на географията) - аз затова споменах да не се отплесваме към утопии (на местна почва)

https://e-vestnik.bg/35221/kak-svetovnite-marki-dzhinsi-obuvki-i-dr-promenyat-kapitalizma-i-pravata-na-rabotnitsite/

Усмивки от старите шлагери:

На теория няма разлика между теорията и практиката, на практика обаче има.

Разликата между теория и практика на практика е доста по-голяма отколкото на теория.

Първо един отказ от отговорност. Това явление — един купувач, много доставчици в моите учебници беше означавано с термина — моноксон. Не знам от къде идва разликата, но вярвам повече на преподавателите си, отколкото на издателство „Изток-Запад“, колкото и реномирано да е то. Същото например се получава с Лука Пачоли. Поради някаква, неизвестна за мен причина, днес масово е наричан Пачиоли.

=*=

Това е стар проблем. Като стар проблем се описваше в учебниците ми, когато аз бях студент преди почти двадесет години. Играчите бяха същите — Найк, Рийбок, Адидас, Пума, Версаче и т.н. Още тогава ни се казваше, че можем да гласуваме с портфейлите си и да не купуваме от тях. Вместо това се появиха още луксозни марки — Луи Витон, Баленсиага, Кенвело, дори не мога да ги изброя, защото не ги знам.

Всъщност точно този проблем е причината Карл Маркс да изобрети комунизма или както е модерно да се нарича днес — държавния капитализъм. И до ден, днешен се спори по въпроса, защо Запада дръпна. Защо след двете големи войни, там експлоатацията не продължи, а постепенно взе да спада.

Почти съм на път да се съглася с една от теориите. Запада беше в конкуренция с Източния блок (тоест ние) и затова постепенно отпускаше каишката на работниците. Комунизма много пъти е бил аха-аха да пробие на запад.

Но пък има и една огромна яма в цялото нещо. Някак процесите не са синхронни. Например най-дивашката експлоатация в Англия е по времето на Тачър, която е била премиер през осемдесетте, най-напрегнатото време. Англичаните са добре едва сега, когато няма комунистическа заплаха.

Южна Корея например минава за развита страна. Ами не е така. Тя е високотехнологична и всичко от западната, популярна култура го има там в огромни размери. Има и огромни възможности за бизнес. Но хората не живеят добре. Ще кажете, че то това филмите не са като живота. Тъй е, ама и не е. Не може, ако корейците са презадоволени, във филмите да ги показват в постоянен стрес на ръба на самоубийство. Това се отнася дори за богаташите им. А средния кореец живее от заплата до заплата досущ като българина и е затънал в дългове.

Ами то САЩ, бре брате мой, САЩ е трагедия. Гледам някакви пичове се борят мъжката за някакви награди от по 10 000 долара. Тук кулинарните състезания дават 100 000 макар лева. Като ги питат, за какво ще ползват парите, всички отговарят едно от тези — ще се оженя, ще ида на меден месец, защото не съм имал, ще ги дам на сина/дъщерята да учи, ще си платя част дълговете, ще си купя камион и ще го направя подвижен ресторант. Някои по-екзотични отговарят — ще си платя операция по смяна пола. По-набожни казват, че ще ги дадат на някои приют да хранят бездомните.

10 000 долара се приема за голяма сума. У нас всичките лихвари ти се рекламират по телевизията, как ще ти дадат 20 000 лв. (горе-долу същата сума) с едно обаждане по телефона или дори приложение за умнофони. Обаче американския готвач с амнайсе години в кухнята, който работи като хвърчикоптер, едва му хващам движенията и за половин час сготвя три ястия, същия този не може да намери десет хилядарки, за да… си купи камион, който да превърне в закусвалня.

У нас готвач не сяда да говори за под четири бона заплата и то за квартална механа, дето пече кибапчета и прави кавърми на тиган, които изсипва в гювече.

Ужасяващо безпаричие за най-напредналия народ на планетата.

И какво после, като бензина му струвал центове. Тоя човек няма сто долара в джоба си. И работи на две или три места.

Май наистина е добре единствено в ЕС.

=*=

И като казах Европа, тук също нещата клокочат и почват да извират из под капака. От няколко години го пиша и почва да се показва. Под прикритието на епидемията, европееца започва и той да бъде ограбван. Инфлацията вече достига двуцифрени размери и никой не го забелязва. А растеж на доходите няма даже има леко снижаване. У нас все още има такъв, но той е админастративен. Догодина минималната ще е 710.

Много години съм писал, че ако не може да се плащат разумни заплати, по-добре да се закрива. И така беше докато преди три години, на 25.01.2018 год. бях освободен, не защото не си вършех работата, а защото влязлата в сила МРЗ от 610 лв. беше по-висока от заплатата ми с частта под масата. Общо правеше 600 лв. И паднах много лошо. Останах без доходи. Може да нямаш доходи, но разходи имаш и те си вървят. Понеже ми се е случвало многократно, не се притесних. Малко свиване до минимума и продължаваш.

Но сега положението е различно. Много хора ще загубат работата си през тази година, а при настоящите цени, които не са спрели растежа си, на една заплата никое семейство няма да може да живее на минимума. А много от тези хора имат ипотеки. Другата година ще е просто касапница. Не ми се мисли.

Ваксините ще са ни точно най-малкия проблем.

=*=

Да се върна на малко по-оптимистичните настроения. ЕС е в голяма турболенция, но ще минат много години преди средния европеец да падне на колене като виетнамчето шиещо адидаски и еър джордани. Може ние с вас дори да не го доживеем.

Все още перспективите за успешен бизнес у нас са отлични. И все още сестра Галева не е успяла да наложи закона за частния фалит, който просто да ни занули, макар все пак да имаме надзаконните ЧСИ пак благодарение на нея. А и сестра Галева не успя да влезе в този парламент.

Бизнес у нас все още може да се прави, къде полу-легално, къде няма да значи, че си изтрит с гума, ако фалираш. Най-много, ако е успешен, някоя местна мутра да ти го вземе безвъзмездно, но ще продължаваш да има знанията и уменията си. Ще можеш да почнеш отначало.

Ако държавата те натисне, там има безкрайни възможности да се договориш.

Изобщо дребен бизнес, който дори да порастне до среден и по-голям, все още е напълно осъществим у нас при все хилядите рискове и възможни пречки.

Аз лично бих посъветвал всеки, който има мозък за поне две стотинки да се опита. Сега е от последните възможни моменти. Аз нямам толкова мозък и не се опитвам. Но, ако имах, сигурно бих.

Поне до момента, когато ще се наложи да плаща заплати, е относително безрисково. Докато сам успяваш да свършиш всичко, почти няма вариант за провал. Е, счетоводството ще ти е изнесена услуга, че и ние трябва да ядем хляб ;) А и разправянето с държавата не е приятно, та винаги е добре да го върши друг.



« Последна редакция: Dec 17, 2021, 11:39 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: За Казармата с Любов
« Отговор #37 -: Dec 17, 2021, 10:20 »
Нали този ми съвет се отнася за хора без дългове. Защото, ако почнеш сам дори нещо много търсено, поне първите три месеца до половин година доходите ти няма да са добри. Хубаво е, когато можеш да започнеш с готови клиенти, най-често откраднати от работодателя ти. Не го одобрявам, но е често срещано. Но, ако нямаш такива, то до набирането им, ще е тегавко. А не се набират клиенти за ден. Някъде може, нещо по Интернет и пак не е толкова бързо. Оптималния вариант е някаква платформа за работа, обслужваща чужденци. Но и там да пробиеш трябва да почнеш на много ниски цени, че изобщо да те наемат.


=*=

Започвайки отново да изливам празнодумства, забравих, че все пак не съм съгласен с изводите на автора. Това, че производителите се окрупняват, не е добре за работниците им. Те ще получат увеличение на доходите си. Но това ще е синергичен ефект и това увеличение няма да е достатъчно да се почувстват „бели хора“, колкото и дискриминационно да звучи това. Окрупняването помага на оперативното управление на логистичните процеси в световните марки. То не се прави заради работниците. Създаването на монопол на работодателите не решава въпроса с моноксона на купувачите им. Единствения начин за решение на този проблем е — да няма марки. Но във век, когато рекламата е тази, която продава, това е невъзможно.

Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: За Казармата с Любов
« Отговор #38 -: Dec 17, 2021, 11:08 »
Днес съм се разписал.

Джет, ще ти разкажа случка, май съм я разказвал. Малкия беше началното някъде. Гледаше мен и майка си (тя е счетоводител). Не разбираше много. Но му беше достатъчно да заяви, че нашата работа никога няма да я върши. Не му хареса. Големия не е толкова експанзивен, трае си, но и той е показвал, че не му харесва.

Ето аз съм трето поколение икономист в семейството, изтърсака и няма да има четвърто. Децата ми не щат. И ги разбирам. Макар да си има добрите страни (не си на полето и не те пече слънце), то е общо взето неблагодарна работа.

И реално съм от изключенията. Ако не говорим за доктори и адвокати, рядко в днешно време има повече от две поколения да се занимават с едно и също. А и при тях е пак така. Мой добър приятел е от докторско семейство, но не пожела да стане и той. А баща му е много известен, има своя клиника. Майка му е на държавна работа, но и тя е добре.

Времената са такива, че всичко се променя бързо. Трудно се създава традиция. Пък и не е толкова необходимо. Ако детето ми е добър музикант, защо да го принуждавам да става футболист като мен?

Така нареченото ноу-хау също се променя. Ако нещо е работило при баща ти, изобщо не е сигурно, че ще работи и при теб.

=*=

Покрай това дистанционно обучение ми се наложи отново да завършвам осми, девети и десети клас. Особено миналата година ми беше доста тежко. Сега ще ги връщат в училище и ще е по-добре.

Къде помня нещо, къде ползвам Интернет. Случки хиляда.

Наскоро правех контролно по руски език. Бяха двадесет въпроса, почти всичките да посочиш точния падеж на дума. А ве пичове, аз българските падежи (доколкото ги има) не ги знам добре, вие ме карате за руските. И в училище това ми беше голяма мъка. Вземай думата Иван и почвай. И аз почвам — Риван, Диван, Виван, Тиван и Пиван. Това на по първата буква от имената им. Щото така ги пишеха на дъската в табличка, първа буква и точки да напишеш ти.

Какво направих? Отидох на bing.com/translator i написвах изречението на български. Това, което ми изплюеше на руски го посочвах в контролното. Не уцелих само две — в резултат петица. Аз като бях ученик не съм имал петици по руски.

Такива майтапи много. Най-глупавото е, че на мен като ученик никой не ми е написал едно домашно, а преписванията ми се броят на пръсти. Бях твърд противник на преписването.

Ама тука мъката е да избутаме тая глупост. Аз съм от първите хора занимавали се у нас с уроци по Интернет. Един дивак ни взе името, промени го, направи го бизнес и в момента му текат реклами по телевизията. Толкова далеч стигна. Всъщност името ни беше вървежно като COVID. Бяха го нарегистрирали във всякакви варианти.

Ами то това е работа за пълнолетни, осъзнати и желаещи. Обучение по Интернет не е предвидено и не може да се прилага на деца. Децата, ако не са от най-добрите, нямат мотивация да учат. А на тези най-добрите училището им е по-скоро пречка, отколкото да им помага.

В момента (от няколко години) са измислили наказание, ако си лош ученик, ако имаш проблеми в поведението или трупаш много отсъствия да те наказват като те правят частен ученик. Та да се провалиш съвсем и да отпаднеш от образованието. Напротив частен ученик трябва да е награда за тези най-добрите, дето даскал не им трябва.

Та така бутаме го там, просто да мине. Ако щат тройки да пишат, каквото искат, само да се маха, че е голямо безумие. Да ме бяха питали преди да го въвеждат или ако не мен, щото съм никой — да бяха попитали онзи дето го споменах по-горе.

Обаче разните схемотехники ми е проблем. Не съм ги учил и нищичко не разбирам по тях. Там не мога да помагам. Даскала е готин, прави, каквото може, ама какво може да направи дистанционно???

Което пак е добрия вариант. Щото даскалицата им по ИТ им пълни главите с пълни щуротии, показва грешно, не разбира почти нищо и трагедията е голяма. Там го докарахме до поправителен изпит с дружни усилия, защото беше решила да им прави наказателна акция и да им дава невъзможни задачи. За мен са трудни, където нещата ги знам. И то проблема не е толкова в огромните обеми, колкото времето. В рамките на час трябва да предадеш нещо, което като минимум е 20 стр. и то без обяснения, кое, какво е и защо.

Не знам тая нейния мъж ли я биеше, караше тежко критическата или, какво се случваше. Но това не беше педагогика по никаква система и никъде не преподавана. Това не беше педагогика. Колкото и малко да съм чел за тая наука, методите на тая женица просто не се вписваха в нищо. И на всичкото отгоре е парче началник, зам. директорка. Класния само вдига рамене безпомощтно.

Някакви ужаси.

=*=

Спец. ще прощаваш, че не ти отговарям, но взех да се изморявам :(
« Последна редакция: Dec 17, 2021, 11:16 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3865
    • Профил
Re: За Казармата с Любов
« Отговор #39 -: Dec 17, 2021, 11:39 »
   Е, не ...

go_fire:
Цитат
Например най-дивашката експлоатация в Англия е по времето на Тачър, която е била премиер през осемдесетте, най-напрегнатото време.



   От средата на миналия век няма дивашка експлоатация никъде в
развитите западни държави. Производителността на труда е
достатъчно висока,има достатъчно читави закони и т.н. Не ,че
положението е розово ,но все пак,стига за хляб,а и за други неща.
   Бруталната експлоатация е била докъм края на 2-та св.война.
Особено през робовладелството и феодализма. До голяма степен в
началото на капитализма (за Англия - виж романите на Дикенс).

   По отношение на Тачър (не съм й фен) - сви сармите на синдикатите
и закри редица губещи производства. За онези времена това беше правилно решение.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: За Казармата с Любов
« Отговор #40 -: Dec 17, 2021, 12:03 »
Spec, какъв мислиш, че е ефекта от унищожаване на синдикатите? А какъв мислиш е ефекта от закриване на производства (основно мини и основно на север) без да си осигурил алтернативна заетост, с което десетки хиляди, а може би стотици отиват на пазара на труда?

Резултата е дивашка експлоатация на тези, които все още са на работа и крайна бедност на тези, които не са се нагодили към новите условия.

Не било като при Дикенс. Не е, ама е достатъчно близо до африканската действителност.

Нищо правилно няма в решенията на тази проклетница. И това го казвам като човек, който смята себе си за убеден еколог, което в частност значи и твърд противник на минното дело.

Всъщност сам ще го наблюдаваш от близо, какво следва, сега като започнат да закриват мариците в Гълъбово и минния комплекс около Стара Загора. Ще видиш сам, колко правилни са такива решения. Ако сега не избухне гражданска война, няма кога да е.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3865
    • Профил
Re: За Казармата с Любов
« Отговор #41 -: Dec 17, 2021, 14:39 »
   Явно съм неправилно разбран.

Категорично съм против закриването на въглищни мини и ТЕЦ -ове.
Единствената причина "Марица-изток" 2 да е на загуба е
евроГейското и екопедерастко малоумие,наречено въглеродни квоти.

   Винаги съм се изказвал против екопедерастията - насилственото
налагане на перки и фотоволтаици и субсидиите за тях.





Загубите на мините в Англия през миналия век са се дължали на съвсем друго...
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6188
    • Профил
Re: За Казармата с Любов
« Отговор #42 -: Dec 17, 2021, 15:17 »
Като спомена квотите, не мога да се начудя, как почти всеки се връзва на това. Човакът вече е способен да направи филтри, които могат да пречистват на молекулярно ниво. И вместо да се говори за улавяне на тези емисии още на изхода, се налагат квоти. Ами ние сме почти 8 милиарда вече. Дали няма да наложат квота и на издишвания от нас въглероден диоксид?! Да си плащаш, че дишаш....
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5281
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: За Казармата с Любов
« Отговор #43 -: Dec 17, 2021, 15:19 »
Нема никва свобода..................
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: За Казармата с Любов
« Отговор #44 -: Dec 17, 2021, 18:59 »
Спец-а, умряли от Рак щото са предприемачи викаш - нямам думи, блондинките ряпа да ядат.

Не обичаш перките, щото тока ти идва по жицата. Ха да ви инсталират два ТЕЦ-а на въглища на жълтите павета да не можете да се видите от пушек и тогава разправяй. Иди се разходи до Марица-изток и тогава приказвай. Пушека в Кремиковци ще ти се види като свеж полъх.

Гога както обясняват транзисторитер и операционните усилватели накриво, така ги учат и на предприемачество - накриво. От баща ти може да се научиш на бизнес и не е нужно да работиш същото, особено когато се почвяват бизнеси/специалности, които ги е нямало до преди 10г. Нас ни учиха как да се подчиняваме на партията, щото иначе лошо ти се пише.

Шокиран съм, че още се учи руски - това на кой ще му свърши работа?! Сигурно на такива като Дянков дето отишъл да живее в Москва. Или да дават на даскалиците по руски хляб. Както казах - ще минат поколения докато се урегулират нещата.

А при Тачър е било толкова зле, че до ден днешен има няколко поколения дето живеят на помощи и никога не са работили дори не си помислят да търсят работа.
Американците и те са много зле ако вярваш на телевизията те затова са избягали да живеят в БГ (като на Кирчо жена му, че готвачите взимат повече).
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.