Автор Тема: Проблем при инсталация на игри с PlayonLinux  (Прочетена 2254 пъти)

micomir

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 7
    • Профил
Здравейте искам да саобщя за следния проблем. Когато си избера игра от листата на PlayonLinux натиска Apply и ми изкача като при Windows да давам Next(Forward). Давам Next и ми искача един прозорец кадето трябва да обележа следното - Where is your CD-ROM mounted ?, последвано отдоло с няколко избора: cdrom. cdrom0, Other. При натискането на което и да било от моя страна ми излиза съобщението - Error: Unable to find the CD-ROM ! Ако някой се е сбласквал със същия проблем или знае как мога да го оправя да пише.  :) :) :)

ПС: Аз съм с Debian 6 Linux  :)
Активен

zxz

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 615
  • Distribution: Linux Mint 18.2
  • Window Manager: XFCE
    • Профил
Ако не греша, мисля че ти излиза защото иска играта да е на диск или да е маунтната някъде. Може и да иска и оригинална игра.
Активен

tolostoi

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1337
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Unity
  • левел: авераж :)
    • Профил
Инсталирай си cdemu, с него монтирай имиджите и ще се рапознават коректно http://cdemu.sourceforge.net/
Като цяло, може и с маунт командата да ги монтираш и като те пита къде е цд-то да му дадеш пътя където си монтирал, обаче ако играта е на повече от един диск и инсталатора поиска следващия ... става весело.
Активен


... в Столичен инспекторат една година след миграцията, продължават да работят под Linux. Което, май прави "експеримента" успешен
by entusiast

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Проблем с PlayOnLinux
Настройка на програми
r0shaf 1 1580 Последна публикация Nov 20, 2010, 18:13
от stealth01
PlayOnLinux
Настройка на програми
3v1 10 3711 Последна публикация Mar 02, 2011, 18:57
от tolostoi
Скрипт за стартиране на игри в PlayOnLinux
Настройка на програми
plandz 8 2591 Последна публикация May 28, 2012, 10:24
от v_badev