Автор Тема: Acer Aspire One d250  (Прочетена 37596 пъти)

Intacto

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 27
    • Профил
Re: Acer Aspire One d250
« Отговор #30 -: Sep 09, 2012, 14:47 »
Първи наблюдения при Mint MATE :
Като игнорираме тежкото работене, видео драйвъри-на лице, аудио драйвър-на лице, камерата ми работи, кард рийдъра също,само си засече WiFi  и успешно се свърза, обааче микрофона ми не зацепва грам. Какво правим в случая?
EDIT: когато затворя и отворя капака си стои черен екран, при натискане на Enter/Mouse Click започва да мига екрана на който съм бил преди и черен екран, като спра да кликам си остава черен екран. Постоя така една минута, след което излезе конзола на черен екран, изписа някакви системни съобщения, успях да хвана само че се готви да премине във "halt" и се изключи.
« Последна редакция: Sep 09, 2012, 15:00 от Intacto »
Активен

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Re: Acer Aspire One d250
« Отговор #31 -: Sep 09, 2012, 15:04 »
Първи наблюдения при Mint MATE :
Като игнорираме тежкото работене, видео драйвъри-на лице, аудио драйвър-на лице, камерата ми работи, кард рийдъра също,само си засече WiFi  и успешно се свърза, обааче микрофона ми не зацепва грам. Какво правим в случая?
EDIT: когато затворя и отворя капака си стои черен екран, при натискане на Enter/Mouse Click започва да мига екрана на който съм бил преди и черен екран, като спра да кликам си остава черен екран. Постоя така една минута, след което излезе конзола на черен екран, изписа някакви системни съобщения, успях да хвана само че се готви да премине във "halt" и се изключи.

Първо за микрофона -- може да е mute-нат по подразбиране. Тогава трябва да се влезе в звуковите настройки и да се разреши ползване на микрофон.

Черният екран може да се дължи на проблем с приспиването на компютъра, когато си заредил от liveFlash. Не съм сигурен, просто предполагам. Също така предполагам, че при стандартна инсталация върху твърдия диск, този проблем няма да го има.

Иначе всичко останало е супер -- след инсталацията върху твърдия диск ще имаш работеща система, от която да се свържеш тук за следващите настройки.
Активен

the lamer's team honourable member

Intacto

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 27
    • Профил
Re: Acer Aspire One d250
« Отговор #32 -: Sep 09, 2012, 15:10 »
Аз имам достатъчно работещи системи вкъщи, в момента тествам Ментата на нетбуука, а пиша от друг компютър. Поразгледах всички настройки, микрофона не е муте-нат по дефолт. Видях хардуерните му настройки, също видях, че си има вградено изкарване на целия хардуеър, датчици и тн (като еверест), иии нещо не ми отчита микрофона като хардуеър. Намира, че има някакъв интелски микрофон, ама няма никакви драйвъри асоциирани с него. Пуснах също хардуер мениджъра да прегледа, и той не откри никакви налични допълнителни драйвъри за моята система. Усилих от самия скайп микрофона, после от миксерите, после от контролния панел, махнал съм всички мют отметки и пак не иска да запише звук.
Активен

evilgrintch

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 99
  • Distribution: Mint
  • Window Manager: Cinnamon
    • Профил
Re: Acer Aspire One d250
« Отговор #33 -: Sep 09, 2012, 15:10 »
Това, че системата работи по-тромаво от USB е нормално. Инсталирана на харда ще се държи по-добре. За микрофона - долу в панела, вдясно,  имаш малка иконка за силата на звука. Кликни върху нея с десния бутон на мишката и избери "настройки на звука" (ще се наложи да си превеждаш, при мен всичко е на български). Намери бутона "Вход" (Input) и се увери, че микрофона е усилен. по подразбиране не е.
Действията, които компютъра изпълнява при затваряне на капака, се настройват от power settings, до тях може да стигнеш от контролния цантър, който можеш да намериш в менюто (донякъде прилича на window-ския Контрол панел) или с десен клик върху иконката с батерията долу вдясно в панела.
Препоръчвам ти да разгледаш контролния център, защото ще ти е много лесно да раотиш след това през него за най-различни неща.
« Последна редакция: Sep 09, 2012, 15:15 от evilgrintch »
Активен

Intacto

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 27
    • Профил
Re: Acer Aspire One d250
« Отговор #34 -: Sep 09, 2012, 15:16 »
Разгледах повечето неща и преди да напиша, че микрофона не работи се уверих, че не е спрян от някъде (както съм написал в горния пост). Разгледах де що има опции за input hardware. Дано се дължи на виртуалното буутване. Капака не е болка за умиране в момента :)
Активен

evilgrintch

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 99
  • Distribution: Mint
  • Window Manager: Cinnamon
    • Профил
Re: Acer Aspire One d250
« Отговор #35 -: Sep 09, 2012, 15:17 »
Отвори един терминал и напиши в него alsamixer
ще ти се появи странно изглеждащ мишпулт, в който можеш да навигираш със стрелките от клавиатурата. Увери се че в него всичко е нагоре докрай.
Активен

Intacto

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 27
    • Профил
Re: Acer Aspire One d250
« Отговор #36 -: Sep 09, 2012, 15:22 »
Амм, като гледам водим дискусия помежду си, не е ли възможно да преведем дискусията в скайп, или нещо подобно, за да става по-бързо обратната връзка, и за да не пълним форума с мнения от по 2 думи, а когато свършат всички питания ще копираме продуктивната информация в форума, за да послужи на някой друг в последствие ?
EDIT: ако не е проблем, разбира се.
Активен

kifavi8024

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 0
    • Профил
Re: Acer Aspire One d250
« Отговор #37 -: Sep 09, 2012, 16:04 »
Аз съм на линия, ако искаш пиши на ЛС относно skype.
Колкото до пустия микрофон - там положениетое доста сложно.
Реално трябва да се ползва само единия канал на микрофона.
Проблема е добре известен и ще стане много объркващо ако ти го обяснявам конкретно.

Въпроса е че и аз имам няколко такова Acer-чета и съм се сблъсквал не един или два пъти с този проблем.

С две думи - има проблем/бъг/неточност с аудио драйвера и се нуждае от допълнителна намеса, за да заработи. Обхваща повечето микрофони на нетбуците от серията Acer (поне за тях знам със сигурност, че имат проблем). И като цяло проблема е с повечето вградени микрофони към чипсета на Intel. :D

Ако търсиш готово решение, може да пробваш това:
Activate Internal Microphone in Acer AspireOne D250
« Последна редакция: Sep 09, 2012, 16:07 от !ntel »
Активен

Intacto

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 27
    • Профил
Re: Acer Aspire One d250
« Отговор #38 -: Sep 09, 2012, 18:14 »
Благодаря ти Intel, утре слагам реално ментата и вече ще говорим за конкретни проблеми и решения, както и за начална помощ :) До тук минах теста, харесах си дистрибуция, утре ще видим какво ще стане :)
Активен

Intacto

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 27
    • Профил
Re: Acer Aspire One d250
« Отговор #39 -: Sep 12, 2012, 16:24 »
Такаа. Вече горд собственик на ментичка :)
Проблема с микрофона и затварянето на капака остават. Сега като се свалят всички ъпдейти започвам микрофона по гореспоменатия начин. Ако някой има решение за капачето моля да сподели :)
EDIT: за неразбралите проблема с капачето се изразява в следното нещо : при работеща система, като затворя капака и го отворя пак дисплея стой неактивен, ако кликна, дисплея почва да мига и нищо не става.
« Последна редакция: Sep 12, 2012, 17:02 от Intacto »
Активен

crystalwater

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 147
  • Distribution: Linux Mint Maya
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Acer Aspire One d250
« Отговор #40 -: Sep 12, 2012, 17:04 »
Такаа. Вече горд собственик на ментичка :)
Проблема с микрофона и затварянето на капака остават. Сега като се свалят всички ъпдейти започвам микрофона по гореспоменатия начин. Ако някой има решение за капачето моля да сподели :)
EDIT: за неразбралите проблема с капачето се изразява в следното нещо : при работеща система, като затворя капака и го отворя пак дисплея стой неактивен, ако кликна, дисплея почва да мига и нищо не става.
Каква е настройка по дифолт при затваряне на капака?
Активен

Intacto

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 27
    • Профил
Re: Acer Aspire One d250
« Отговор #41 -: Sep 12, 2012, 17:11 »
пробвах със всички настройки (от power management меню-то).. говорим за blank screen  и suspend (shutdown  не съм пробвал, тъй като не ме устройва). И при двете опции се получава същото.
EDIT: също съм си направил power buton-a , когато го натисна да ме пита какво да прави, а когато в действителност го натисна направо си спира компютъра. Изкарва черен дисплей, 2-3 реда текст и спира.
Could not write bytes: Broken Pipe ...
« Последна редакция: Sep 12, 2012, 17:24 от Intacto »
Активен

bot

  • Гост
Re: Acer Aspire One d250
« Отговор #42 -: Sep 12, 2012, 17:23 »
 Малко късно видях темата. На синът ми лаптопа е точно такъв, инсталирал съм му Ubuntu 10.10 и работи без проблем, всички драйвери си ги намери при инсталацията. Имам и скрийншот, качен в галерията:
http://www.linux-bg.org/cgi-bin/y/index.pl?page=gallery&key=444882998&layout=clean
 И преди съм казвал че за новобранец най-подходяща дистрибуция е Ubuntu.
Активен

Intacto

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 27
    • Профил
Re: Acer Aspire One d250
« Отговор #43 -: Sep 12, 2012, 17:25 »
Абе и моя си намери драйвърите, обаче капачето и power бутона правят проблеми. Надявам се някой да даде акъл как да ги оправим :)
Активен

Intacto

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 27
    • Профил
Re: Acer Aspire One d250
« Отговор #44 -: Sep 12, 2012, 17:56 »
Търся и в google някаква  информация относно проблема и намерих тука някаква "програмка" pm-utils, изтеглих си някакъв архив с .tar.gz разширение обаааче нямам идея как да го инсталирам :D
« Последна редакция: Sep 12, 2012, 19:07 от Intacto »
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
acer aspire one help
Лаптопи
Ni7RO 1 5646 Последна публикация Mar 02, 2009, 00:28
от tyuio
Acer aspire one 110 проблем
Хардуерни и софтуерни проблеми
mitko_to 0 4154 Последна публикация Mar 16, 2009, 08:52
от mitko_to
Проблеми с обновяването на Acer Aspire One
Лаптопи
msa 2 6504 Последна публикация Jul 08, 2009, 22:15
от sinan
acer aspire one
Лаптопи
Koki_ml 8 8784 Последна публикация Jul 13, 2009, 08:53
от danaildr
ACER ASPIRE ONE D250 -ATHEROS wifi drivers...
Настройка на хардуер
fiko_pld 1 2842 Последна публикация Mar 29, 2010, 00:45
от neter