Автор Тема: ще ми помогне ли някой  (Прочетена 3463 пъти)

tyuio

  • Гост
Re: ще ми помогне ли някой
« Отговор #15 -: Mar 08, 2009, 13:44 »
Мисля че достатъчно линкове ти дадоха ако не ти се чете това е друго нещо?
Активен

werewolfvac

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 29
    • Профил
Re: ще ми помогне ли някой
« Отговор #16 -: Mar 08, 2009, 14:21 »
как да си дефрагментирам диска ? Не зная как да го направя във началото на занаята съм никои не ми е показал как се прави pls help. Кажете ми кои линукс да ползвам и коя програма да ползвам да мога да си ги разделя и да си ги позлавам и двете опериционни системи ? И линукс без да се записва на диск може ли? и как
Активен

werewolfvac

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 29
    • Профил
Re: ще ми помогне ли някой
« Отговор #17 -: Mar 08, 2009, 14:23 »
добре де няма ли web sait на който да пише на български а не английски че малко съм скаран сас него
Активен

tyuio

  • Гост
Re: ще ми помогне ли някой
« Отговор #18 -: Mar 08, 2009, 14:58 »
Кофти е да не знаеш къде е дефрагментацията на уина макар че не е кой знае какво но и знанияъта ти можеби са оскъдни иза системата която сега ползваш но все пак дерзай ето:
http://skss.bloghub.org/archives/date/2007/05/14
http://www.youtube.com/watch?v=IiQi7cFV4Qk&feature=related
намери си и видео ако искаш още има, само че ползвай и мозъка си не само питалката

« Последна редакция: Mar 08, 2009, 15:01 от tyuio »
Активен

werewolfvac

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 29
    • Профил
Re: ще ми помогне ли някой
« Отговор #19 -: Mar 08, 2009, 15:20 »
благодая ти човече ти си върхът никой до сега не ми е обеснчвал така чсно като тебе и аз ще ползвам убунту защото ти ми го препорачваш човече неверочятен си  :D :D :D :D
Активен

rip_darkman

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 65
    • Профил
Re: ще ми помогне ли някой
« Отговор #20 -: Mar 08, 2009, 17:37 »
Защо ти е линукс и какво смяташ да правиш с него? Защото като ти гледам аргументите защо ще използваш ubuntu ти препоръчвам да отделиш още поне месец в четене преди да почнеш да експериментираш.Ако още за инсталацията не ти се чете или не можеш,то после още повече няма да можеш.
Или просто продължи да си използваш windows.Противно на слуховете и той може да е много бърз ако си го оптимизираш правилно.
Иначе не мисля,че има хора тук,на които им се занимава да те съветват къде да кликнеш и какво да напишеш в google.
Активен

victim70

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 454
  • Distribution: Gentoo, Ubuntu
  • Window Manager: Kde Xfce
    • Профил
Re: ще ми помогне ли някой
« Отговор #21 -: Mar 08, 2009, 18:00 »
Препоръка от мене - направи си предварително с Nortonghost  архив на диска и после смело намазвай  ;) . Другото е да си заделиш свободен дял или още по-добре ако имаш още един диск - на който да инсталираш.
Активен

"Господи, дай ми сила да променя нещата които немога да приема,
дай ми търпение да приема нещата които не мога да променя,
и ми дай мъдрост, да правя разликата между двете"

completer

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 347
  • Distribution: Debian 6.0
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
    • WWW
Re: ще ми помогне ли някой
« Отговор #22 -: Mar 08, 2009, 20:26 »
Виж какво приятел, тъй като гледам от постовете ти си направих заключение,че много и от Уин не разбираш щом не можеш да си дефрагментираш диска и тем подобни, а пък да не говорим каква мацаница ще направиш с Линукса като се има на предвид гъвкавоста му като ОС.И ако си мислиш че без четене нещо ще стнае жестоко се лъжеш.Аз лично ти препоръчвам да си намериш тази книга някъде и я аз я имам много е леко обяснено всичко(дори и това как да си дефрагментираш диска преди инсталация на Линукс).Направена е точно за такива които дори си нямат представа какво е Линукс.Книгата се ръководи с OpenSUSE дистрибуция.И твоят най-голям проблем с английския е решен.
Книгата:
http://knigibg.com/book_inside.php?book_id=5536
« Последна редакция: Mar 08, 2009, 20:29 от completer »
Активен

I'm using Linux and i'm proud of it!!!
I hate Windows and i'm also proud of it!!! :)

mimosh

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 317
  • Distribution: Kubuntu
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: ще ми помогне ли някой
« Отговор #23 -: Mar 09, 2009, 09:32 »
Като си свалиш убунту, можеш да си пуснеш една програмка казва се Wubi, тя инсталира Линукса като програма във Уиндоуса и си прави един файл (колкото ти му кажеш да е голям) и в началото при стартиране ще те пита кое да стартира и като не ти хареса, отиваш в Add/Remove Programs и го деинсталираш Линукса.
Активен

spirtbrat

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 76
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: ще ми помогне ли някой
« Отговор #24 -: Mar 09, 2009, 11:05 »
Що плашите човека  ;D Убунту никак не е трудно да се ползва. Щом като е оцелял след ползване на Уин, ще се справи и с Убунту.
Разбира се може да омаже нещата ако бърника където не разбира, но ако не го прави, всичко ще е наред.
Не го стресирайте предварително.
Активен

The harder I work, the luckier I goddamned get.