Автор Тема: Ubuntu и Windows 7  (Прочетена 681 пъти)

XueHaTa

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 10
    • Профил
Ubuntu и Windows 7
« -: Oct 30, 2011, 23:50 »
Здравейте!
Имам Windows 7 на компютъра. Инсталирах Ubuntu 10.1, всичко мина добре и се инсталира, но сега не мога да си буутна 7цата?! В буут меню-то фигурира Ubuntu,Ubuntu rec, memtest, Win 7 loader, но като избера Win 7 loader след 10 секунди пак ме връща на буутменю-то и дефакто само Убунту мога да буутна. Някой може ли да ми помогне да оправя 7цата да се буутва, моля.
Поздрави!

edit

Не може да буутне диск на Windows 7, за да го repair евентуално...
« Последна редакция: Oct 31, 2011, 07:56 от XueHaTa »
Активен

Intel

  • Гост
Re: Ubuntu и Windows 7
« Отговор #1 -: Oct 31, 2011, 10:06 »
Трябва да добавиш windows-a в grub.conf-a на Ubuntu, виж в интернет примерен конфигурационен файл и такава секция. (Не е трудно, създаваш един label=windows и посочваш партишъна. На default задай тази ос, която искаш да се пуска по подразбиране)
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5287
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Ubuntu и Windows 7
« Отговор #2 -: Oct 31, 2011, 10:26 »
На мен пък не ми е ясно защо машината не boot-вала вече от Win7 инсталационния DVD ? Ако всичко си е наред (да не описвам всички нужни елементи за правилния boot от бутъбъл CD/DVD), и 5 Линукс-а да има инсталирани, пак BIOS-a трябва да се обърне първо към оптичното устройство. Тука ни grub, ни Линукс е пречката, а нещо друго, или недостатъчна компетентност на инсталиращия.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

Bagatur

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 267
  • Distribution: Debian Squeeze
  • Window Manager: KDE Development Platform: 4.4.5 , LXDE
    • Профил
Re: Ubuntu и Windows 7
« Отговор #3 -: Oct 31, 2011, 11:08 »
Я изпълни в конзола
Код:
sudo update-grub
и виж дали ще запали седмицата. И на мен ми се е случвало така уж я показва а не пали а след командата се оправя.
Активен

Учим се докато сме живи....