Автор Тема: Свързването с интернет през конзолата, а не през мениджъри?  (Прочетена 2393 пъти)

bazu

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 810
  • Distribution: Debian
  • superman
    • Профил
Вчера бях пуснал тема за една програмка и след това вметнах нещо защо съм избрал така да направя, но това е проблем на друг лаптоп. Проблема е там, че постоянно ми пада връзката ако ползвам wireless връзка. Картата ми е
Код:
08:00.0 Network controller: Atheros Communications Inc. AR928X Wireless Network Adapter (PCI-Express) (rev 01)
И четох доста и решението на проблема е ако избегнете wicd или network managera и се свържете направо през терминала... До тук ок намерих командите
Код:
sudo ifconfig wlan0 up

sudo iwconfig wlan0 essid YOUR_NETWORK_NAME_HERE

sudo iwconfig wlan0 key YOUR_WEP_KEY_HERE_OR_"off"_FOR_NO_KEY

sudo dhclient wlan0
но когато се опитам да сложа паролата ми дава ето тази грешка
Код:
Error for wireless request "Set Encode" (8B2A) :
Мисля, че става така, защото командата е за мрежа с wep кодировка, а тука където живея мрежите са на wap1/2 и нямам достъп до рутерите да сменя кодировката и да пробвам и сега се принуждавам windows да ползвам за мое съжаление. И пробвах Pardus (така и така го имам на диск) и тази дистрибуция е със собствен network manager който те са си го писали и при него нямам никакво дропване. Гледах някаде от сайта им да го сваля, но за съжаление го нямат като отделен файл.
« Последна редакция: Feb 24, 2010, 00:25 от bazu »
Активен

tyuio

  • Гост
Странна работа. с тази карта не би трябвало да имашпроблем. ако си на убунту иди виж да нямаш и друг драйвер за нея там от оцията за собственически драйвери. Ти каза ли с каква среда си че не видях?
Активен

bubu

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 113
    • Профил
http://www.everyjoe.com/newlinuxuser/howto-use-iwconfig/ виж това и по-точно коментарите за повече инфо как да направиш така, че да се вържеш към wpa мрежа.
Активен

bazu

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 810
  • Distribution: Debian
  • superman
    • Профил
Не е проблем от драйверите, а от мениджъра, а по повод да сменя други драйвери не само аз съм пробвал пак казвам и не стават картата е нова другите драйвери са стари и не става схемата.
Активен

Ekspert

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 801
  • Distribution: Debian Wheeze
  • Window Manager: Gnome 3
    • Профил
Я пробвай wicd много читав мениджър, и маха гномския, има и опции за настройка на IP и DNS за всяка мрежа до която се докопаш, ползвам го от почти година и нямам ядове с него.
Ако ти хареса имам и превод за него на български.
Активен

Извинението е като ЗАДНИКА. Всеки си го има.

anstas

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 160
  • Distribution: Debian Mandriva Sabayon
  • Window Manager: Gnome & KDE
    • Профил
//off

Съжалявам!
Грешка!!!

« Последна редакция: Feb 24, 2010, 23:16 от anstas »
Активен

Ако Господ се бе посъветвал с мен, когато е  създавал света,  щях да му препоръчам да го устрои по-просто.     Алфонс X МЪДРИ, крал на Кастилия.

GNU/Linux user 462005

tyuio

  • Гост
Не е проблем от драйверите, а от мениджъра, а по повод да сменя други драйвери не само аз съм пробвал пак казвам и не стават картата е нова другите драйвери са стари и не става схемата.
Нищо лично де ама за смятам че атерос правят едни от най поддържаните карти за линукс.
Това за браузера под конзола не му схванах смисъла за какво беше споменато?
Активен

bazu

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 810
  • Distribution: Debian
  • superman
    • Профил
Wicd Никога не ми е вършел работа, незнам защо винаги ми е скопявал скороста на мрежата сега го пробвах, верно не дропва от нета, но от 16 мегабита връзката с него ми е 4мега бита, а ако ползвам гномския ми е на макс, но ме дропи на втората минута. Tyuio проблема пак казвам не е в драйверите, а в софтуера който ги ползва. Сега мъча линка който ми даде bubu
Активен

borovaka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1331
  • Distribution: Каквото дойде
  • Window Manager: Gnome / KDE
    • Профил
Каква е връзката на менъджера за свързване на wifi със скороста?
Нещо не ми изглежда логично скороста да е лоша заради програмката.
Активен

Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"

tyuio

  • Гост
добре де кажи на гномски или кде мениджър ли си?
Активен

bazu

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 810
  • Distribution: Debian
  • superman
    • Профил
Гномския Network Manager
Активен

tyuio

  • Гост
Сега, аз съм сподобна карта, но малко по стара и ползвам убунту 10.04 което е доста стабилно според мен щото от 7.04 ползвам постоянно новите им версии. Пробвай го като жив диск как се държи и ако всичко е ок може да си го инсталнеш, или да изчакаш 2 месеца ако те е страх :)
Активен

bazu

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 810
  • Distribution: Debian
  • superman
    • Профил
с кой network-manager версия си?
Активен

tyuio

  • Гост
ама тя версията си е същата като в 9.10 само че някой неща дето не работят там си бачкат в новата като настройката на пппое
Активен

bazu

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 810
  • Distribution: Debian
  • superman
    • Профил
Та следвах командите за WPA2 да пусна под терминала със следните команди edit: /etc/wpa_supplicant.conf
Код:
ctrl_interface=/var/run/wpa_supplicant

eapol_version=1

ap_scan=1

fast_reauth=1

network={
ssid=FLC
psk=”eb2b68c943756b632c17b929ba98bc83bc98e417618b13dd52fb0004029c3499”
priority=5
}
за psk видях с командата wpa_passphere mrejata parolata
след това:
Код:
$iwconfig ath0 essid YourSSID #set iwconfg to your ssid
$wpa_supplicant -iath0 -c/etc/wpa_supplicant.conf -B
$dhcpcd -d ath0 #obtain IP address from DHCP server
но пак нямам нет и с ifconfig излезе това:
Код:
wlan0     Link encap:Ethernet  HWaddr 00:15:af:ce:8b:31 
          inet addr:169.254.247.248  Bcast:169.254.255.255  Mask:255.255.0.0
          UP BROADCAST MULTICAST  MTU:1500  Metric:1
          RX packets:0 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
          TX packets:0 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
          collisions:0 txqueuelen:1000
          RX bytes:0 (0.0 B)  TX bytes:0 (0.0 B)
където си е взело айпи-то и другите но незнам засхто не работи.
Активен