Автор Тема: Връзка от домашен компютър към офис мрежа  (Прочетена 1892 пъти)

kgochev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 84
    • Профил
За да вляза в мрежата в офиса, използвам VPN, който е на компютър с Микротик след рутера на Виваком. Не съм монтирал системата, но се налага да я използвам, а не съм толкова добър, колкото бих искал. Направил съм си акаунт на Микротик-а чрез Winbox и мога да го ползвам през Windows, като използвам две програмки (едната за влизане във VPN, другата за използване на десктопа на конкретен компютър от мрежата). Бих искал да направя това и през Ubuntu (14.04 LTS), което използвам в къщи обикновено, но опитите ми да пусна клиент на компютъра си, или да настроя "връзка VPN" пропаднаха. Опитах се да направя нещо и с OpenVPN, което доведе до преинсталация, защото по незнайна за мен причина, компютърът ми си забрави или смени паролата си.
Сега въпросът: Как мога да си вляза в офисната мрежа през VPN от компютъра в къщи? (примерен код, или нещо с GUI, или къде и особено какво точно да прочета, защото наистина има много информация, но възможностите ми да я пресея са доста проблематични)
Много се извинявам за дългия пост и предварително благодаря! Бих дал и всяка друга информация, ако се наложи (просто не знам какво трябва, за да ми помогнете).
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6198
    • Профил
Не казваш с каква цел искаш да влезезш, за какво ще ползваш цялата тая работа. Десктоп ли , cli ли?
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

10101

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 384
  • Distribution: GNU LINUX
    • Профил
Правилно ли съм разбрал?
vivacom--->Mikrotik рутер/vpn server--> office network.

Досега какъв вид vpn и как го ползваш? Ако знаеш какъв е, същия го настройваш и на ubuntu-to.
Както е казал колегата дай повече инфо.
Активен

А печат ?

kgochev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 84
    • Профил
Налага ми се понякога да гледам "какво не работи" по сървъра на офисната мрежа, или да гледам записи на камерите или нещо по точно определен компютър от мрежата. По отношение на другото - Микротикът е заедно с още един  на друго място, двата са свързани с "тунел"  и разбира се са с постоянни IP-та. Всеки от тях е след рутер на Виваком и втората му лан карта е към вътрешната мрежа на двете места.На практика се използват, за да се обединят двете мрежи и за да могат няколко души да използват мрежата в извън работно време или дистанционно (счетоводителката).
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6198
    • Профил
Рутера в къщи настроен ли е да ползволява ползването на VPN
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

kgochev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 84
    • Профил
Да, настроен ми е рутера, защото през Windows-а "се закачам" с мрежата в офиса през Микротик-а. Не знам само дали има някакво ограничение или изискване за порта, през който става, връзката при Линукс.
Активен

10101

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 384
  • Distribution: GNU LINUX
    • Профил
Пак питам какви са настройките под windows?  И можеш ли да ги приложиш под линукс?Ако неможеш, можем да се опитаме да ти помогнем, но трябва да знаем вида на тунела<VPN>-a.
Активен

А печат ?

kgochev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 84
    • Профил
В момента не мога да видя настройките. Ще пиша в понеделник какви точно са
Активен