Страници: 1 ... 63 64 [65] 66 67 ... 70   Надолу

Автор Тема: Съществува ли наистина Тайно световно правителство?  (Прочетена 143878 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Като начало правителства изобщо не трябва да има. Само министерството на финансите за мен не е очевидно, как да бъде премахнато. Всички други са излишни и в момента. Малкото полезни функции, които имат, не би трябвало да се вършат от чиновници. А тези функции са наистина малко.

Обаче се оказва, че е рано за това. Без претенция да обидя никого, но почти всички се изявяват като добитък. Някой трябва да върви по тях и да се грижи за нуждите им.

– Ле-ле, като остарея и не мога да работя, какво ще правя?
– Вземи тая пенсия!

И това е за абсолютно всичко.

Докато не почнем да се чувстваме наистина свободни, ще има правителства, ще има и политици. Те се възползват от простия инстинкт да има пъдар. Щото има вълци. Вълците и пъдаря могат да изядат, не само добитъка.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6178
    • Профил
Може би си прав за министерството на финансите. Там си трябват регулации контрол. Обаче всичко друго може да се премахне. Не и в момента обаче. Такива сериозни промени следват след сериозни кризи, а тази и много голяма промяна. Значи и трябва катастрофа.  ;D Тя и без това се задава. Прекалено много сигнали вече има.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3862
    • Профил
   Гледам, дистанционното често цитира e-vestnik.
Отварям го аз, и ...

https://e-vestnik.bg/31121/mezhdunarodni-eksperti-v-sofia-zaradi-politikata-kam-detsata-u-nas-promenyat-zakoni-za-pari/

Международни експерти в София заради политиката към децата. У нас променят закони за пари?
Чужди юристи предупреждават за промените в законодателството за детето и социалните служби.

Едни от основните въпроси, свързани с документа, беше финансирането му по Норвежкия финансов механизъм,
 силното ограничаване на родителските права, безкрайното разширяване на правомощията на социалните служби, липса на дефиниция за основни понятия като „дете в риск“ и още много други.



   Излиза че перверзиите на "Barnevernet" ще са и в България !?!
Ако има някой юрист във форума,нека разясни по-подробно.
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6178
    • Профил
Няма да са в България. Ако това го въведат и се стигне до там, че поради някаква причина посегнат на децата ми, ще ги изпозастрелям като кучета, а почна ли, няма да спирам. Ще разбера, кои са предложили закона, кои са гласували също за това и ще ги поткарам  и тях, след социалните, полицаите, съдията, който е разрешил това.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3862
    • Профил
   Oпасявам се,че вече е въведено.
Влиза в сила от 1.1.2020 г.
Горе в статията се цитира "Държавен вестник",гледал съм и в
други сайтове,които потвърждават ...
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Задължителна част от програмата ни още от техникума е правото. Но в никакъв случай не съм юрист. Учим право дотолкова, че да знаем що за животно е, каква е логиката зад него, какъв е духа му, кое, какво значи. В повече подробности познаваме търговското право. Но в никакъв случай не сме учили другите закони на изуст, както правят в правните факултети.

Но този случай не е юридически, а политически. Въпроса е в цариградската конвенция. Тук от две години ни говорят глупости и чак се учудвам, колко са безочливи. Включи се даже любимия на десните комплексарчета съд. Истината е извънредно проста. В момента на подписване, всяка конвенция става задължителна за изпълнение, независимо, какво си мисли, коя да е местна институция. А ние сме я подписали в същия момент, когато и останалата част от ЕС. Май има едно, две изключения.

Защо говоря за цариградската конвенция? Ами защото норвежкия фашизъм е половината от нея. Другата по-известна половина е превръщането на нашите деца в педерастчета. Между другото и това е широко разпространено в скандинавия.

И съответно през тези две години се приеха всички необходими поправки в закони и наредби. Нашето законодателство вече окончателно е синхронизирано с цариградската конвенция. Съответно през последната една година започна прилагането ѝ. Засега е пробно и не навсякъде, но до няколко години ще стане. Институциите трудно се пренастройват, но се трудят упорито и ще влязат в строй.

Все пак си говорим за огромни бюджетни пари в частен интерес. Никой няма да изпусне мръвката. А и това е рецептата за  успех. Основната работа (ще) се върши от частни организации, а няма да се разчита на некадърността на държавата.


п.п. 4096 основната част на този фашизъм е, че е над закона. Съда няма думата.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6178
    • Профил

п.п. 4096 основната част на този фашизъм е, че е над закона. Съда няма думата.
Няма разлика. Всички тези са хора и еднакво лесно мрът.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3862
    • Профил
   А няма ли начин да се възпротивим на това ?
Много от пишещите тук ще ме оплюят,но факт е,че в Русия
такива пинизи не вървят,още преди години изгониха гнусните
НПО -та,които се опитваха да прокарат подобни перверзии ...
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3862
    • Профил
   И един много важен въпрос:
Кои стоят зад всичко това ?!?
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Единствения начин е да излезем от ЕС. И дори така, все така конвенцията ще е подписана. Тя не е само за ЕС, а за всички европейски държави.

Кой стой зад това? Ами по принцип колективния образ наречен на един унгарски спекулант. Не ме разбирай грешно. Той лично едва ли е намесен по някакъв начин. Той просто е говорител на финансовия капитал. Но нито е най-богатия, още по-малко най-влиятелния. Просто е най-познат.

Нали осъзнаваш, че РФ е една ужасяваща диктатура? Ако живеехме там, всеки един от нас щеше да е в ареста с години без обвинение дори. Даже ти щеше да си. Изказвал си много тези, които изобщо не биха се харесали на чекистите.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Да те еХа в кретена. Някой в трети клас е трябвало да научи разликата между „стой“ и „стои“.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6178
    • Профил
И на мен пръстите ми понякога бъркат.
А редовно на въпросителни изречения праскам точка, просто защото по-често я пиша и като бързам и те така.  ;D
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3862
    • Профил
Да те еХа в кретена. Някой в трети клас е трябвало да научи разликата между „стой“ и „стои“.

   Ако това е адресирано до мен ...
Ако е ед.ч.е "Кой стои",мн.ч. е "Кои стоят",написал съм го правилно.
« Последна редакция: Oct 06, 2019, 11:03 от spec1a »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Беше си към мен. Избягвам да нанасям директни обиди към други хора.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3862
    • Профил
Активен
Страници: 1 ... 63 64 [65] 66 67 ... 70   Нагоре
« назад напред »