Автор Тема: интел 945 и xorg.conf  (Прочетена 1888 пъти)

Vik

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 74
    • Профил
интел 945 и xorg.conf
« -: Dec 14, 2006, 22:18 »
Здравейте на всички,

Попадна ми или по-точно налага ми се да работя на една 'маркова' щайга с вградено всичко по дъното. До тук добре. Налучих драйвърите за мрежата, звука и видеото при прекомпилацията на 2.6.19.1. Прекомпилирам за да го поускоря малко - не че е бавен P4 с HT и 1GB RAM, но мисля че може и по добре. Въпроса ми е следния: картата на дъното е на PCI Express шината и е intel 945G нещо си. xorg.conf е написана като i810. В man -a драйвъра пише че поддържа, гледам в логовете че я разпознава. Проблема е че ми върви някак странно и лагнато - някак си лигаво се движат прозорците и икониките, някак си неестстествено.

Има ли нещо което прппускам? Имам опции за dri в ядрото, както и зареждам същото в xorg.conf. Гледах в нет -а но не намерих някакво смислено решени. Пуснал съм фреймбуфер за конзолата макар че го ползвам само с графика. И с фреимб. и без него разлика няма.

Става дума за Ubuntu 6.06, но го ъпдейтнах и сега май е 6.10. Иначе скоростта на зареждане се увеличи и като цело се товари по-малко. Използвах един флаг в ядрото за оптимизация (-О2). И още нещо - с ядрото идващо с дистрото в началото след менюто на grub веднага се показва менюто на дистрото, а сега ми показва всички други неща като драйвъри, модули и софт. Някой да има представа какво трябва да се промени?
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
xorg.conf anomalies
Настройка на програми
Andronoff 6 1979 Последна публикация Jul 05, 2004, 18:24
от omi
Livecd xorg.conf
Настройка на хардуер
IvanRadev 3 2483 Последна публикация Sep 02, 2007, 10:44
от IvanRadev
Проблем с настройкта на x - xorg.conf
Настройка на програми
ilmvmastm 2 2184 Последна публикация Feb 08, 2008, 13:15
от ilmvmastm
Добавяне на резолюция към xorg.conf
Настройка на програми
sscast 2 2263 Последна публикация May 09, 2008, 17:18
от mikis
Настройка на xorg.conf
Настройка на хардуер
paucku 25 7891 Последна публикация Dec 07, 2009, 10:37
от Златко