Автор Тема: VMware - Sofia  (Прочетена 7475 пъти)

PredatorX

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 27
  • Distribution: Ubuntu 10.04
    • Профил
VMware - Sofia
« -: Mar 18, 2011, 20:02 »
Здравейте.. знам че темата която пускам не е точно за този форум, но държа да чуя и вашето мнение по въпроса, ако разбира се самите Вие нямате нищо против :)
От известно време проявих интерес към софтуерната компания VMware (клонът в България) и реших да пусна една тема тук да видя какво е вашето мнение по въпроса и по-точно..
 - как изглежда компанията във вашите очи
 - кандидатствали ли сте за работа там (как са се отнесли към вас.. какви впечатления имате)
 - работили ли сте там и все още работите ли (как са се отнесли към вас.. какви впечатления имате... работна обстановка)

Общо взето това са основните неща, които ме интересуват..
Като допълнение ще кажа:
1) Фирмата до сега ми е оставила добро впечатление, поне от това което съм чул и видял за нея
2) Имах възможност тези дни да се срещна с представител на компанията(мисля че беше HR) и също останах с добро впечатление
3)Причината да пусна тази тема беше, че реших да проуча по-добре самата компания и политиката и на управление, работа за да си изградя по-стабилна представа за мястото където бих искал да работя някой ден.
НО намерих някакъв форум, в който се говореше за тази компания (по-точно за клона и в София) от хора който са работили/кандидатствали/ все още работят там, и мненията в по-голямата си част не ми харесаха..
Активен

shoshon

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 497
    • Профил
Re: VMware - Sofia
« Отговор #1 -: Mar 18, 2011, 21:01 »
Е вие къде се срещнахте с представителя - на кафе ли? По-принцип обективен отговор не може да намериш. Ако човек работи там, значи му харесва. Ако вече не работи, значи не му харесва. Просто може да пуснеш анкета: Работили ли сте в VMWare :)
Активен

PredatorX

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 27
  • Distribution: Ubuntu 10.04
    • Профил
Re: VMware - Sofia
« Отговор #2 -: Mar 18, 2011, 21:14 »
В НДК беше срещата, вчера :). И не беше лична, а просто сега са дни на кариерите и фирми от различни браншове се събират в НДК и свободно можеш да ги разпитваш каквото те интересува.
Активен

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: VMware - Sofia
« Отговор #3 -: Mar 18, 2011, 21:59 »
Аз имам мнение на базата на мои близки, които са минали оттам (някои все още са там). То общо взето покрива популярната теория за огромните корпорации, в които човек може да си работи с години без да напредне (в уменията или поста си), но и без да си дава зор. Има хора, които са ОК с това, има и такива, които не са, ти си преценяш сам.

Конкретно за тази компания - тукашната им дейност доколкото знам се състои основно в писане на фронт енд, а използването на Линукс е рядко (казвам го, защото все пак сме Линукс форум).

Иначе неприятно впечатление ми остави следното: от стажантски екип от 2ма човека трябваше да изберат кой да вземат за постоянно. Без да коментирам избора, на въпроса на отхвъления човек защо не са го избрали, какви са недостатъците му, прекият наставник така и не е отговорил. Аз си мисля, че след като имаш смелостта да избереш, трябва да имаш и смелостта честно да погледнеш човека в очите и да му кажеш "ти сбърка тук и тук, другият е по-добър в това и това". Интересно е и също как настоящите служители изведнъж забравят, че се познават с бившите и, когато се окажат някъде заедно, не се сещат дори един поздрав да отправят.
Активен

romeo_ninov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2155
    • Профил
Re: VMware - Sofia
« Отговор #4 -: Mar 18, 2011, 22:39 »
Едно дребно уточнение - компанията е EMC, а VMWare са само част от нея
Активен

0x2B|~0x2B

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: VMware - Sofia
« Отговор #5 -: Mar 18, 2011, 22:55 »
Сигурно мнението ми ще ти прозвучи несериозно и това е точно така. :)  В една фирма може да харесаш нещо, което на друг ще му е безразлично, а пък трети ще има мнение противоположно на твоето. Но нито ти ще се жениш за тях, нито те за теб. И няма да работиш на едно място цял живот. Ако един ден, когато им кажеш, че напускаш, те се опитат да те спрат с предложение за по-висока заплата например, значи и ти и те сте свястни и "ставате за работа". А ако искаш нечие мнение, то трябва да познаваш човека, когото питаш, за да можеш да видиш скритата информация в отговора му. Виж ако ти искат пари назаем - питай, и не само тук :).
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

PredatorX

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 27
  • Distribution: Ubuntu 10.04
    • Профил
Re: VMware - Sofia
« Отговор #6 -: Mar 18, 2011, 23:04 »
Ами нямам достатъчно познати програмисти, които да попитам, за това се обръщам към вас. Според мен те са хората които биха ми дали най-добра и точна информация.
Сега дали всички тук са програмисти или не за мен не е важно.. аз това го приемам като проучване за лични цели и колкото повече мнения има толкова по-добре за мен :).
Активен

n00b

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1248
  • Distribution: OSX
  • Window Manager: 10.6, 10.8, 10.9
  • Live to hack, hack to live.
    • Профил
Re: VMware - Sofia
« Отговор #7 -: Mar 18, 2011, 23:48 »
http://www.bgrabotodatel.com/company.php?id_firm=3170

Малко мнения от кухнята.
Активен

mobilio - професионални мобилни приложения

PredatorX

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 27
  • Distribution: Ubuntu 10.04
    • Профил
Re: VMware - Sofia
« Отговор #8 -: Mar 18, 2011, 23:51 »
Точно за тези мнения намекнах в 3 точка на първия ми пост по темата :)
Заради тях реших да пиша тук :)
Активен

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: VMware - Sofia
« Отговор #9 -: Mar 19, 2011, 01:38 »
Точно за тези мнения намекнах в 3 точка на първия ми пост по темата :)
Заради тях реших да пиша тук :)
A, то там за всички има писани лоши работи, но това може да бъде и заради нашенската природа само да говорим лоши неща за хората, а като има нещо хубаво да не се сещаме да похвалим.
Активен

n00b

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1248
  • Distribution: OSX
  • Window Manager: 10.6, 10.8, 10.9
  • Live to hack, hack to live.
    • Профил
Re: VMware - Sofia
« Отговор #10 -: Mar 19, 2011, 15:07 »
Ако се прочете внимателно там се говори за Q&A отдела, а не за развойните екипи.

Изглежда летвата е вдигната високо.
Активен

mobilio - професионални мобилни приложения

adam

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Re: VMware - Sofia
« Отговор #11 -: Sep 13, 2011, 19:33 »
Аз съм настоящ служител, което говори, че все още нещата, които ми харесват са повече от тези, които не ми харесват.

Отговарям на първоначалния пост:


 - как изглежда компанията във вашите очи: Изглежда престижна и лъскава от вън, различна отвътре. Има лъскав на външен вид офис, помещения за игри, дава добри пари на програмистите и новонаетите и други придобивки.
 - кандидатствали ли сте за работа там (как са се отнесли към вас.. какви впечатления имате). Кандидатствах отдавна, хората, който присъстваха на интервютата ми са вече на 90% извън компанията. Впечатленията ми бяха много добри и избрах да работя в компанията. Беше доста тромава процедурата по одобрение, сега има значителни подобрения и ускоряване на нещата.
Иначе интервютата са субективна работа, но като цяло важно е да мислиш като програмист да имаш логика, ане езика на който работиш. Отнася се за разработчици и качествен контрол. От последните се очаква да програмират дори повече, от колкото ще им се наложи. Напоследък се наемат разработчици за качествен контрол, преименуваха отдела от QA- > QE, но този ход сам по себе си не може да подобри нещата в тази част на организацията.
 - работили ли сте там и все още работите ли (как са се отнесли към вас.. какви впечатления имате... работна обстановка)
Хората бяха чудесни и повечето са такива. Има проблем с менниджмънта в качествения контрол и там текучеството е голямо, екипната работа я няма, повишения и мотиващия са сринати тотално. В екипите на разработчиците нещата са в пъти по-добре, разбира се и там имаше текучество в един екип, но нещата се държат под контрол много по сериозно и в момента няма проблеми с техния мениджър, довел до текучеството.

Извод: Преди да дойдеш:
1. проучи дали ще те правят качествен контрол
2. в кой екип ще работиш и какъв е  менниджъра.

Общо взето това са основните неща, които ме интересуват..
Като допълнение ще кажа:
1) Фирмата до сега ми е оставила добро впечатление, поне от това което съм чул и видял за нея
2) Имах възможност тези дни да се срещна с представител на компанията(мисля че беше HR) и също останах с добро впечатление
3)Причината да пусна тази тема беше, че реших да проуча по-добре самата компания и политиката и на управление, работа за да си изградя по-стабилна представа за мястото където бих искал да работя някой ден.
НО намерих някакъв форум, в който се говореше за тази компания (по-точно за клона и в София) от хора който са работили/кандидатствали/ все още работят там, и мненията в по-голямата си част не ми харесаха..
Активен

n00b

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1248
  • Distribution: OSX
  • Window Manager: 10.6, 10.8, 10.9
  • Live to hack, hack to live.
    • Профил
Re: VMware - Sofia
« Отговор #12 -: Sep 14, 2011, 04:10 »
Ми като си го намерил да го беше шернал и за нас...
Активен

mobilio - професионални мобилни приложения

tyuio

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 145
    • Профил
Re: VMware - Sofia
« Отговор #13 -: Sep 18, 2011, 12:59 »
//офтопик
Как точно България печели от подобни филиали на фирми у нас? Някакво не ми се вързва да плащат ДДС от това което пишат нашите програмисти? Ако е само от данъците на заплатите им - значи пак ******* работа !

Редактирано.
bop_bop_mara
« Последна редакция: Sep 18, 2011, 13:12 от bop_bop_mara »
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: VMware - Sofia
« Отговор #14 -: Sep 18, 2011, 20:24 »
Какво имаш предвид България? Държавата? От какво ДДС трябва да печели държавата, от продадените копия на продуктите на VMWare? Печели от корпоративните данъци, от осигурителните вноски, които отиват за мангали,  пенсионери и мързеливи мърди....ъъъъ пардон, трайно-безработни хора.

Икономиката на България печели повече, защото се генерира потребление. По един или друг начин.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
СРЕЩА НА LUG-SOFIA
Идеи и мнения
Agent_SMITH 30 10388 Последна публикация Feb 22, 2004, 10:03
от nix
Редовна среща на LUG-Sofia
Идеи и мнения
Agent_SMITH 15 6615 Последна публикация Mar 04, 2004, 23:13
от
LUG-Sofia СРЕЩА
Идеи и мнения
Agent_SMITH 37 12998 Последна публикация Apr 05, 2004, 23:10
от sebastianz55
Drupal Meetup Sofia, April 17 2010, Interpred WTC Sofia, 36 Dragan Tsankov blvd.
Предстоящи събития
muxozavar 0 2901 Последна публикация Apr 06, 2010, 22:17
от muxozavar
Qt & Maemo Sofia, April 13 2010, Sofia
Предстоящи събития
muxozavar 0 2730 Последна публикация Apr 06, 2010, 22:20
от muxozavar