Автор Тема: JoliClould  (Прочетена 1744 пъти)

Huntix

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 31
    • Профил
JoliClould
« -: Apr 04, 2011, 23:04 »
Здравейте значи инсталтирах JoliClould в уиндоус и искам да махна уиндоуса нямам диск нито флашка да инсталирам мога ли да го направя без тях някакси да делна уина
Активен

c111100101

  • Гост
Re: JoliClould
« Отговор #1 -: Apr 04, 2011, 23:21 »
С така зададен въпрос, трудно ще получиш адекватен отговор. Ако дадеш малко повече подробности ще е много добре.
Активен

Huntix

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 31
    • Профил
Re: JoliClould
« Отговор #2 -: Apr 04, 2011, 23:23 »
Ами инсталирал съм JoliClould linux Базирано и Искам да го инсталирам без CD и USB и да махна Windows-а
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: JoliClould
« Отговор #3 -: Apr 04, 2011, 23:28 »
Ами инсталирал съм JoliClould linux Базирано и Искам да го инсталирам без CD и USB и да махна Windows-а

Lan, Samba, FTP install...
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

Huntix

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 31
    • Профил
Re: JoliClould
« Отговор #4 -: Apr 04, 2011, 23:30 »
Ами инсталирал съм JoliClould linux Базирано и Искам да го инсталирам без CD и USB и да махна Windows-а

Lan, Samba, FTP install...
Дай малко повече инфо за тези програми как да инсталирам с LAN
« Последна редакция: Apr 04, 2011, 23:31 от Huntix »
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: JoliClould
« Отговор #5 -: Apr 04, 2011, 23:33 »
Здравейте значи инсталтирах JoliClould в уиндоус и искам да махна уиндоуса нямам диск нито флашка да инсталирам мога ли да го направя без тях някакси да делна уина

Сега ти разбрах въпроса - но няма как да стане. Поне аз не знам такъв начин.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

Huntix

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 31
    • Профил
Re: JoliClould
« Отговор #6 -: Apr 04, 2011, 23:36 »
Еххх  :( как нямам дискк :@:@
Активен

trosho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 321
    • Профил
Re: JoliClould
« Отговор #7 -: Apr 05, 2011, 00:03 »
Най-вероятно е направил ето това - цък (нещо много подобно на Wubi инсталацията на Ubuntu).

Joli OS е инсталирана във файлове, които се намират на Windows-ките дялове. Изтриеш ли тях, изтриваш и Joli OS.
Приеми, че теоретично има начин да се прехвърли тази инсталация на нейни, собствени дялове на диска, но на практика това не е задача за начинаещи.

Може да разглеждаш сегашната инсталация като пробна. Ако искаш да имаш Joli OS на целия диск, тогава направи нова инсталация. Подозирам, че става дума за компютър без CD. Дано поне има начин да стартираш от USB флашка.
« Последна редакция: Apr 05, 2011, 00:04 от trosho »
Активен

Huntix

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 31
    • Профил
Re: JoliClould
« Отговор #8 -: Apr 05, 2011, 00:08 »
Най-вероятно е направил ето това - цък (нещо много подобно на Wubi инсталацията на Ubuntu).

Joli OS е инсталирана във файлове, които се намират на Windows-ките дялове. Изтриеш ли тях, изтриваш и Joli OS.
Приеми, че теоретично има начин да се прехвърли тази инсталация на нейни, собствени дялове на диска, но на практика това не е задача за начинаещи.

Може да разглеждаш сегашната инсталация като пробна. Ако искаш да имаш Joli OS на целия диск, тогава направи нова инсталация. Подозирам, че става дума за компютър без CD. Дано поне има начин да стартираш от USB флашка.
имам си аз CD Но нямам диск сега и флашка също :D а ожасно много искам да е инсталирам
Едит: Имам два партишъна ако трябва тоя дето не е на него уина,ще го изтрия и ще кача на него JoliClould-a
« Последна редакция: Apr 05, 2011, 00:14 от Huntix »
Активен

trosho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 321
    • Профил
Re: JoliClould
« Отговор #9 -: Apr 05, 2011, 00:20 »
Аха, ясно.

Ето ти едно глупаво предложение. Оптай се да направиш нещо подобно на това, което е направил plamen003 в тази тема - цък.
Не знам точно как, но е успял да си затрие Windows-а по време на Wubi инсталация. Сега няма Windows, но на целия диск има инсталирано Ubuntu. Може да го попиташ как го е постигнал и да обмените опит.
Аз подозирам, че при рестарта по време на Wubi инсталацията е пипал нещо. Ако си спомням правилно, май имаше начин (при първия рестарт) да се избере стартиране в Live режим и вече от десктопа да се стартира инсталацията (все едно от Live CD).
Активен

Huntix

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 31
    • Профил
Re: JoliClould
« Отговор #10 -: Apr 05, 2011, 01:03 »
Такаам нещо прецаках уиндоуса не иска да ми зареди сега само ако ми кажете как дa го махна от буут менюто и да го изтрия после от харда :)
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5280
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: JoliClould
« Отговор #11 -: Apr 05, 2011, 09:35 »
Тъй като ти си пипал/мазал/окъкал всичко, та и самия ти не си наясно кое и как се е получило, как ние можем да ти КАЖЕМ как да го доомажеш/оправиш ? Отделно и никакво полезно инфо не подаваш в постовете си. И какъв е тоя ДИСК, дето все казваш, че го нямаш ? CD ли е, хард диск ли е, само може да гадаем. По-добре всичко отначало си инсталирай, на чисто. Успехи.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

Huntix

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 31
    • Профил
Re: JoliClould
« Отговор #12 -: Apr 05, 2011, 11:53 »
CD диск нямам ... и USB флашка
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: JoliClould
« Отговор #13 -: Apr 05, 2011, 11:55 »
CD диск нямам ... и USB флашка

Ми купи си един диск де. Не струват милиони вече...
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

Huntix

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 31
    • Профил
Re: JoliClould
« Отговор #14 -: Apr 05, 2011, 12:13 »
CD диск нямам ... и USB флашка

Ми купи си един диск де. Не струват милиони вече...
е да днес ще си купа мензанощес ми трябваше помоща
Активен