Автор Тема: Коя е най-благоприятната версия на Linux за сървъри?  (Прочетена 32980 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Вили чудна идея, дерзай. Ама ако ще пишеш в doc, не ни търси за рецензия.

Лично аз от снощи разсъждавам по темата, трябва или не ГНУ/Линукс да стане по-масов. Ти ми помагаш с тази дилема. Ако „новите“ ще са тип „предпочитащ филм пред книга“, то отговорът е категорично „НЕ“. 90% и от сегашните потребители не са убедени защо трябва да са свободни. Но поне са научени на мислене и най-малкото приемат прагматичният аргумент. Тези които искаш да доведеш и на това не са научени. Категорично не ни трябват безмозъчни.

Обаче всяка помощ е все пак помощ, затова ти желая успех. Но наистина ме изуми с твърдението за три клипа на седмица. На мен ми трябват две седмици за един клип и то, ако го претупам.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Вечно Мрънкащ

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 46
    • Профил
Вили чудна идея, дерзай. Ама ако ще пишеш в doc, не ни търси за рецензия.

Лично аз от снощи разсъждавам по темата, трябва или не ГНУ/Линукс да стане по-масов. Ти ми помагаш с тази дилема. Ако „новите“ ще са тип „предпочитащ филм пред книга“, то отговорът е категорично „НЕ“. 90% и от сегашните потребители не са убедени защо трябва да са свободни. Но поне са научени на мислене и най-малкото приемат прагматичният аргумент. Тези които искаш да доведеш и на това не са научени. Категорично не ни трябват безмозъчни.

Обаче всяка помощ е все пак помощ, затова ти желая успех. Но наистина ме изуми с твърдението за три клипа на седмица. На мен ми трябват две седмици за един клип и то, ако го претупам.
Християнството става масово когато Римската империя го приема за официална религия, тогава и се изражда, по-късно се появява и инквизицията. Една идея (като свободния софтуер) е добра, когато е "апокрифна", стане ли общоизползвана започва да се изражда и след време се получава кофти резултат.

#извън темата, go_fire, ще познаеш ли кой съм в действителност?
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Така говори само един човек — Development and research ;)
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3397
    • Профил
//офф
Християнството става масово когато Римската империя го приема за официална религия, тогава и се изражда, по-късно се появява и инквизицията. Една идея (като свободния софтуер) е добра, когато е "апокрифна", стане ли общоизползвана започва да се изражда и след време се получава кофти резултат.
Общо взето за всяко нещо е така, колкото повече хора ползват нещо и колкото повече е известно -- толкова повече е тъпо. А ценните работи са рядкост и никой не се интересува от тях.

Обаче за християнството не съм съгласен, че се изражда като учение след като е станало общоприето. На запад е имало и падения и възходи. Но като цяло на запад продължава да си съществува и много хора вярват. Вижте колко народ се събра наскоро като избираха папа и по всички известни световни ТВ канали го даваха на живо.
А пък за източното християнство изобщо не мисля, че в цялата му история има някакво 'израждане'.



« Последна редакция: Apr 16, 2013, 22:11 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
М-не никакво, хич. То не са лимузини, часовници, шестаци. То не е обявяване за светци на сатрапи и сериини убиици. То не е погърчването. То не е избиването на богомилите. То не са призиви да се убият педерастите с камъни. То не е отказ да се освети храма на Ванга. То не е сатанизирането на Дънов. Не бе нямат грам грях. По-светли няма. Толкова няма, че се кръстя всеки път, когато чуя, че някой все още ходи на църква.

А за западните да не говорим. Като се почне от Лойола и Торкемада и се стигне до Опус Дей, ЦРУ и финтак новичките скандали. †Господ може да бъде намерен всякъде другаде, но не и в религиите.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

malin1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 609
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Openbox
    • Профил
Наскоро един приятел ми припомни , че когато ме е попитал "защо пък Линукс" - аз съм му отговорил , че съм искал нещо различно от общоприетото . Тоя момент ми се губи , но ще да е вярно . И всичко , което съм научил , е било от прочетено в нета ( явно който търси - намира ) .
Активен

Вечно Мрънкащ

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 46
    • Профил
Католическата църква е избила повече невинни от Хитлер, Сталин и всички джихади на ислямския свят, взети заедно. Но иначе да, хората им вярват.
Линукс е добър, защото в момента, хората които го ползват, мислят ... и в същото време, голяма част от тях имат креативни идеи, креативна критика или пък са разработчици. Малко са хората които само искат. Колкото повече се увеличават потребителите, толкова по-голям става риска, да се наводни общността с хора които искат. И те не искат много, те искат всичко, сега и веднага.
Такива хора няма как да научат нещо. Те са т.нар. "кликачи". За тях никоя дистрибуция няма да е подходяща за сървър.
#пак извън темата, Гоше не позна, разрови се по-надълбоко, ще ти подскажа, аз съм този дето миналата година даваше награда на човека който му хакне сайта.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Напротив познах безпогрешно. Спомни си предният си псевдоним в този форум и едноименният му дневник, който държиш в СХ, намиращ се в общоевропейският, именуван участък с последна публикация, много остроумна шега с едноименна ОС на модел Москвич.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Вечно Мрънкащ

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 46
    • Профил
Напротив познах безпогрешно. Спомни си предният си псевдоним в този форум и едноименният му дневник, който държиш в СХ, намиращ се в общоевропейският, именуван участък с последна публикация, много остроумна шега с едноименна ОС на модел Москвич.
Значи ме хвана, а аз не съм разбрал .... имаш почерпка една бира от мен
Активен

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Напротив познах безпогрешно. Спомни си предният си псевдоним в този форум и едноименният му дневник, който държиш в СХ, намиращ се в общоевропейският, именуван участък с последна публикация, много остроумна шега с едноименна ОС на модел Москвич.
Значи ме хвана, а аз не съм разбрал .... имаш почерпка една бира от мен
Аз пък те хванах много отдавна... защото ви виждам имейлите и IP адресите...  ;D ;D ;D
Активен

Вечно Мрънкащ

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 46
    • Профил
Напротив познах безпогрешно. Спомни си предният си псевдоним в този форум и едноименният му дневник, който държиш в СХ, намиращ се в общоевропейският, именуван участък с последна публикация, много остроумна шега с едноименна ОС на модел Москвич.
Значи ме хвана, а аз не съм разбрал .... имаш почерпка една бира от мен
Аз пък те хванах много отдавна... защото ви виждам имейлите и IP адресите...  ;D ;D ;D
Но от днес съм с друг IP :)
Активен

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Напротив познах безпогрешно. Спомни си предният си псевдоним в този форум и едноименният му дневник, който държиш в СХ, намиращ се в общоевропейският, именуван участък с последна публикация, много остроумна шега с едноименна ОС на модел Москвич.
Значи ме хвана, а аз не съм разбрал .... имаш почерпка една бира от мен
Аз пък те хванах много отдавна... защото ви виждам имейлите и IP адресите...  ;D ;D ;D
Но от днес съм с друг IP :)
За теб имейла е достатъчен. :)
Активен