Автор Тема: Проекта Microinvest Warehouse Open враг на Потребителя.  (Прочетена 36418 пъти)

bengazara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 35
    • Профил
 Аз работя в счетоводна къща и не съм сам относно горния за 30хил.фактури.

 А за Другия ако иска веднага ще му публикувам тук Фактура от Navision.
Активен

bengazara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 35
    • Профил
Да направим резюме:
1. Според новия закон "Словом" не е задължително поле. Само за информация, нито фактурите на SAP, нито на Navision съдържат "Словом";


Какво става бе баче има ли MS NAVISION СЛОВОМ ВЪВ ФАКТУРИТЕ.

Активен

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
Относно скоростта на обработка - тя е функция освен от скоростта на софтуера, така и от производителността на машината. Само да добавя и аз, че при наш клиент със стар наш софтуер (10 годишен - разбирай база данни парадокс), екпорта например на >3000 и < 4000 ф-ри на месец към счетоводство Delta на въпросната Микрофирма отнема не повече от 5 мин.

Само да вметна, че по времето когато правихме експорта същата тази фирма отказа да напише импортен филтър (срещу заплащане), та се наложи вътрешен чеовек да посочи какво да направят нашите хора.

И последно експорта се прави на велик компютър в счетоводсството им пентиум 4 1700 МГХц.
Активен

vixon

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 170
    • Профил
Омразата не се насажда от мен. Как може заглавието на темата да е "Проекта Microinvest Warehouse Open враг на Потребителя" ? Ти му правиш нещо безплатно, 5 години работа, той пише мизерии.

След това се оказва, че 30 000 фактури не са минали през този човек. Според неговите твърдения някой от Метро спокойно може да каже, аз обработвам 20 000 000 фактури годишно. Защото имало "счетоводен отдел" и той не бил сам...

Активен

lz

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 172
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Unity
    • Профил
Словом: "Две ста и петдесет пет"
Активен

annikoloff

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 24
  • Distribution: Windows 8 Pro
    • Профил
Омразата не се насажда от мен. Как може заглавието на темата да е "Проекта Microinvest Warehouse Open враг на Потребителя" ? Ти му правиш нещо безплатно, 5 години работа, той пише мизерии.

След това се оказва, че 30 000 фактури не са минали през този човек. Според неговите твърдения някой от Метро спокойно може да каже, аз обработвам 20 000 000 фактури годишно. Защото имало "счетоводен отдел" и той не бил сам...
По твоята логика всеки трябва да мрази всеки. Остави хората да си говорят и не се впрягай толкова!
А това, което е наистина досадното е, че "Ти му правиш нещо безплатно". Не, ти не си "му" направил нещо безплатно. И не е важно дали е безплатно или не. Ти си решил да пуснеш един продукт (или част от него) за свободно ползване. Или кажи "Каквото е, това си е. Няма поддръжка. Или го ползвайте или не." или се съобразявай с критиките на хората, които на практика ти правят безплатен тест и ти дават ценна обратна връзка за функционалността на софтуера ти. И стига с изказвания от сорта "като не ти харесва си го напиши". Хората не могат да си допишат софтуера.
Активен

Нямам време да се занимавам с глупости. Затова ползвам Windows.

luda_glawa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 652
  • Distribution: Kubuntu
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
Омразата не се насажда от мен. Как може заглавието на темата да е "Проекта Microinvest Warehouse Open враг на Потребителя" ? Ти му правиш нещо безплатно, 5 години работа, той пише мизерии.

След това се оказва, че 30 000 фактури не са минали през този човек. Според неговите твърдения някой от Метро спокойно може да каже, аз обработвам 20 000 000 фактури годишно. Защото имало "счетоводен отдел" и той не бил сам...
По твоята логика всеки трябва да мрази всеки. Остави хората да си говорят и не се впрягай толкова!
А това, което е наистина досадното е, че "Ти му правиш нещо безплатно". Не, ти не си "му" направил нещо безплатно. И не е важно дали е безплатно или не. Ти си решил да пуснеш един продукт (или част от него) за свободно ползване. Или кажи "Каквото е, това си е. Няма поддръжка. Или го ползвайте или не." или се съобразявай с критиките на хората, които на практика ти правят безплатен тест и ти дават ценна обратна връзка за функционалността на софтуера ти. И стига с изказвания от сорта "като не ти харесва си го напиши". Хората не могат да си допишат софтуера.

Чакай ... не бъркай подръжката с искането за нова функционалност. Освен това ... тази тема ако е критика - трамвай да стана. Тя си е чисто заяждане и проява на комплексарщина. На "гЪзара" ако му е толкова необходима тази функционалност, да се свърже с екипа, занимаващ се с разработката, и да поговори с тях при това нормално, а не с този тон. Никой не му е длъжен. Като не му харесва ей ги къде са и Навижън и САП. Нали са много хубави?
Активен

С Уважение:

Luda Glawa ;-)

vixon

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 170
    • Профил
luda_glawa го е написал много точно и синтезирано!
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Да, темата би трябвало да е озаглавена "Ще има ли в .... функционалността ... ? и да е публикувана в по-подходящия за целта форум, а ако е тук, може да е "Може ли някой да допише функционалността .... във .... ?".
На така озаглавената тема щеше да е най-добре никой да не отговаря, но ако ви харесва така да започнете деня си ...
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

bengazara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 35
    • Профил
Аз няма се свързвам с никой моето желание бе да си направя един NX сървър клиентите ми да си фактурират. И не да разнасяме хартии по куриери.
 Цените са от сайта на http://vladster.net/bg/purchase.aspx което си е същия софтуер . Са колкото даже по-скъпи от аналогичен софтуер на Windows , което за мен неприемливо. Цената на склада на Микроинвест под windows e 99евро.
 Има много добри безплатни алтернативи под Windows като DREEM Personal. За един комп. една фирма. Която е POS , Счетодна и ТРЗ програма и е напълно актуализирана вади файлове за ДДС и Заплати.

 В момента ползвам хостинг на ERP от среден клас с 25000потребители в Европа. Преведена на 15 езика. И срещу много малка сума клиентите ми могат да издават фактури направо на ERP --то. Аз само минавам и натискам един бутон Вечер осчетоводи всички фактури продажба.

luda_glawa Цитат: "Като не му харесва ей ги къде са и Навижън и САП. Нали са много хубави?" 
« Последна редакция: May 30, 2011, 10:55 от bengazara »
Активен

bengazara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 35
    • Профил
« Последна редакция: May 30, 2011, 11:05 от bengazara »
Активен

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
Съгласен съм с това, че Бен10 не се изразява коректно и организирането на темите му е пълна боза. За това и някои го приемат като заяждане.

Не съм съгласен обаче да се приемт критиките толкова лекомислено. "ей ги САП и НАВИЖЪН"....

А за какво прави една фирма опън сорс алтернатива на посочените 2??? (друг е въпроса, че аз лично въобще не мога да му кажа алтернатива) Нали целта е да предложиш на клиентите си тази система ей така фор фрий, а те да си плащат за поддръжка и нова функционалност!!! Или бъркам нещо? Струва ми се, че някой бърка наистина - едва ли като му кажеш, че "му пишеш 5 години безплатно..." ще ти стане клиент.

В края на краищата най-важна е думата КЛИЕНТ - дали му предлагаш продукт без пари със сравнително добра цена за поддръжка и развитие, или го убеждаваш да даде пари колкото за един вход на панелен блок и после пак плаща за поддръжка и развитие - тук е въпрос както на философия, така и на пазар, но във всички случаи най-важен е негово величество КЛИЕНТА - той плаща не ти и аз!

P.S. @ luda glava - да хубави са и то много, даже и PEOPLE SOFT  ама са кисели ВСИЧКИТЕ ($)....
« Последна редакция: May 30, 2011, 11:14 от plamen_f »
Активен

vixon

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 170
    • Профил
Не, нека се изясним, въпросът е съвсем друг:
Според този, който е отворил темата, върху всяка фактура трябва да има словом. При това той твърди, че това е "задължително". От моя гледна точка това е неправилно, защото такова нормативно изискване няма. Аз подкрепям тезата си с фактурите, издавани от бензиностанции, където въобще няма "словом". Тази теза не се приема от посочения "специалист".

Същият човек твърди, че обработва 30 000 фактури. Това е лъжа, може екип да ги обработва, но не и един човек.
Следващата лъжа е това, че на всички фактури има "словом". Прилагам 3 сканирани фактури от Софийска вода, Мобилтел и Вивакок, където няма "словом".
http://www.microinvest.net/images/InvoiceSample01.jpg
http://www.microinvest.net/images/InvoiceSample02.jpg
http://www.microinvest.net/images/InvoiceSample03.jpg

В заключение искам да кажа, че не искам некадърници да характеризират качествата на продукта, който ние сме направили. Той не може да разбере, че понятието "словом" не е задължително, но вече е "специалист" и дава мнение. А всъщност е въздухаро-гъзар.
« Последна редакция: May 30, 2011, 12:25 от vixon »
Активен

luda_glawa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 652
  • Distribution: Kubuntu
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
//offtopic

"Негово Величество Клиента" не е задължително винаги да бъде търпян. Като ми влезе с шут в офиса и с израза - "кой съм аз, а кой си ти" ... ами ... не му искам парите.  Да, знам колко е кисело. И двете страни трябва да се държат почтително една към друга. Освен това ... искам функционалност, екипа ми казва ... би могло да стане евентуално за еди коя си версия. И аз си трая. Все едно аз да пусна тема ... "Колко е лош опен сорс драйвера radeon, защото не ми работи авио симулатора. Колко съкс тия дето го разработват. И какво си мислят те, че няма да ми решат проблема? Нахалници!". И пак ... неговото не е критика, а си е чисто заяждане от сорта - "- Сине, кажи на майка си, че манджата не става. - Мамо, тате каза да ти кажа, че манджата не става. - Сине кажи на баща си, че ... " и т.н. докато седят на една маса.

P.S. Всяко предложение от клиент за функционалност трябва първо да бъде обсъдено и да се прецени основателно ли е, и съвпада ли с концепцията на екипа за продукта.
« Последна редакция: May 30, 2011, 11:37 от luda_glawa »
Активен

С Уважение:

Luda Glawa ;-)

vixon

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 170
    • Профил
Дори и да приемем неговия тон (обиден!), то там присъства и некомпетентност. И заради неговата некомпетентност той характеризира определен продукт като "враг".
Активен