Автор Тема: Защо не мога да вляза копирам в папка с админски права?  (Прочетена 30632 пъти)

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
   Разбира се,има и други начини,нека той си прецени,може да потърси
и в интернет ...
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
   Вие ме съсипахте бе  ;D

Spec, ясно е без някой новоизлюпен Ясен да ни обяснява, колко сме зле, като сме живели по време, когато не е имало Андроид, че и аз, че и много повече Непроизносимия знаем, от кога датира mount. И о чудеса на небето, случвало се е да ползваме ГНУ/Линукс далеч преди Шатъруорт да стане милиардер. Тук с него просто си мерехме дистрибуциите, но дори това не бе актуално. Естествено на ясните типове всичко им е ясно и някакви случайни тъпаци по форуми нищо не могат да им кажат.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
   Вие ме съсипахте бе  ;D

Цитат
Не ми се рови да видя кога се появява mount като команда, затова го оставям на теб

Всъщност, mount като команда съшествува от ... 70-те години,когато е
създаден Unix, респективно я има в Linux още от самото начало (т.е. 90-те)

А аз да съм твърдял нещо друго?
Активен

the lamer's team honourable member

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
   Вие ме съсипахте бе  ;D

Spec, ясно е без някой новоизлюпен Ясен да ни обяснява, колко сме зле, като сме живели по време, когато не е имало Андроид, че и аз, че и много повече Непроизносимия знаем, от кога датира mount. И о чудеса на небето, случвало се е да ползваме ГНУ/Линукс далеч преди Шатъруорт да стане милиардер. Тук с него просто си мерехме дистрибуциите, но дори това не бе актуално. Естествено на ясните типове всичко им е ясно и някакви случайни тъпаци по форуми нищо не могат да им кажат.

Не си прав, да знаеш:

Цитат
Име:    go_fire
Мнения:    4450 (1.042 на ден)
Позиция:    Участник
Дата на регистрация:    Окт 02, 2006, 19:19

Цитат
Име:    Yasen6275
Мнения:    345 (0.073 на ден)
Позиция:    Участник
Дата на регистрация:    Юли 11, 2005, 15:47

Явно се е излюпил малко преди теб, а това че има на порядък и половина по-малко мнения от теб не е непременно недостатък (imho).
Активен

the lamer's team honourable member

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
OFFTOPIC

Прав си, че за този форум се е излюпил преди мен и десетократно по-малкото му мнения са предимство, а не недостатък. И изобщо не погледнах, кога се е регистрирал. Което си е грешка.

А е грешка, защото по инерция реших, че е някой програмист на Руби (например), който по нещастно стечение на обстоятелствата му се налага да използва ГНУ/Линукс, заради службата си и сега си го изкарва на целия свят. Точно, какъвто е моя случай с Усхадуя.

Това беше така, защото човека си е въобразил, че на света съществува само Убунту и, че всички трябва да ползват него. В някакъв друг век, щях да съм отправил покана за дуел, заради набеждаването в ползване на Убунту. А последния пък, когато се заяждаше с мен (вчера), ме попита, какво отношение има udisk към автоматичното монтиране на устройства за съхранение. Не знам, може пък според него, udisk да се занимава с нещо друго.

Поради тези причини сметнах, че не е администратор, а програмист. И логично заключих, че за него ГНУ/Линукс е служебна тегоба, а не домашно удоволствие. И включвайки романтичната ми представа, че не можеш да седиш дълго на ГНУ/Линукс, ако го мразиш, каквато и заплата да ти дават, стигнах до напълно погрешния извод, че е нов потребител.

С което пък опряхме до Пьотеринг и Ред Хат. Причината да не ги харесвам е, че превръщат нашата ОС във Windows.  Да е ОС, която използваш цял живот на работа, не можеш да я понасяш, дразни те, чувстваш се скопен с нея и с отрязана ръка, но можеш да я търпиш невероятно дълго време с помощта на химиотерапия.

Тъй, тъй.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

lunarvalley

  • Гост
дедукция  :)
Активен

Yasen6275

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 553
    • Профил
.... А последния пък, когато се заяждаше с мен (вчера), ме попита, какво отношение има udisk към автоматичното монтиране на устройства за съхранение....
...И от кога udisk има отношение към ядрото и променливите записани в него....
Прост лъжец и некадърен трол спамер и логореик.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
.... А последния пък, когато се заяждаше с мен (вчера), ме попита, какво отношение има udisk към автоматичното монтиране на устройства за съхранение....
...И от кога udisk има отношение към ядрото и променливите записани в него....
Прост лъжец и некадърен трол спамер и логореик.

Поправка, не съм спамер, не продавам нищо, освен затъпяване. Но съм трол, горд при това. И логореята е приказване. Може би не си забелязал, но тук е форум, а не Скайп. Трябваше да напишеш графоман. И с това съм горд. Нищо. Ще се научиш.

Лъжец обаче не съм, не съм бил и не мисля да бъда. Честността е качество, на което много държа.

Иначе припявай си, не ми пречиш.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

pgmgm

  • Гост
Има ли тема, която още да не си осрал?
Вземи се спри малко.... ако бях един модератор, такива като теб щяха да са история.
Посети специалист, може би ще успее да ти помогне. Ама трябва да е МНОГО добър специалист.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Кандидатствай за модератор!

Това е най-сигурния начин да спреш да ме виждаш.

Аз също горко съжалявам, че живея  на една планета с теб.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
OFFTOPIC

Прав си, че за този форум се е излюпил преди мен и десетократно по-малкото му мнения са предимство, а не недостатък. И изобщо не погледнах, кога се е регистрирал. Което си е грешка.

А е грешка, защото по инерция реших, че е някой програмист на Руби (например), който по нещастно стечение на обстоятелствата му се налага да използва ГНУ/Линукс, заради службата си и сега си го изкарва на целия свят. Точно, какъвто е моя случай с Усхадуя.

Това беше така, защото човека си е въобразил, че на света съществува само Убунту и, че всички трябва да ползват него. В някакъв друг век, щях да съм отправил покана за дуел, заради набеждаването в ползване на Убунту. А последния пък, когато се заяждаше с мен (вчера), ме попита, какво отношение има udisk към автоматичното монтиране на устройства за съхранение. Не знам, може пък според него, udisk да се занимава с нещо друго.

Всъщност, той не казва точно това, но виждам, че вече сте се разбрали по този повод. Пък и Ubuntu и Debian — няма голяма разлика ::)

Цитат
Поради тези причини сметнах, че не е администратор, а програмист. И логично заключих, че за него ГНУ/Линукс е служебна тегоба, а не домашно удоволствие. И включвайки романтичната ми представа, че не можеш да седиш дълго на ГНУ/Линукс, ако го мразиш, каквато и заплата да ти дават, стигнах до напълно погрешния извод, че е нов потребител.

Добре де, не беше ли по-лесно и по-бързо да напишеш „Опа, моя грешка. Съжалявам“ ::)

Цитат
С което пък опряхме до Пьотеринг и Ред Хат. Причината да не ги харесвам е, че превръщат нашата ОС във Windows.  Да е ОС, която използваш цял живот на работа, не можеш да я понасяш, дразни те, чувстваш се скопен с нея и с отрязана ръка, но можеш да я търпиш невероятно дълго време с помощта на химиотерапия.

Тъй, тъй.

Не мисля, че Linux започва да прилича на Windows, ако и да идват (малко) нови потребители. Ако беше написал MacOS, щях да съм по-склонен да се съглася, особено за GNOME. KDE не ползвам по обясними причини ::)

Колкото до усложняването на операционните системи -- неизбежно е. Погледни как е започнал UNIX System I, откъде е минал и докъде е стигнал с кодовата си база. Може да погледнеш същото и Windows или ако си особено чувствителен към него, да погледнеш ядрото на Linux.

Всяка една нова версия на която и да от трите операционни системи е с повече написан код от предната. Така, че усложняването е неизбежно. То е следствие от еволюцията -- първо са били едноклетъчните организми, после са се появили многоклетъчните, които също с течение на времето са ставали все по-сложни и сложни. Мисля, че ще схванеш идеята.

Можеш ли да кажеш от първите 10-на най-използвани дистрибуции на Linux, колко са със systemd и колко без. Може да направиш същото и за pulseaudio. Ще ми е любопитно да видя резултатите (знаеш, на мен не ми се занимава с такива неща ::)).

Можеш ли да направиш едно сравнение между информацията, която може да ти даде journalctl примерно със съответните опции и дали може да я получиш по подобен начин от класическите логове? 

Тъй, тъй, стига толкова като за начало ::)
Активен

the lamer's team honourable member

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
.... А последния пък, когато се заяждаше с мен (вчера), ме попита, какво отношение има udisk към автоматичното монтиране на устройства за съхранение....
...И от кога udisk има отношение към ядрото и променливите записани в него....
Прост лъжец и некадърен трол спамер и логореик.

Поправка, не съм спамер, не продавам нищо, освен затъпяване. Но съм трол, горд при това. И логореята е приказване. Може би не си забелязал, но тук е форум, а не Скайп. Трябваше да напишеш графоман. И с това съм горд. Нищо. Ще се научиш.

Лъжец обаче не съм, не съм бил и не мисля да бъда. Честността е качество, на което много държа.

Иначе припявай си, не ми пречиш.

Ей, не се научихте да тролите със стил и това си е.

А не е да не ви е показвано как се прави ::)
Активен

the lamer's team honourable member

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Че си прав, прав си. Обаче аз съм си ретрограден дегенерат и трудно преглъщам всичко това. Смятам го за излишно. Не съм прав наистина. Това е правилния път. Просто аз не приемам този път. Но за всеобща радост, не съм някакъв отговорен фактор, за каквото и да било, а просто един произволен глупак. Така всички са щастливи. Аз си живея в измисления си свят, а прогреса си тече и не спира.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Yasen6275

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 553
    • Профил
.... А последния пък, когато се заяждаше с мен (вчера), ме попита, какво отношение има udisk към автоматичното монтиране на устройства за съхранение....
...И от кога udisk има отношение към ядрото и променливите записани в него....
Прост лъжец и некадърен трол спамер и логореик.

Поправка, не съм спамер, не продавам нищо, освен затъпяване.
Значи все пак си спамер ... на затъпяването.
Но съм трол, горд при това.
Ти трол? Ако вземем това което си ти и го вдигнем на степен гуголплекс ще си на половината път до тролченченченце.
И логореята е приказване. Може би не си забелязал, но тук е форум, а не Скайп. Трябваше да напишеш графоман.
Мда дали изливаш помията си в писмена или устна форма е съществена разлика, съгласен съм.
И с това съм горд.
Кога последно си бил при пдихиятър и пиеш ли си още лекарствата?
Нищо. Ще се научиш.
Сигурно, но на дали ще е от теб.

Лъжец обаче не съм, не съм бил и не мисля да бъда.
При положение че съм цитирал собственото си изказване и това което ти се опитваш да ме обвиниш че съм казал, е много нагло да твърдиш че не си лъжец.
Честността е качество, на което много държа.
Не виждам да показваш колко държиш на това качество.
« Последна редакция: Jun 14, 2018, 12:45 от Yasen6275 »
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Аз си живея в измисления си свят, а прогреса си тече и не спира.
И прогресът бавно и славно върви към Армагедон.

Цитат
Колкото до усложняването на операционните системи -- неизбежно е. Погледни как е започнал UNIX System I, откъде е минал и докъде е стигнал с кодовата си база. Може да погледнеш същото и Windows или ако си особено чувствителен към него, да погледнеш ядрото на Linux. Всяка една нова версия на която и да от трите операционни системи е с повече написан код от предната. Така, че усложняването е неизбежно. То е следствие от еволюцията -- първо са били едноклетъчните организми, после са се появили многоклетъчните, които също с течение на времето са ставали все по-сложни и сложни.

Усложняването е хубаво нещо, но то трябва да води до по-прости и по-удобни програми. А това че отдолу се крие голяма комплексност и функционалност е друг въпрос.
Например в твоя пример за организмите- човекът. Какво толкова има една глава, два крака, две ръце (и един гранатомет ::) ). Яде, говори, ходи, ебе...Всичко изглежда много просто. Какво толкова сложно има.

А за програмите. Идва един момент в разработката, когато някоя програма става почти съвършенна. И вместо само да я поддържат се появяват някои нови типове и почват да я развалят. Само защото трябва нещо да се прави и да се доказват. То не може така по цял ден да си клатят краката и нищо да не правят. Най-малкото акционерите, инвеститорите....шефа....и всички други по хранителната верига няма да се доволни.

 



« Последна редакция: Jun 14, 2018, 13:05 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.