Автор Тема: Проблем с Галерията  (Прочетена 7682 пъти)

slaff

  • Гост
Re: Проблем с Галерията
« Отговор #15 -: Mar 24, 2010, 12:08 »
Прочетох внимателно коментарите ви. През годините натрупахме множество ценни предложения как да подобрим сайта и почти никой желаещ да помогне. Причините за това смятам са в нас.
    * Не предложихме пари за разработка. Макар пари да можеше теоретично да намерим от платени реклами в сайта или чрез  спонсор който да плати на разработчиците.
    * Не използвахме език който да е по-лесен за разработване - добри Perl разработчици работещи на доброволни начала в България почти няма или не проявиха интерес.

Но не сме заспали зимен сън. В момента правим опити да преминем към WordPress. Мирчо Мирев се е заел с нов изчистен дизайн и надявам се до май месец да се появи бета версията на сайта. Всички данни, без анкетите само, са прехвърлени успешно в новата система.
Има още много работа и задачи за които ще се радваме някой да ни помогне. WordPress е написан на PHP и е сравнително популярен, което може да ни помогне да привлечем разработчици. Допълнително трябва да потърсим "спонсори" за отделните задачи. Приятно съм изненадан да прочета, че има хора които са готови да дадат пари за това, и не е нужно да водим дългогодишни безплодни преговори с потенциални спонсори.
Активен

borovaka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1331
  • Distribution: Каквото дойде
  • Window Manager: Gnome / KDE
    • Профил
Re: Проблем с Галерията
« Отговор #16 -: Mar 24, 2010, 13:03 »
И аз се включвам в идеята.
Надявам се скоро да има развитие.
Активен

Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Проблем с Галерията
« Отговор #17 -: Mar 24, 2010, 20:12 »
Да приветсваме Славей. Лично аз не съм си писал с него от 2006-та и се радвам да го видя отново. Че се грижат за бъдещето, бях още по-възторжен. Но  тежък песимизъм ме обзе, като видях, каква е идеята.

Вордпрес е много популярно нещо, но не е портална система, с добавки започва да прилича, но не е.

Вордпрес има хиляди адони, но е може би едно от най-некъдърно написани неща изобщо в историята. Голямата част от адоните са дори по-зле. Май само джунглата е по-лошо написана система. А за капак Вордпрес е елементарен, все едно аз съм го писал.

Последният ГНУ/Линукс портал, които мина на нея умря напълно.

Все пак, кой съм аз да давам мнение?

Сега по въпроса за парите, понеже съм счетоводителка да споделя, какво мисля.

Да се обяви сметка и основание за превод. Да се напише новина с краен срок. Да се посочи примерна целяна сума. Всеки, които е заинтересован да преведе. От време на време да се обявява временен резултат. Срока да не е повече от три месеца. Даже по впечатление от други проекти обявали зов за помощ в този портал, ми се струва, че дори повече от месец не е оптимално.

 [_]3 за всички заинтересовани.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

betso

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 281
    • Профил
Re: Проблем с Галерията
« Отговор #18 -: Mar 24, 2010, 20:53 »
Присъединявам се към мнението, че WordPress не е най-подходящ за целта, особено с оглед на по-леки и по-бързо работещи алтернативи. Това не значи, разбира се, че не става въобще. Просто моят опит с WordPress не е дотам положителен, че да го одобря за нещо повече от лична страничка (за което също е тотално раздут).

Аз също бих дал пари за нещо смислено.

Успех! :)
« Последна редакция: Mar 24, 2010, 21:19 от betso »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Проблем с Галерията
« Отговор #19 -: Mar 24, 2010, 20:59 »
Същото казах и аз, ама с повече приказки в типичният ми стил ;) Иначе признавам, че предложението ми за парите е "вдъхновено" от твърде успешната викимедия.
« Последна редакция: Mar 24, 2010, 21:02 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Kras

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 155
  • Distribution: Arch
    • Профил
Re: Проблем с Галерията
« Отговор #20 -: Mar 24, 2010, 22:07 »
Цитат
Присъединявам се към мнението, че WordPress не е най-подходящ за целта,  особено с оглед на по-леки и по-бързо работещи алтернативи.
besto - За кои алтернативи точно говориш?(по-нагоре казах, че не съм в час с web, а и не само с него просто питам, любопитен съм).
Цитат
Да се обяви сметка и основание за превод....
go_fire - Кой ще е титуляра на сметката, с една дума кой ще има право да ги тегли и да се разпорежда с парите?
Мисля, че това което предложи в началото arda_kj
Цитат
... само  че искам преди това да се избистри какво и как ще се променя, какво ще  се добавя, какво ще се маха/надгражда, за да знам за какво дарявам пари,  т.е. накрая искам да видя резултата от това....
И да се повторя - Дайте да направим една дискусия, с гласуване:
1. Какво искаме да видим в сайта
2. С каква технология да се реализира
3. Подробностите за кинтите да ги обсъдим - примерно кой ще се разпорежда със сметката, ако сайта ще го прави Фирма или Физическо лице кой ще сключи договора с него, ще има ли договор или на мъжка приказка ще го караме. Условията трябва да са прозрачни за всички във форума.

Разбирачите да се изкажат в дискусията, такива като мен които нищо не разбират и те ще се изкажат :) И после всички дружно да дадем някой друг лев, на кой колкото му е на сърце и според възможностите и нещата ще се случат!
« Последна редакция: Mar 24, 2010, 22:09 от Kras »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Проблем с Галерията
« Отговор #21 -: Mar 24, 2010, 22:30 »
Мирчев и Караджов са двама от тримата основатели. Караджов даже е "най-първия". "Линукс за българи" е ЕООД, което е регистрирано. Значи няма начин да няма и сметка. Тези двама люде са повече от надежни, за да им поверим финансите (доколкото си познавам племето няма да са много, че не сме от най-щедрите). Какво ще се реализира? Ами мисля, че най-добре да се отвори направо нова тема за това да избистрим, какво е постижимо за момента.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

betso

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 281
    • Профил
Re: Проблем с Галерията
« Отговор #22 -: Mar 25, 2010, 00:21 »
besto - За кои алтернативи точно говориш?
Kars, тук има сравнително дълъг списък с PHP портални системи с отворен код. На посочения адрес може да се видят demo-та.

Аз не съм от разбирачите - винаги съм отбягвал работа с бази данни, дори когато съм си играл с PHP. Изказах мнение за WordPress, което е продиктувано от личния опит на прост потребител. Не знам, доколко Joomla или Drupal (може би едни от най-популярните) биха се държали по-пъргаво, но са правени да бъдат портали, доколкото ми е известно. Но не са и единствента алтернатива.
Не съм успял до сега да видя WordPress, който да се държи достатъчно бързо, дори след обикновена инсталация. След вкарване на модули (неминуемо за превръщане на системата в портал), наблюденията ми не са били по-добри, по-скоро обратното. Това може и да се дължи на мои грешки, разбира се.

Всичко казано до тук не означава, че не бих дал пари, ако решението падне върху WordPress! Подчертавам, че мнението ми е абсолютно необвързващо. :)
Активен

arda_kj

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 631
  • Distribution: Debian Sid/Unstable; Ubuntu 12.04
  • Window Manager: Gnome/KDE
    • Профил
Re: Проблем с Галерията
« Отговор #23 -: Mar 25, 2010, 00:24 »
Аз се присъединявам към мнението на Kras, дайте да издискутираме подробно и културно какво и как ще се променя, кой ще го променя и колко ще струва, съответно да знаем за какво си даваме парите.

@slaff - радвам се, че взехте отношение по въпросите поставени тук, но предлагам по-подробно да споделите какво правите и как може да ви се помогне. Нека обсъдим това тук във форума, така че да може да съберем максимално възможни мнения и съответно подкрепа и финансиране. Ако ще даряваме пари е хубаво да знаем какво точно ще се прави, какви проблеми трябва да се решават, кои от тях ще изискват финансиране и колко ще струва това. Когато всичко това стане ясно аз съм готов, а вярвам и много други, да даря определена сума пари. Обаче само на честна скаутска ние тука правим нещо и ще трябват едни пари няма как да разчитам. Затова вие трябва да кажете в такъв случай да отваряме ли нова тема, в която да дискутираме как да изглежда сайта и форума, какво да се променя, какво да се добавя, какви технологии ще се ползват и т.н.? Или смятате, че не е нужно никой да ви се бърка в работата и вие си решавате еднолично какво да променяте и нямате нужда от нашите мнения и помощ. Както казах аз неразбирам от веб програмиране, но съм готов да подпомогна финансово начинанието, но искам да видя тука повече конкретика.
Активен

Debian Sid/Unstable; Ubuntu 12.04
"За да открием истината, е нужно поне веднъж в живота си да подложим всичко на съмнение" - Р. Декарт

Kras

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 155
  • Distribution: Arch
    • Профил
Re: Проблем с Галерията
« Отговор #24 -: Mar 26, 2010, 19:02 »
Пуснах анкета и предлагам там да обсъждаме идеите и мненията си по-промяната която искаме в сайта.: http://www.linux-bg.org/forum/index.php?topic=37569.0
Активен