Автор Тема: Коя е най-благоприятната версия на Linux за сървъри?  (Прочетена 33058 пъти)

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Явно рутерът е настроен с DHCP. Тогава ти трябва първата част от указанията. Само сложи правилното име на интерфейса (мрежовата карта е това, най-повърхностно казано). Ще го видиш от изхода на ifconfig.

Ако искаш, започни да изпълняваш командите една по една и след всяка пускай тук изхода, за да ти кажем всичко наред ли е, преди да минеш на следващата.
Активен

vox

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 147
  • Distribution: HP-UX, Solaris, AIX
  • Window Manager: console only
  • #!/bin/ksh
    • Профил
След 8 написани странници по темата - "Коя е най-благоприятната версия на Linux за сървъри?" , за теб това не е Linux, най-балгоприятната в твоя случай е Windows!!!
Активен

No Windows, no Gates only apache inside

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5295
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Да, баш си е така колега. Ама пак ще ни обвинят, че не сме били ПОЛЕЗНИ с нищо. Еми как да сме полезни, като питащия няма никакви знания по мрежите ? Еми той един интерфейс не може да свали и да вдигне. А вече започвам да се съмнявам, че и по компютрите като цяло, толкова е наясно.

Дето казваше колегата Toni Tochev -> "Как да ти обясня как се прави автомобил, като ти не знаеш какво е болт и гайка ?" Как да сме ти полезни ? А кажи ни ти ? То се помага за настройка на СЪРВЪР, ама на човек дето поне малко се е занимавал, чел, експериментирал с Линукс ОС. И има някакви познания и практически опит. А не сега да прохожда в UNIX like системите - и веднага на СЪРВЪРИТЕ се метна.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Мисля, че е най-добре всички да се въздържим да пишем в тази тема. Нека авторът и да запази предприемаческия си дух и да чете и експериментира, ако иска сам да се справи, или да помисли за варианта да потърси някой, който може да направи желаното.
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

nakaataa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 41
  • Distribution: Windows 7, Linux Debian
    • Профил
« Последна редакция: Apr 05, 2013, 21:30 от nakaataa »
Активен

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
ОК, къде в изхода на ifconfig има Realtek RTL8139/810x и т.н.? ???
Активен

The Ghost

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 27
    • Профил
ОК, къде в изхода на ifconfig има Realtek RTL8139/810x и т.н.? ???

Гледам и не вярвам на ушите си...
Знаеш ли, вече ми хрумва тъпата мисъл, че човека е местната КЪРТИЦА и нарочно се прави на луд и ни гледа сеира колко можем още да понесем...  :o
Активен

ThinkPad T60 8741-52G; Intel Core 2 Duo T7600 2.33GHz 4MB cache; 3GB DDR2; 750GB WDC WD7500BPKT-00PK4T0; 15.4" 1680x1050 WSXGA+; ATI Mobility Radeon X1400 128MB; Intel® PRO/Wireless 3945ABG;  Bluetooth/Modem/Infrared ;1Gb Ethernet; UltraNav; Secure chip; Fingerprint reader; 9c Li-Ion batt.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Някой, май дедо Айни беше казал, че ако нещо е достатъчно абсурдно, то не остава друго, освен да го приемем за истина.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
ОК, къде в изхода на ifconfig има Realtek RTL8139/810x и т.н.? ???

Гледам и не вярвам на ушите си...
Знаеш ли, вече ми хрумва тъпата мисъл, че човека е местната КЪРТИЦА и нарочно се прави на луд и ни гледа сеира колко можем още да понесем...  :o

Мне, боб мара е жена, а ако не знаеш, за жените е характерно желанието да правят на пук на другите :D
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Мне, боб мара е жена, а ако не знаеш, за жените е характерно желанието да правят на пук на другите :D
А също така и да помагат и в най-безнадеждните ситуации, израз на майчински инстинкт, вероятно. :)
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Гледай сега. Всички сме правили подобни или можр би дори много по-големи простотии, опирайки се на своята некомпетрентност. Даже ако извадим примера от компютърната област и го приложим към живота, то това ни се случва и днес, ще се случва в бъдеще. Само че ние изпадахме в паника, опитвахме се да осмислим и си биехме главата. Понякога стигахме и стигаме до непоправимото.

Сегашната младеж обаче не е научена да се бори.  Но пък и никога не губи мотивация. Нали вече всички знаем как ще завърши всичко? Младежа удряйки в стената на невъзможностите си, ще се откаже най-накрая. След това от висината на своите прозрения ще заяви на аверите си, че това линукса за нищо не става, а потребителите му са едни дебилни, задръстени глупаци.

Което ме подсеща за една картинка, която снощи сестра ми, ми показа. На нея една учителка е хванала учебник и обяснява на ученик — нарича се четене, това е начина за инсталиране на нов софтуер в мозъка.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

The Ghost

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 27
    • Профил
ОК, къде в изхода на ifconfig има Realtek RTL8139/810x и т.н.? ???

Гледам и не вярвам на ушите си...
Знаеш ли, вече ми хрумва тъпата мисъл, че човека е местната КЪРТИЦА и нарочно се прави на луд и ни гледа сеира колко можем още да понесем...  :o

Мне, боб мара е жена, а ако не знаеш, за жените е характерно желанието да правят на пук на другите :D

Абе не говоря за нея, нищо си разбрал :) Кой е героя на темата, забрави ли?  "dhclient Realtek 8139/810X Family Fast Ethernet NIC", даже с интервалите написано...  ???
Активен

ThinkPad T60 8741-52G; Intel Core 2 Duo T7600 2.33GHz 4MB cache; 3GB DDR2; 750GB WDC WD7500BPKT-00PK4T0; 15.4" 1680x1050 WSXGA+; ATI Mobility Radeon X1400 128MB; Intel® PRO/Wireless 3945ABG;  Bluetooth/Modem/Infrared ;1Gb Ethernet; UltraNav; Secure chip; Fingerprint reader; 9c Li-Ion batt.

lunarvalley

  • Гост
Цитат
Мне, боб мара е жена, а ако не знаеш, за жените е характерно желанието да правят на пук на другите

мне, тя е една малка свещичка в мрака на форумъ  >:D
Активен

nakaataa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 41
  • Distribution: Windows 7, Linux Debian
    • Профил
Брат ми забърка една голяма каша, искаше да го инсталира и успя, но не можа да се оправи с настройките и всички го оплюхте а това е форум за помощ към такива хора(и само да кажа че брат ми е на 13 години). Доста от коментарите не са свързани по темата и бих желал да се изтрият(дружината спамери нямат никаква спирка.). Оправих на брат ми Linux-са вече има графична среда и Интернет. Ако може сега да ни кажете каква е следващата стъпка какво да чете и да продължи неговата работа(аз ще му помагам ако той не разбира).

Цитат
Гледай сега. Всички сме правили подобни или можр би дори много по-големи простотии, опирайки се на своята некомпетрентност. Даже ако извадим примера от компютърната област и го приложим към живота, то това ни се случва и днес, ще се случва в бъдеще. Само че ние изпадахме в паника, опитвахме се да осмислим и си биехме главата. Понякога стигахме и стигаме до непоправимото.

Сегашната младеж обаче не е научена да се бори.  Но пък и никога не губи мотивация. Нали вече всички знаем как ще завърши всичко? Младежа удряйки в стената на невъзможностите си, ще се откаже най-накрая. След това от висината на своите прозрения ще заяви на аверите си, че това линукса за нищо не става, а потребителите му са едни дебилни, задръстени глупаци.

Което ме подсеща за една картинка, която снощи сестра ми, ми показа. На нея една учителка е хванала учебник и обяснява на ученик — нарича се четене, това е начина за инсталиране на нов софтуер в мозъка.
Брат ми е твърда глава и едва ли ще се откаже да се научи на нещо полезно.
« Последна редакция: Apr 07, 2013, 19:41 от nakaataa »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Много неща се изясниха. Направихме си иху-ахуто.

Брат ти има много време пред себе си. Ще си говорим пак след години, а него го чака пубертета.

Сега се сетих, че и Пора беше само с около две години по-голям, когато се появи. Браво момчета, сваляме възрастовата граница.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear