Автор Тема: Търся алтентаривни програми, които да кървят под линукс  (Прочетена 13052 пъти)

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Да може с ffmpeg или avconv. Задаваш начално време и краино време, а за видеото и аудиото му даваш copy. Графично приложение с което аналогично същото може да се направи е Avdemux.

  Ама че съм тъп. Това съм го правил с mencoder  но беше много отдавна.. Спомням си само че беше много
 трудно да нацелиш кейфрейма. Та тогава се ядосвах че изобщо няма графична програма с която това да се прави. Казваш avdemux.  Това добре но големите професионални едитори дето ги споменавате по горе дали имат такава функционалност.
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

vektorman

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 206
    • Профил
Приемам. Признавам си, че никога не съм се занимавал с изометрични надписи. Всъщност сигурно щях да ги създам в Blender и да ги вкарам готови. Само предположение, какво бих направил. Както казах, не съм се занимавал с тях.


п.п. За сметка на това да наричаш Лайтуоркс алтернатива на Вегас, е като да наричаш Мазерати алтернатива на Фоцванген Голф. Това е професионална програма от най-висок клас. Ползва се в Холивуд. Синерелата и тя е в графата на професионалните програми, но възможностите ѝ не са безкрайни.

Всъщност OpenShot ползва Blender 3D за да създава 3D анимациите си, което е по-удобно, отколкото да влизаш в блендера, да твориш там, да експортираш, после да импортираш в OpenShot - тоест автоматизира нещата до голяма степен. Сам по себе си Blender има и цялата нужна функционалност и за видеоредактиране - тоест има вграден видеоредактор, който не отстъпва на останалите, така че може човек да го ползва само него без други видеоредактори. С една дума Блендера е велика работа. Който не го признава, не го познава. Аз лично за видеоредактиране не съм го ползвал, понеже ми е труден да си призная - едва научих основните неща за 3D анимация колкото да си свърша нещо дребно и мизерно.

Колкото за сравнението между Сори Вегас и Лайтуъркс, ако използваме аналогията между голфа и мазератито, то според нея излиза че мазератито трябва да струва колкото голфа, понеже и двете програми се продават за около $300. Признавам все пак, че не ги познавам достатъчно за да нагазвам в по-дъбоки спорове.

Това добре но големите професионални едитори дето ги споменавате по горе дали имат такава функционалност.

Cinelerra със сигурност не може, понеже съм я ползвал най-много и знам. За другите които съм ползвал Kdenlive и OpenShot, съм почти сигурен че също не могат. Проблема с повторното рендериране/конвертиране, не е толкова в загубата на качеството защото при видео битрейт над 10000 при конвертиране на HD видео, загубите в качеството са незабележими с просто око, но времето е доста часове ако конвертираш едночасово видео например с обикновен компютър.
Активен

Stancho_25

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 234
    • Профил
Ами аз не съм забелязал да има възможност със "сложните" програми такава опция за рязане и лепене без да се прекодира видеото. Пък и няма кой знае каква логика да се слага такава след като са предназначени за съвсем друга "по-сложна" обработка :) . Avidemux за мен е идеален ако ми се налага да налепя няколко видеа или да изрежа определени моменти набързо без да прекодирам. Там май нямаш грижи да нацелиш кейфрейма.
« Последна редакция: Jun 16, 2017, 23:32 от Stancho_25 »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
И аз съм рязал, лепил и т.н. с Avidemux, като не ми се е налагало да прекодирам. И не съм търсил ключови кадри. Дори не знам, как става там. Такова нещо съм виждал в ffmpeg, за който и книги има издадени.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

vektorman

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 206
    • Профил
Като стана въпрос за ffmpeg, то много хубаво GUI за ffmpeg/avconv е traGtor: http://mein-neues-blog.de/tragtor-gui-for-ffmpeg/.
Активен