Автор Тема: Как да стартирам скайп  (Прочетена 3789 пъти)

setup

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 39
    • Профил
Как да стартирам скайп
« -: Mar 02, 2012, 09:46 »
Инсталирах си ubuntu 11.10. Всичко друго е супер, но не мога да си пусна скайпа. Изтеглих го, инсталирах го, но опитах да го стартирам и не става. Някой знае ли как да го пусна ?
Активен

satir

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1073
  • Distribution: FreeBSD-10.1 & LMDE
  • Window Manager: i prefer MATE
    • Профил
    • WWW
Re: Как да стартирам скайп
« Отговор #1 -: Mar 02, 2012, 10:08 »
малко повече подробности, ако може. от къде го изтегли, как го инсталира...? и защо не от хранилищата на медибунту? така поднесен, въпроса ти е неразбираем. на мен ми е в менюто.
Активен

setup

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 39
    • Профил
Re: Как да стартирам скайп
« Отговор #2 -: Mar 02, 2012, 10:15 »
малко повече подробности, ако може. от къде го изтегли, как го инсталира...? и защо не от хранилищата на медибунту? така поднесен, въпроса ти е неразбираем. на мен ми е в менюто.
Ами от сайта на скайп го изтеглих и го отворих с управление на софтуер. От там го инсталирах. Сега го имам на десктопа, но като натисна на него мига известно време и нищо не става.
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Как да стартирам скайп
« Отговор #3 -: Mar 02, 2012, 10:42 »
Разреши ли всички хранилища от "Източници на софтуер", преди да го инсталираш. Има ли някаква възможност да липсва някоя зависимост. В Убунту аз винаги инсталирам скайпа от хранилищата и никога не съм имал проблеми с него. Отвори "източници на софтуер", разреши всички хранилища /без CD/DVD/ затвори и напиши в терминала.
1. sudo apt-get update
2. sudo apt-get install skype
Дори и да липсва зависимост, тя ще се инсталира.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

satir

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1073
  • Distribution: FreeBSD-10.1 & LMDE
  • Window Manager: i prefer MATE
    • Профил
    • WWW
Re: Как да стартирам скайп
« Отговор #4 -: Mar 02, 2012, 10:47 »
първо деинсталирай това, което си инсталирал и след това инсталирай по оказаните по-долу методи.
"излъгах" те за медибунту, но такъв спомен имам, че от там беше :) не е нарочно. използвай това :
Skype
UbuntuTweak

Активен

v13

  • Гост
Re: Как да стартирам скайп
« Отговор #5 -: Mar 02, 2012, 11:06 »
В хранилищата на Убунту скайпа е малко по различен, защото подържа една допълнителна зависимост необходима за правилната му работа. Ето защо е важно скайпа специално за версия 11.10 да се инсталира от хранилищата на Убунту.
Ако са разрешени необходимите източници на софтуер, скайпа може да бъде инсталиран с програмата по подразбиране в 11.10 за инсталиране на софтуер.
Активен

setup

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 39
    • Профил
Re: Как да стартирам скайп
« Отговор #6 -: Mar 02, 2012, 11:11 »
В хранилищата на Убунту скайпа е малко по различен, защото подържа една допълнителна зависимост необходима за правилната му работа. Ето защо е важно скайпа специално за версия 11.10 да се инсталира от хранилищата на Убунту.
Ако са разрешени необходимите източници на софтуер, скайпа може да бъде инсталиран с програмата по подразбиране в 11.10 за инсталиране на софтуер.
Не можах да разбера какво се опитваш да кажеш. Гледам ти си със същата дистрибуция. Имал ли си проблем със страртирането на скайп ? Инсталирам го от управление на софтуер и като цъкна на него не иска да се стартира. Какво да правя ?
Активен

tolostoi

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1337
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Unity
  • левел: авераж :)
    • Профил
Re: Как да стартирам скайп
« Отговор #7 -: Mar 02, 2012, 11:17 »
Напиши скайп в конзолата и виж какво говори.
Активен


... в Столичен инспекторат една година след миграцията, продължават да работят под Linux. Което, май прави "експеримента" успешен
by entusiast

v13

  • Гост
Re: Как да стартирам скайп
« Отговор #8 -: Mar 02, 2012, 11:17 »
Стартитай скайпа в терминала и дай тука какво ти изписва в терминала.
Активен

setup

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 39
    • Профил
Re: Как да стартирам скайп
« Отговор #9 -: Mar 02, 2012, 11:27 »
Как се пуска терминала, че още не знам ?
Активен

v13

  • Гост
Re: Как да стартирам скайп
« Отговор #10 -: Mar 02, 2012, 11:33 »
CTRL+ALT+T
Активен

setup

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 39
    • Профил
Re: Как да стартирам скайп
« Отговор #11 -: Mar 02, 2012, 11:47 »
CTRL+ALT+T
Бях пробвал така, но не ставаше защото си бях нагласил с левия ctrl да си сменям клавиатурата. Както и да е. Отворих терминала, написах "skype" и той тръгна.  :o Обаче като дам х на терминала да го затворя ми пише това:
Цитат
В този прозорец поне един процес още не е завършил работа. Затварянето на прозореца ще го убие.
Това нормално ли е ? Като затворя терминала скайпа спира. Само да го минимизирам ли ?
Активен

v13

  • Гост
Re: Как да стартирам скайп
« Отговор #12 -: Mar 02, 2012, 11:53 »
Щом ти тръгва в терминала няма причина да не ти тръгва и иначе скайпа.
Иначе когато е пуснат от терминала е нормално да се затвори със затварянето му.
Активен

radoshow

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1313
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome Shell
    • Профил
Re: Как да стартирам скайп
« Отговор #13 -: Mar 02, 2012, 11:55 »
Това нормално ли е ? Като затворя терминала скайпа спира. Само да го минимизирам ли ?
Да нормално е.Явно стартера от където стартираш Скайп нещо не е наред.Стартирай приложението като чукнеш ALT+F2.Напиши в диалоговия прозорец skype и чукни ENTER.
Активен

setup

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 39
    • Профил
Re: Как да стартирам скайп
« Отговор #14 -: Mar 02, 2012, 12:02 »
Това нормално ли е ? Като затворя терминала скайпа спира. Само да го минимизирам ли ?
Да нормално е.Явно стартера от където стартираш Скайп нещо не е наред.Стартирай приложението като чукнеш ALT+F2.Напиши в диалоговия прозорец skype и чукни ENTER.
Да и така стана. Цъкнах на отметката да се стартира с компютъра. Явно както казваш стартера не работи.  :o Мерси много на всички.
Активен