Автор Тема: problem  (Прочетена 873 пъти)

madnick

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 80
    • Профил
problem
« -: Feb 06, 2004, 13:47 »
Nyakoi moje li dami preporucha nyakakva literatura za linux,zashtoto ne se opravyam izobshto...puk i ima nyakolko problema, za koito molya da me izvinyat tezi koito mislyat che sa prekaleno tupi:
1)ne moga da si prevklucha linux-a v console,probvah s poznatata kombinacia ot klavishi,no nishto ne se poluchi.
2)Mouse-a mi ima scroll buton, koito pri predishnia install raboteshe ,a sled poslednia neznaino zashto ne raboti.
3)Sega sum s Mandrake 9.1 i mislya da premina na Debian, no po4ti nishto ne mi e yasno otnosno rabotata pod linux(moga da pravya samo razni elementarni neshta)Po tozi problem iskah da popitam dali shte e prekaleno slojno za lamer kato men da raboti s Debian.
Blagodarya predvaritelno na vsi4ki koito shte mi otgovoryat i se izvinyavam na tezi koito sum razdraznil s tupite si vuprosi.
Активен

sebastianz55

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1136
    • Профил
    • WWW
problem
« Отговор #1 -: Feb 06, 2004, 14:03 »
защо не се поровиш из сайта и форума тука, за да намериш каквото ти трябва - има всичко от общи термини до разрешаване на определени проблеми.
Успех!
Активен

С уважения:
Sebastianz55
------------------
http://www.fsa-bg.org
                              
Open Fest Initiative  http://openfest.org
                                              
Моля ви, уважавайте процесорното време на другите - пишете на кирилица и използвайте търсачката на форума!

CaBA

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 303
    • Профил
    • WWW
problem
« Отговор #2 -: Feb 06, 2004, 14:44 »
1) пробвай с Ctrl+Alt+F1
2) има го описвано доста пъти - трябва да редактираш конфигурационния файл на Х, потърси из форума
3) разгледай книгата за дебиан
Активен

10 години ябълкова диета стигат, стигат!

  • Гост
problem
« Отговор #3 -: Feb 06, 2004, 16:34 »
Поръчай си едно CD на Knoppix или на Gnoppix от Cdforme.net или си ги изтегли от техните майръри - има ги на сайта в раздел дистрибуции.
Първото CD е с КДЕ, а второто с ГНОМЕ среда, зависи коя предпочиташ и си имат 1001 инструмента.
Не ти инсталират нищо по харда, не можеш да си счупиш машината с тях. Идеални са да видиш как действат.
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Problem s HP 5L
Настройка на хардуер
marck 0 3532 Последна публикация May 13, 2002, 12:41
от marck
nek'uv problem...
Настройка на програми
knight 1 3505 Последна публикация Aug 09, 2002, 19:17
от n_antonov
Lan Problem
Хардуерни и софтуерни проблеми
Dzver 6 4292 Последна публикация Jan 02, 2003, 17:29
от
KDE 3.1 problem
Настройка на програми
hannibal 0 2633 Последна публикация Mar 22, 2003, 12:19
от hannibal
Lan problem
Настройка на програми
vaskoblue 0 2617 Последна публикация Apr 14, 2003, 12:07
от vaskoblue