Автор Тема: Инсталиране на драйвер за Nvidia Geforce 610m на Ubuntu 12.04  (Прочетена 3843 пъти)

zerofook

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 43
    • Профил
Здравейте.

Имам ASUS U31SG-RX122D. Видеокартата му е Nvidia Geforce 610m. Последния драйвер на Nvidia има ъпдейт точно за тази видеокарта. Инсталирах го няколко пъти по различни начини, но нищо не става ( Пробвах и на Debian 6). Драйвера уж се инсталира правилно, но когато генерирам xorg.org и рестартирам машината, Х не се стартира. Грешката е: "No devices detected". Пробвах да сменя interface ID-то да сочи към истинския девайс, но пак неработи...
Прочетох че тази видео карта е т.н. хибридна и се наричат Optimus. Четох за проекта bumblebee (https://wiki.ubuntu.com/Bumblebee) , който работи с Optimus видео карти в убунту. Слевах инструкциите... пак нищо... Всичко се инсталира но няма следа от успех... няма никаква разлика.
Намеих и проекта ironhide (http://hybrid-graphics-linux.tuxfamily.org/index.php?title=Ironhide), инсталирах го като следвах инструкциите, но когато стигнах до конфигурирането ми каза, че софтуера не познава моята система.

Моля помогнете ми.
Искам да си подкарам Multiple displays на машината. Не ми трябва друго, но за целта ми трябва работещ xorg.conf , за да настроя нещата от nvidia-settings.
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Мен нещо ме съмнява, но не знам до колко ще ти помогне!
На моя лаптоп е друг модел, но е май също като твоята хибридна и за да се инсталира иска правилния драйвер на интелската!
В момента е с Уиндоус 7 и Убунту 10.04 и също не можах да го инсталирам, ама щото нямам зор и не съм я мислил и нямам и намерение, но под Уиндоус, не се инсталира преди да инсталираш драйвера на интелската.
Та, бях му качил на лаптопа ми за малко 12.04(преди да излезе официално) и ми показва интелската като непознат модел, но си работи без проблем, но щото си правих разни други експерименти, включих хранилищата на xorg по-долу:

deb http://ppa.launchpad.net/xorg-edgers/ppa/ubuntu precise main

deb http://ppa.launchpad.net/ubuntu-x-swat/x-updates/ubuntu precise main

И в контрол панела на менюто система, или не знам кво беше ми я изписа правилно след ъпдейта!
Та, мисълта ми е, да не би и това да е причината да не се инсталира нвидията!
Аз лично не съм мъчил да я инсталирам и последна грижа ми е било с ква карта работи!
Активен

plandz

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 535
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Аз съм с Lenovo V570,също с хибридна карта и просто си заспаха нещата с 12.04.Но!Ако се инсталира драйвер от сайта на НВидиа,просто не работи и се получава това,което си описал.За да работи и то с превключване между двете карти,трябва да се инсталират само драйвъри от хранилищата.Ако този драйвър,който е актуален сега в хранилищата,не поддържа твоята нвидиа,за момента гориш.Ще чакаш докато пуснат там сегашния последен на НВидиа (295.49 мисля,че беше).
Дано да съм бил полезен.Аз чаках доста,докато излезе 12.04,защото е с ядро 3.2 - с пълна поддръжка на превключването между двете карти.И с 11.10 работеше добре,но с 12.04 е друго.
Успех!
Активен

Ако се чувствате добре,не се тревожете.Ще ви мине. - Murphy's Laws

ivanov525

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
На скоро си купих лаптоп и той е със същата видеокарта, имам драйверите за нея нея на диск, но когато започна да ги инсталирам ми излиза съобщение, че видеокартата не работи с windows7. Четох в различни сайтове за нея и там пише, че работи с windows7. Ако може някой да ми каже какво да правя?
HELP ME!!!
Активен

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
На скоро си купих лаптоп и той е със същата видеокарта, имам драйверите за нея нея на диск, но когато започна да ги инсталирам ми излиза съобщение, че видеокартата не работи с windows7. Четох в различни сайтове за нея и там пише, че работи с windows7. Ако може някой да ми каже какво да правя?
HELP ME!!!
А ти windows 7 ли ползваш на лаптопа или Линукс? Ако е Линукс, коя дистрибуция (има разлики в методите за инсталация)? Ако е Windows, ще се наложи да търсиш помощ на друго място. :)
Активен

ivanov525

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
С windows7 съм. Къде другаде мога да потърся?
Активен

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
В някой форум за Windows, например :) Това е форум за Linux и отворени технологии, а Windows не е сред тях.
Цитат от статията в т.1 на правилата на форума
Цитат
Имам проблем с моя Windows. Някой ще ми помогне ли?
Да. Хвърли този Windows на боклука и си сложи някаква свободна операционна система като Linux или *BSD.
« Последна редакция: Dec 27, 2012, 20:47 от neter »
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
NVIDIA GeForce 2 MX-400 TV-Out
Настройка на хардуер
jm 1 3115 Последна публикация Jul 28, 2003, 07:49
от dafo
Nvidia GeForce 4 TV out проблем
Настройка на програми
empty 9 4765 Последна публикация Oct 19, 2004, 07:59
от
Драйвери за NVidia Geforce MX 440
Настройка на хардуер
Morpheus 1 2858 Последна публикация Sep 17, 2004, 21:48
от ColdFuse
Nvidia geforce 5500 fx
Настройка на хардуер
dany_filth 27 12442 Последна публикация Jul 03, 2006, 08:59
от
Ubuntu 7.10 & nvidia geforce 7150m
Настройка на хардуер
rootbox 2 1953 Последна публикация Feb 09, 2008, 03:02
от pastora