Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 235   Надолу

Автор Тема: Разно извънтемие  (Прочетена 165597 пъти)

lunarvalley

  • Гост
Re: Разно извънтемие
« Отговор #150 -: Apr 09, 2021, 12:01 »
Цитат
Опровергай ме,но нека да е аргументирано !

значи, аз ти казвам че съм съгласен, ти викаш 'опровергай ме'. Това което те питах: мислиш ли, че изборите в Естония са все манипулирани, или че правителството им упражнява репресии?
Активен

lunarvalley

  • Гост
Re: Разно извънтемие
« Отговор #151 -: Apr 09, 2021, 12:04 »
Цитат
аргументи в подкрепа на тезите си

тези
скоро и дисертации ще се развяват тука [_]3
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #152 -: Apr 09, 2021, 12:25 »
В случая съм съгласен със Спеца.
Според мен става дума за два съвсем различни въпроса:
1. Дали системата теоретично позволява дупки? или 2. А дали едни власти могът да/или спекулират/или са честни в обработката?

Сега колкото и да си говорим кое с кое се подписвало, с какви ключове, къде се декриптирало, как влизало в базата и т.н. са все думи.... За това трябва алгоритмична схема и по нея да се разсъждава.
по подобие на това:


Но никой няма да ти покаже точна алгоритмична схема за електронната обработка в Естония. Дайте точна схема и ще расъждаваме. Тук само си чешем езиците.
« Последна редакция: Apr 09, 2021, 12:30 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #153 -: Apr 09, 2021, 12:48 »
Чудя се кога ще стане това което Ванга го предсказва, че ще дойде човек отвънка, висок на ръст, добър шивач и крояч(каквото и да означава това), който ще оправи България.
https://www.youtube.com/watch?v=U-5dGbGpzzk
Много е вероятно и сега да стане. Да не може да се разберат кой ще е примиер и да докарат някой отвънка, който да е еднакво удобен на всичките. Но това последното са си мои тълкувания.

Я днес каква клюкина излезе:
Цитат
24 часа: Слави издига млад българин от Кеймбридж за премиер
https://bg7.eu/600873/
В интересни времена живеем.
« Последна редакция: Apr 09, 2021, 13:12 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #154 -: Apr 09, 2021, 13:01 »
Цитат
Опровергай ме,но нека да е аргументирано !

значи, аз ти казвам че съм съгласен, ти викаш 'опровергай ме'. Това което те питах: мислиш ли, че изборите в Естония са все манипулирани, или че правителството им упражнява репресии?

   Не го ли обяснихме ясно ?

Никой не може да гарантира,че изборите в Естония са честни и не са манипулирани.
« Последна редакция: Apr 09, 2021, 13:04 от spec1a »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #155 -: Apr 09, 2021, 13:54 »
относно електронния подпис... в тая северна част на Европа, човек може да се подпише електронно просто използвайки интернет банкирането си като идентификация.

Lunar, банкирането решава точно обратния проблем на този с гласуването. Там трябва да е еднозначно ясно, кой е направил „транзакция“. При гласуването „транзакцията“ и удостоверяването трябва да не могат да се пресекат по никакъв начин по между си. Което само означава две отделни системи. А това от своя страна води още нерешими проблеми.

Хич няма да споменавам възможността произволна мутра да събере личните карти на обитателите на ма~лата и да нагласува за 10 мин. Чисто, просто и без рискове, че съответния човек ще обърка квадратчето в бюлетината или ще посочи друго квадратче.

На последните избори (хайде няма да казвам коя партия, но тя не влезе) купуваше в нашия край гласове по 50 лв. Аз бих се замислил сериозно да го направя. Никой (който състави правителство) няма да ми даде дори пет лева. Пет стотинки няма да ми дадат. А 50 лв. са си 50 лв. Това е храната на семейството ми за една седмица.

Единствения проблем е, че трябваше да си „проверен“, за да ти дадат. Някой трябва да те препоръча. А аз съм много подозрителен тип. На мен не искат безбандеролови цигари да ми продадат. Зорлем си купувам законни.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #156 -: Apr 09, 2021, 14:02 »
Това което те питах: мислиш ли, че изборите в Естония са все манипулирани, или че правителството им упражнява репресии?

Въпроса е не дали изборите в Е-стония са честни. Вероятно до голяма степен са, точно защото се смята, че естонците са доста напредначив народ.

Въпроса е, едни такива избори в РБългария ще ли не ще са честни. Това, което обясняваме е, че така възможнотите за измама, не просто не намаляват, ами се увеличават неимоверно, стават безкрайно по-евтини и лесни до безобразие. Съвсем спокойно могат да се нпишат и 100% за една партия, стига от това да не произлязат бунтове.

Но, колко му е да се напишат 25% за едната и да се вкарат още пет партии за парлама. Като за всеки случай втория има 10% по-малко, а третия наполовина. Опа. Точно така се случи на тези избори. А представи си нищо да не барат, а само да разменят местата на Дай България и МВРО. Оха, имаме съвсем сгоден парламент.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #157 -: Apr 09, 2021, 14:07 »
В случая съм съгласен със Спеца.
Според мен става дума за два съвсем различни въпроса:
1. Дали системата теоретично позволява дупки? или 2. А дали едни власти могът да/или спекулират/или са честни в обработката?

Сега колкото и да си говорим кое с кое се подписвало, с какви ключове, къде се декриптирало, как влизало в базата и т.н. са все думи.... За това трябва алгоритмична схема и по нея да се разсъждава.
по подобие на това:


Но никой няма да ти покаже точна алгоритмична схема за електронната обработка в Естония. Дайте точна схема и ще расъждаваме. Тук само си чешем езиците.

На системата в Е-стония един, норвежки професор намери потенциална дупка, която не е сигурно дали може да се експоатира на практина. Но това е грешна постановка. Защото изследването на професора отговаря на въпроса, възможно ли е някой извън правителството да прави измами. На нас проблема ни е, че самото правителство може да прави, каквото си пожелае. Не ни грее, че никой друг нямало да е конкурент в манипулацията.

И пак всичко това е след като вече лицето е индетифицирано. Но никой не може да индетифицира избирателите по безспорен начин. Може само да се следи дали подаващия глас има валидно удостоверение. Което хич изобщо не е едно и също.

доп.
===

Такива като Божо имат нестандартната идея камерата на устройството да е включена по време на самото гласуване. Само дето сами си признават, че първо тия камери хич не са с добра разделителна способност, алгоритмите за разпознаване на лица не са безгрешни (е тия на spybook може и почти да са, но те оперират на база данни с милиарди записи), а на всичкото отгоре, това се излъгва с обикновена снимка отпечатана на цветен принтер и залепена върху топка за американски футбол.
« Последна редакция: Apr 09, 2021, 14:11 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #158 -: Apr 09, 2021, 15:23 »
Този беше средния въпрос и аз гласувах с „не“ за него, за разлика от другите два. Нямам дори теоретична причина да вярвам във възможността да се гласува електронно. Струва ми се невъзможно. Писал съм много по този въпрос тогава.
Е стига де, не е невъзможно, просто не е толкова просто, колкото някои хора го казват

Докато Стелт не ме убеди в обратното с технически аргументи, продължавам да казвам, че не е възможно. Дори не ми се пише по тази тема.

Много пъти съм казвал, че съм за машинно броене, но не и за машинно гласуване. И изобщо изключвам такова, което не се извършва в контролирана, физическа среда.

Много отдавна много по-умни от мен хора им казаха на жълтопаветниците, че не могат да решават с технически средства проблем, който не е технически.

Затова толкова ги боли, че един „долен“ чалгар спечели изборите на запад от нас. Разбраха най-после, че техния ребус няма решение. Но няма да си го признаят де.
Според мен пък проблемът е чисто технически. Как се извършват основно измамите в момента? Липса на контрол при броенето на бюлетините и от тук е елементарно съставянето на невярни протоколи. По които след това се пресмятат гласовете. Снимки от такива се появиха в интернет пространството достатъчно. Значи трябва да се отстранят хората, които броят бюлетините и записват резултата в протоколите. Да се отстрани човешкия фактор и вероятността за намеса. А това вече е чисто технически проблем.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #159 -: Apr 09, 2021, 15:52 »
Според мен пък проблемът е чисто технически. Как се извършват основно измамите в момента? Липса на контрол при броенето на бюлетините и от тук е елементарно съставянето на невярни протоколи. По които след това се пресмятат гласовете. Снимки от такива се появиха в интернет пространството достатъчно. Значи трябва да се отстранят хората, които броят бюлетините и записват резултата в протоколите. Да се отстрани човешкия фактор и вероятността за намеса. А това вече е чисто технически проблем.

Това е проблем, които е технически (както казваш) и който има техническо решение. Това се нарича машинно броене (не гласуване!) и има много малко проблеми с него. Аз съм изцяло за машина да преброи хартиената ми бюлетина. Даже отивам по-далеч. Искам ЦИК да ми я даде като pdf на А4 и аз сам да си я отпечатам. Не искам държавата да дава пари за хартия. Който иска да гласува и няма печатащо устройство да извади 20 ст. от джоба си и да иде в най-близката книжарница.

=*=

Всичко, за което си говорим тук е нещо безкрайно различно. Пичовете искат да имат приложение на телефона си, от което да гласуват. Това е мечтата им. Единственото предимство на това е, че в деня на изборите не трябва географски да си близо до място, където има секция за гласуване.

Само дето Дай България дори така няма да спечелят никога избори. Единствения шанс Дай България да спечелят избори — е София да обяви независимост от РБългария. Нещо, което горе-долу ми е детска мечта. Столицата завлича страната надолу, като буквално я изпива. Това е конфликт, които тлее много дълго време. Всъщност е откак гр. София е станала столица.
« Последна редакция: Apr 09, 2021, 15:54 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #160 -: Apr 09, 2021, 16:57 »
Нака. тоя филм с юпитата вече сме го гледали... само че не беше само с един главен герой ами с няколко  и не беше толкоз отдавна - по 'царско време ' ама явно ще има продължения.. трябва само да се заредим с пуканки и с търпение
...за поредния 'турски сериал '
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #161 -: Apr 09, 2021, 19:03 »
Каквито и системи да се направят, с криптиране, ключове, шифри, бази данни и пр., резултата (изхода) от изборите са една екселска табличка с 20-тина реда (за всяка партия) с чисълца, която се връчва на ЦИК. Тази табличка се подготва от "специалистите" по обработка. Няма начин да знаеш как са се получили тези числа.

А младежа от Кеймбридж- Спеца - пак ще ви оправят отвънка (кючекчиите българи в чужбина).
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #162 -: Apr 09, 2021, 22:39 »
   Кой ти каза,че "младежа от Кеймбридж" ще е фактор в политиката ?

Ебаси,някакво пишлеме от майната си ще го правят ... минпред !?!
Само защото е солташак на някой си ...
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #163 -: Apr 09, 2021, 22:56 »
Според мен пък проблемът е чисто технически. Как се извършват основно измамите в момента? Липса на контрол при броенето на бюлетините и от тук е елементарно съставянето на невярни протоколи. По които след това се пресмятат гласовете. Снимки от такива се появиха в интернет пространството достатъчно. Значи трябва да се отстранят хората, които броят бюлетините и записват резултата в протоколите. Да се отстрани човешкия фактор и вероятността за намеса. А това вече е чисто технически проблем.

Това е проблем, които е технически (както казваш) и който има техническо решение. Това се нарича машинно броене (не гласуване!) и има много малко проблеми с него. Аз съм изцяло за машина да преброи хартиената ми бюлетина. Даже отивам по-далеч. Искам ЦИК да ми я даде като pdf на А4 и аз сам да си я отпечатам. Не искам държавата да дава пари за хартия. Който иска да гласува и няма печатащо устройство да извади 20 ст. от джоба си и да иде в най-близката книжарница.

=*=

Всичко, за което си говорим тук е нещо безкрайно различно. Пичовете искат да имат приложение на телефона си, от което да гласуват. Това е мечтата им. Единственото предимство на това е, че в деня на изборите не трябва географски да си близо до място, където има секция за гласуване.

Само дето Дай България дори така няма да спечелят никога избори. Единствения шанс Дай България да спечелят избори — е София да обяви независимост от РБългария. Нещо, което горе-долу ми е детска мечта. Столицата завлича страната надолу, като буквално я изпива. Това е конфликт, които тлее много дълго време. Всъщност е откак гр. София е станала столица.
Напълно подкрепям електронното гласуване. Може да се направи достатъчно сигурно и практически невъзможно за манипулация. Може да се направи така, че да можеш да провериш, къде ти е отишъл гласа. Всичко това може да се направи. Проблемът е един - няма воля да се направи. А няма воля, защото нямат изгода. А половината работа вече е свършена
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #164 -: Apr 10, 2021, 04:39 »
Видяхме ги вече царските юпита, сега да видим и чалгарските, а?
Дали са оправни или ще има да обикалят да търсят де да си платят глобите  :P

https://www.plovdiv24.bg/novini/interesno/Izyadenite-ot-angliiskiya-survaivur-Beiur-Grils-zhabi-vzriviha-mrezhata-ot-komentari-i-narodno-tvorchestvo-851504



Най-добре да почват да се подготвят още отсега по конспекта:

Беър Грилс оцеля в Рила, но като оцелее в пиков час, в метрото, тогава ще го черпа една жаба...

Втори сезон - Беър Грилс изкарва акт 16 на къщата на село,
сезон 3 - чака на опашка в енергото за да прехвърли партидата на свое име.

Беър Грилс отива на Черни Връх по Нова година.

Беър Грилс си вади електронен подпис.

Беър Грилс на среща на етажната собственост.

и т.н.
Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 235   Нагоре
« назад напред »