Автор Тема: Проблем с Галерията  (Прочетена 7683 пъти)

Kras

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 155
  • Distribution: Arch
    • Профил
Проблем с Галерията
« -: Mar 19, 2010, 21:24 »
Опитвам се да кача от извесно време един Скриншот(*.png файл) в галерията, а нещо не се получава. Уж ми дава, че всичко е наред но после Скриншота и коментара ми го няма! Само при мен ли не се получават нещата с Галерията или?
Активен

arda_kj

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 631
  • Distribution: Debian Sid/Unstable; Ubuntu 12.04
  • Window Manager: Gnome/KDE
    • Профил
Re: Проблем с Галерията
« Отговор #1 -: Mar 20, 2010, 03:57 »
И аз преди няколко дена не успях да кача desktop screenshot в галерията, т.е. уж се качи обаче накрая дръжки нищо не видях в галерията. Някой може ли да обясня дали има нещо специално, което трябва да се направи или има някакъв проблем с галерията. Нещо определено не е в час.
Активен

Debian Sid/Unstable; Ubuntu 12.04
"За да открием истината, е нужно поне веднъж в живота си да подложим всичко на съмнение" - Р. Декарт

Kras

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 155
  • Distribution: Arch
    • Профил
Re: Проблем с Галерията
« Отговор #2 -: Mar 21, 2010, 11:04 »
 
Цитат
Нещо определено не е в час
Как ли не го пробвах картинката я обърнах в JPEG да не би да е от формата не ще и не ще?
Активен

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Проблем с Галерията
« Отговор #3 -: Mar 21, 2010, 11:29 »
Доколкото знам има някакво задържане, може би ги проверяват модераторите, не знам. И аз като качвах преди една снимка на екрана минаха няколко дена, даже седмица дали не беше, преди да се появи на сайта. По същия начин мислех, че има нещо и бях я отписал статията, когато се появи.  ;)
Активен

Без правила няма игра

arda_kj

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 631
  • Distribution: Debian Sid/Unstable; Ubuntu 12.04
  • Window Manager: Gnome/KDE
    • Профил
Re: Проблем с Галерията
« Отговор #4 -: Mar 21, 2010, 16:09 »
Ако се модерират нещата толкова бавно аз предлагам модерирането за регистрирани потребители да отпадне (или пък да се модерира постфактум, след публикацията), иначе става адски бавно, т.е. дразнещо бавно. Преди малко хвърлих поглед в галерията, снимката ми още я няма качена, е съжалявам, ама при това положение аз губя мерак да публикувам каквото и да било, така че скоро там нямам намерение да се разписвам. Предлагам също да се увеличи резолюцията на снимките, да е поне 1024x768, иначе нищо не се вижда.
Така и не мога да разбера за какво се прави точно това модериране, каква е ползата от него, със сигурност обаче негативите са видни - невероятно бавната поява на новите неща. По-добре ако ще има модериране там където се налага да става след появата на поста/снимката/публикацията. Може да се добави и едно бутонче информирай модератор ако случайно някой види нещо нередно да може да сигнализира и така да се ускорят нещата, и работата на модераторите да намалее. Така потребителите движат съдържанието на сайта и в същото време потребителите се контролират взаимно.
Въобще някой от създателите на този сайт няма ли да сподели какво е виждането му за развитието на сайта и неговото съдържание за близките няколко години - не говоря само за дизайна на сайта, а за това как съдържанието на сайта да се движи от потребителите, ролята на потребителя и т.н.. Определено досегашния подход с модерирането, което трае незнайно колко време, не ми харесва.
Не е ли време за промяна? И ако е време кога ще се случи тази промяна?
Активен

Debian Sid/Unstable; Ubuntu 12.04
"За да открием истината, е нужно поне веднъж в живота си да подложим всичко на съмнение" - Р. Декарт

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Проблем с Галерията
« Отговор #5 -: Mar 21, 2010, 16:57 »
От доста, много мреме се обсъждат тези неща. Проблема е, че портала е написан на perl и въпреки, че е свободен проект, много желаещи за развитието му няма. Ето виж, от кога качиха SMF, като веднага влезе точката за интегриране на потребителските системи, въпреки това не се е случило почти. Ползваш едно и също име, но в едното влизаш отделно от другото.

Подобрения реално не е имало от четири-пет години. Това, което искаш и още десетки други желания просто се нуждаят от написване, но няма кой да се занимава. От тримата създатели на портала, само един е в Б-я, но и той е адски зает, а отскоро и с бебе, и съвсем без никакво време.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

arda_kj

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 631
  • Distribution: Debian Sid/Unstable; Ubuntu 12.04
  • Window Manager: Gnome/KDE
    • Профил
Re: Проблем с Галерията
« Отговор #6 -: Mar 21, 2010, 18:14 »
Хубаво ако създателите нямат време тогава ние потребителите може да направим нещо. Аз от веб програмиране не разбирам, но пък мога да помогна с някой и друг лев, примерно бих дал до 200 евро за целта, само че искам преди това да се избистри какво и как ще се променя, какво ще се добавя, какво ще се маха/надгражда, за да знам за какво дарявам пари, т.е. накрая искам да видя резултата от това.

Няма да е зле също да се добави блог структура, както и някакви benchmark test секция и т.н. каквото ни хрумне, че е полезно.

Вие какво мислите по въпроса, възможно ли е това? Просто да се плати на някой да го направи, да направи нужните промени.
Активен

Debian Sid/Unstable; Ubuntu 12.04
"За да открием истината, е нужно поне веднъж в живота си да подложим всичко на съмнение" - Р. Декарт

Kras

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 155
  • Distribution: Arch
    • Профил
Re: Проблем с Галерията
« Отговор #7 -: Mar 21, 2010, 18:39 »
arda_kj - Идеята ти с кинтите ми хареса! Аз бих дал 50-100 лв. за тази кауза да си платим на човек който разбира, може и някой от тук, може и на създателя на сайта, че сега ще му трябват пари за памперси доколкото разбирам  :) , а те не са евтини повярвайте ми, да ги обсъдиме нещата какво бихме искали, какво може да се направи какво не, с какъв език, каква технология, колко пари ще струва, гласуваме във форума и след това събираме кинтите плащаме всеки според възможностите си и после му се кефим на любимият ни сайт!
Естествено всичко трябва да е Open Source!
« Последна редакция: Mar 21, 2010, 18:43 от Kras »
Активен

Kras

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 155
  • Distribution: Arch
    • Профил
Re: Проблем с Галерията
« Отговор #8 -: Mar 21, 2010, 18:53 »
И като се позамилих някой знае ли колко на брой потребители сме тук? Имам предвид сериозните които взлизаме поне по веднъж на седмица, защото лесно ще се сметне какво може да събереме:
ако сме 200 бр.*10лв.=2000лв.
* - 10 лв. е средно на човек кой какво може и иска да отдели, по-малко няма смисъл да се дарява защото тези кожудери банките ако го направиш с вносна бележка(в най-лошия случай) от друга банка превода ще те одерат 2,5лв. което на 10лв. си е 25%
ако сме 500 човека*10лв.=5000лв.
Ако остане нещо от кинтите ще се плати хостинга за 50г. напред и така... :) :D :o
И така някой може ли да каже колко сме?
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Проблем с Галерията
« Отговор #9 -: Mar 21, 2010, 19:02 »
Аз също съм навит да дам кинти. 50-100 ми се струва разумно, ако реализираме повече идеи. Като много други хора и аз от отдавна говоря, че тук трябва да е повече портебителски ориентирано. Tyuio преди даде една според мен гениална идея. Да се даде на всеки нещо като блог. Да си драска вътре някакви работи, каквито са му интересни. После някой може да минава да преглежда последните публикации. Ако това, което е интересно да се награди с връзка на главна страница.

Смешно е, но сега на всякъде има връзки, включително на главната страница има връзки към несъществуващи неща.

Също така и галерията няма да и дойде зле малко повече функции, интереактивност и да не забравяме AJAX.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

arda_kj

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 631
  • Distribution: Debian Sid/Unstable; Ubuntu 12.04
  • Window Manager: Gnome/KDE
    • Профил
Re: Проблем с Галерията
« Отговор #10 -: Mar 21, 2010, 19:24 »
Ами дайте тогава да организираме дискусия за това тук във форума - какво да се прави със сайта от тук нататък (нещо като цялостна визия как потребителите искат да изглежда сайта, какво да има в него и т.н.), колко ще струва едно такова обновяване на сайта, колко човека биха дарили пари за целта и т.н. Само трябва съгласието на собственика/създателя на сайта, за да има смисъл да се дискутира.
Активен

Debian Sid/Unstable; Ubuntu 12.04
"За да открием истината, е нужно поне веднъж в живота си да подложим всичко на съмнение" - Р. Декарт

tyuio

  • Гост
Re: Проблем с Галерията
« Отговор #11 -: Mar 21, 2010, 20:10 »
Това се мъдри от бая години аз лично съм се обезкуражил и даже вече освен за флейм не ми се влиза тук. Сайта отдавна е с мислене от 1999 и не е мъцнал след това. Имаше доста предложения за разни неща, ама гледам че предлагащите през годините също изчезнаха. По ми се вярва и вие да изчезнете малко по малко от тук :)
« Последна редакция: Mar 21, 2010, 20:14 от tyuio »
Активен

Kras

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 155
  • Distribution: Arch
    • Профил
Re: Проблем с Галерията
« Отговор #12 -: Mar 23, 2010, 18:50 »
Само за да се върна на основната тема, най накрая успях да кача снимката в Галерията! Но първо ми се наложи да я кача в http://imageshack.us/ и след това да посоча адреса. Това с локалните файлове да ги ъплоуднеш не работи явно или поне при мен не работи.
Активен

Kras

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 155
  • Distribution: Arch
    • Профил
Re: Проблем с Галерията
« Отговор #13 -: Mar 23, 2010, 19:05 »
Това се мъдри от бая години аз лично съм се обезкуражил и даже вече освен за флейм не ми се влиза тук. Сайта отдавна е с мислене от 1999 и не е мъцнал след това. Имаше доста предложения за разни неща, ама гледам че предлагащите през годините също изчезнаха. По ми се вярва и вие да изчезнете малко по малко от тук :)
Това последното изречение е много обезкуражаващо, но като гледам колко човека сме писали(трима) по темата, че сайта има нужда от коренна промяна може и да си прав! Което е много, много жалко! Карай да върви...
Мисля че казахме кой с какво може да помогне, другите са на ред...
Активен

arda_kj

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 631
  • Distribution: Debian Sid/Unstable; Ubuntu 12.04
  • Window Manager: Gnome/KDE
    • Профил
Re: Проблем с Галерията
« Отговор #14 -: Mar 24, 2010, 02:48 »
Както гледам няма много интерес да се стегнем и да направим нещо полезно, при това положение май tyuio ще се окаже прав. Както и да е, аз въпреки всичко нямам намерение да изчезвам от тук, влизам си редовно, но явно скоро нищо няма да се промени.

П.С.: Надявам се създателите на сайта скоро да вземат отношение по разискваните тук предложения и проблеми иначе се губи смисъл да продължаваме да дискутираме по нататък. Та въпроса е - ало отговорните фактори къде сте, вие въобще следите ли какво се пише тука или ние си говорим сами със себе си?
« Последна редакция: Mar 24, 2010, 02:57 от arda_kj »
Активен

Debian Sid/Unstable; Ubuntu 12.04
"За да открием истината, е нужно поне веднъж в живота си да подложим всичко на съмнение" - Р. Декарт