Страници: 1 ... 56 57 [58] 59 60 ... 70   Надолу

Автор Тема: Съществува ли наистина Тайно световно правителство?  (Прочетена 142535 пъти)

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1447
    • Профил
Рей, когато господаря каже „дръж“, кучето напада. Не е необходимо световно правителство за това. Даже обратното. Показателно е, че няма. Ако имаше, нямаше да се налага да се водят търговски войни.

Спец., така и не разбра, че ако на злото се отвръща със зло, то само се увеличава злото, а не се появява добро. Какво точно могат да ти направят земните „правителства“? Да ти вземат имота? Да те затворят? Да те изтезават? Да те убият?

Това за един християнин са несъществени неща. Той се интересува от душата си. А на нея нищо земно не може да влияе нито най-малко. Освен това живеем с постулата, че Земята е дадена за разпореждане на дявола и за нас седенето тук е просто едно изпитание. Да се види ще или не ще се удържим в пътя.

Разбира се християнство е нещо много широко като понятие. Но на един роб не му е необходима религия, за да е роб. Той просто е роб. И да му подариш свобода, той не я иска.

Много показателен пример за последното е нашия, собствен народ. А той очевидно е почти напълно безбожен. Значи религията не му пречи и въпреки това изгаря от желание да робува. Разбира се, винаги има изключения.

Здравей @go_fire,

За пореден път ми се струва че общо взето мислим и говорим за едно и също не не винаги се разбираме, не че това е лошо, просто изисква повече уточняване преди окончателно да си изгради човек становище.

Сега конретно по темата, ти самия пишеш за кучето и господаря, а за кучето какво е господаря, този който ръководи/управлява/се слуша и т.н.
И ето ти как един/едни дават команда и "кучетата" се хвърлят в боя  :o

Сега кой как си представя едно управление е друг въпрос, според мен основния е дали има някакъв вид "център, координация, прогнозиране и планиране и всичко друго необходимо за едно управление", (дори и разсредоточено териториално) от едни хора които командват доколкото могат и успяват/им се дава цивилизацията ни (сегашната). И това не е обявено явно/открито  ::)

Сега малко и за религията (religare-свързвам отново, възстановявам връзката).
Ще се опитам да разсея някой митове (поне според мен). Единия е за "изгонването от Рая" и първородния грях.
Та ето какво мисля и в какво вярвам (към момента), първо дори погледнато буквално Бог дава Рая на Адам и Ева като им казва че могат да ядат от всички дървета, освен от ябълката тъй като ще умрат и т.н.
Змията изкушава Ева и тя яде, дава и на Адам и той яде. В резултат се случва това за което вече са предупредени.
Кой тук ги "гони" ако те сами не се самоизгонват, и отново подчертавам - вече са били предупредени за последствията. От друга страна имат и свобода/избор.
Свобода се дава на някой когото обичаш дори и ако той/тя не те обича, това е личен/едностранен акт.
Не може да задължиш някой да те обича само защото ти го обичаш (егоизъм в действие).

Друг много важен аспект е този за "доброто" и "злото". Едно много кратко определение което обикновенно давам/използвам е следното: Добро е това което е в съзвучие и следва развитието на света и вселената, а зло е точно обратното, това което идва преди времето си или се проявява там където не би трябвало да съществува.
Тоест нещо което пречи, разваля хармонията в света  :o

Човека е един вид "хибрид" в него има и светла и тъмна страна, тоест той самия има и зло в себе си. И може да използва точно това зло за да бори срещу другото (външно за него) зло.
Ето един начин как злото се бори и се унищожава само. Обаче има една голяма опасност - да се прекали  :P

Един пример от литературата - "Рицарите за кръглата маса, Артур". Там на едно място Парсифал среща един от рицарите на "Краля-рибар" който му казва че те имат право да извадят оръжие и да го използват само в два случая - единия, за да се защити най-святото (Граала) и втория за да защитят "слабите и невинните, които не могат сами да се защитят".

В една друга книга на героя му се казва че дори с всички сили да се опитва да прави само добро, пак няма да успее, тъй като със самото си съществуваване внася и нещо зло в света.
И това му го казва един от тъмните братя. И ако погледнеш какво издиша човек, въглероден двуокис.
Ако трябваше него да го диша би умрял, но света го взема и му връща кислород  ;)

Искрено се надявам да не съм досадил на повечето хора тук, писах повече като за @go_fire, извинявам се  :(

ПС: мислех да пиша за това още в началото (забравих). Става дума за Кирил и Методий - те и двамата са монаси, църковни лица.
Това обаче не им пречи да дарят "кирилицата", която после многократно е спасявала народа ни и го е съхранила като народ !
Та в църквата (дори и по-скоро "лоша" като институция) съществуват и действат и "добри" хора  ::)
« Последна редакция: May 25, 2019, 14:25 от ray »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Ако трябва да се търсят добри хора, то несъмнено най-много ще бъдат намерени в църквата. Има много такива. Чувал ли си за отец Касиян? Обикновен човек, направил чудеса. А твърди, че е грешник и недостоен.

Но също много от най-злите също могат да бъдат намерени там. Не знам за другите църкви, но сто процента от водачите на нашата са демони. И показателно е, че най-големия от тях е най-младия. Толкова е млад, че е единствения, дето не е бил доносник, но пак е най-големия дявол.

Предполагам, че за другите църкви е една идея по-добре. Поне се надявам.

=*=

И друг път съм имал възможност да кажа, че в света съществува голям дуализъм. Ние издишаме въглероден двуокис, но без него растенията биха умрели, защото няма, с какво да се хранят. Обаче, ако те умрат и не правят фотосинтеза, ние бихме умрели от липса на кислород.

=*=

В окултизма има една теория, че Адам съзнателно е взел решение да прегреши. Идеята е, че не можеш да възкачиш по пътя, ако преди това не паднеш. Има една българска поговорка в този път. Не питай старило, а патило.

От друга страна, ако Той не искаше Адам да пада, то не би дал възможност да го стори. Изпитвайки Го да падне, Го учи той сам да не пада.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
   Ебаси,барате се за религиозни,а не знаете фундаментални неща.
Ева не е била единствената жена на Адам,това не го ли знаете ?
Има една кифла - Лилит,която също му се води жена ...
Излиза,че аз,който не вярвам в такива малоумия,знам повече .
   По отношение на църквата,само да спомена Ники Лимузината от
Пловдив,той е направо събирателен образ,олицетворение ... ;D
« Последна редакция: May 25, 2019, 15:07 от spec1a »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Явно не разбра, че и аз говоря за Ники Лимузината, както го нарече. Странно, кой друг би прилягал на моето описание? Но не съм съгласен с прякора. Това го приравнява на безмозъчна, квартална борчага с бата. Принизява го към някакви като: Цецо Асансьора, Краси Тераси, Боко Главата. А този не е толкова долна класа. Приемам го много сериозно.

Лилит не е канон, но и ние не говорим по канон. Само преди няколко века биха ме изгорили на клада за написаното в последното ми мнение. Та тази Лилит се твърди, че след Адам, отишла и пристанала на сатаната. Та сега е негова булка, негово женско Аз.

Специално аз предпочитам да чета тези истории алегорично. И Христос е говорел в притчи, а не директно. Не знам, дали така не ни е карал да си размърдаме мозъка или друга цел е имал на ум.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил

Цитат
Спец., така и не разбра, че ако на злото се отвръща със зло, то само се увеличава злото, а не се появява добро. Какво точно могат да ти направят земните „правителства“? Да ти вземат имота? Да те затворят? Да те изтезават? Да те убият?
Това за един християнин са несъществени неща. Той се интересува от душата си. А на нея нищо земно не може да влияе нито най-малко. Освен това живеем с постулата, че Земята е дадена за разпореждане на дявола и за нас седенето тук е просто едно изпитание. Да се види ще или не ще се удържим в пътя.

   go_fire,не мога да повярвам какви мазохистични глупости си написал.
Ако те ударят по едната буза,ще дадеш ли да те ударят и по другата ?
А ако искат да те пребият,ще им дадеш ли ?!?
Така де,"на злото да не се отвръща със зло"
   Вземете се в ръце бе,хора,това е робско мислене !
« Последна редакция: May 26, 2019, 10:38 от spec1a »
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Да ама Господ мисли по друг начин.
Тези неща са трудни за вдяване защото всеки ден, всеки час, светът оказва колосално налягане върху нас и те кара са мислиш и действаш по скоро обратното.
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Да ама Господ мисли по друг начин.
Тези неща са трудни за вдяване защото всеки ден, всеки час, светът оказва колосално налягане върху нас и те кара са мислиш и действаш по скоро обратното.

   Naka,нямам нищо против теб като човек,но:
Откъде следва,че Господ мисли по друг начин ?
От някакви малоумни еврейски писания ли ?
« Последна редакция: May 26, 2019, 11:31 от spec1a »
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
   Naka,нямам нищо против теб като човек,но:
Откъде следва,че Господ мисли по друг начин ?
От някакви малоумни еврейски писания ли ?

Ами тези на които Господ им се е явявал. Тези които са виждали Бога още при сегашният си живот твърдят че това е така.

За нас останалите, даже и за обикновенните християни това е много трудно за вдяване.

Това е много рядко явление - единици на милиони, единици на поколение... Но все пак съществува, знае се,  описано е, даже и в съвременния свят се случва.

--
От писанията също. Не случайно се нарича вяра.

Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
За разбиране не е трудно. Защото е логично. Злото поражда единствено зло. Единствения който може да обърне злото в добро и обратно, е Той. Никой не му е равен, за да може да твърди подобно нещо.

Аз затова сега на тази кампания много им се дразня на тези безбожници комунетата: Справедливост сега или нещо такова им е слогана. Кои са те, че да въздават справедливост? От къде знаят, кое е справедливо? Някой да не реши, че в деня на изборите правя пропаганда. Мнението ми за всички останали политици е точно същото. Всички са безочливи, покварени боклуци. Смейте му се на бай Ганя, ама се оказва, че накрая той ги прави изборите. Пак се смейте, че не знае, какво говори.

Но пък съм  напълно съгласен, че е много трудна за прилагане концепцията за другата буза. Ако да беше лесно, щеше да е рай. А не е.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Концепцията за другата буза почти не ми е позната. Мога да я обърна, обаче за човек на когото много държа, казвайки му по този начин "Хайде да те видя, до къде ще стигнеш". Ако след това съжали за стореното, негов съм. Ако не, започвам да се питам къде съм сбъркал аз, щото може нещо и да съм се провинил.
Към хора дето не са ми близки постъпвам по начин, който много ще определят като жесток
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1447
    • Профил
Преди около месец в някакъв сайт имаше цитат на Ганди:
Ако всички постъпваха според закона “Око за око ...” досега да няма виждащи.

Моето правило е нещо като “Първо винаги опитвай с добро и само ако съвсем не се получава използвай минимално необходимото зло” (нещо такова).
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
За вярата. Това за мен беше най-трудното (в съзнателния живот, кръстен съм тригодишен). Разума казва, крещи, че вярата е глупост. Концепцията „повярвай и ще ти покажа“ звучи абсурдно. Тя е точно обратното на научния постулата „съмнявай се във всичко“. Може би голяма роля при мен изигра, че самата наука се отказа от този принцип в началото на хилядолетието и се превърна в поредната, омразна догма.

Вяра, защо трябва да вярвам? Много мъчителен въпрос. Казвал съм, че съм преминал и през период на пълен атеизъм. И после просто се подадох. Да видя, какво ще се случи. И сякаш прогледнах. Света стана за мен друг. Уж си е същия. Но на всяка крачка, всяка минута (е чак минута, прекалих), Го откривам.

Днес дори някой да ми докаже по безспорен начин, че не съществува нищо друго освен материя, няма да повярвам. Това съвсем не значи, че се смятам достоен за вярата. Точно обратното. Днес правя дори повече грешки от тогава, когато бях непреклонен атеист. Да вярваш е многократно по-голямо изпитание от това да не вярваш.

п.п. Рей, Ганди е бил голям човек. Съпротива без насилие. Сам човек побеждава империя притежаваща 50% от планетата, където слънце никога не залязва. Забележително. Мартин Лутер Кинг взема тази концепция и освобождава негрите. Плаща с живота си, но съм сигурен, че пак би го направил.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

lunarvalley

  • Гост
Цитат
Може би голяма роля при мен изигра, че самата наука се отказа от този принцип в началото на хилядолетието и се превърна в поредната, омразна догма.

Плещи човек, който с наука никога не се е занимавал.
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
go_fire:
Цитат
Ганди е бил голям човек. Съпротива без насилие. Сам човек побеждава империя притежаваща 50% от планетата, където слънце никога не залязва.

   Ама друг път ...
Както винаги,ще съм максимално обективен.
Шибаната британска империя никога не е притежавала 50% от
планетата,и в най-големия си разцвет.
Индия е държава с много по-голямо население от Англия,и просто
са могли да си го позволят (този т.нар. "принцип на ненасилието").
Просто е нямало как ингилизите да контролират много дълго време
толкова голяма държава.Да не говорим,че "империята"  вече е била в процес на разпад.
  Между другото Индия в момента е ядрена и космическа сила, с
по-голяма  икономика от английската,и ако искат,могат да смачкат ингилизите ...
   По отношение на Махатма Ганди,той е бил убит,според принципите на
хиндуизма това означава,че е имал лоша карма.Пак според тези принципи,лошата карма
може да се изчисти,явно  Ганди не е притежавал необходимите  качества и воля
да постигне това ...
   Аз нямам нищо против Махатма Ганди,но не знам защо го хвалите.
« Последна редакция: May 26, 2019, 16:31 от spec1a »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Не искам да те убеждавам, в каквото и да било. Искам само да ти припомня, че Турция е в разпад от почти четири века (след битката за Виена), но кюрдите все още не са и помирисали свобода. А до преди век и половина и ние нямаше да помиришем.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear
Страници: 1 ... 56 57 [58] 59 60 ... 70   Нагоре
« назад напред »