Автор Тема: RSS на сайта  (Прочетена 1613 пъти)

vitamin4o1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 45
  • Distribution: Debian GNU/Linux
  • Window Manager: KDE 4
    • Профил
RSS на сайта
« -: Jun 03, 2010, 21:26 »
Знам че имаше тема за промяна на сайта/форума на linux-bg.org, обаче не мога да я намеря в хисторито. Според мен, трябва да се промени следното:
  Сайта има рсс новини, за мен това е супер, абониран съм много отдавна. Прави ми впечатление, че когато в рсс четеца (akregator - default na kde) посоча на заглавието и кликна, не ми излиза кратък текст на article-то (кратък текст на новината), а излиза само заглавието без текста (мисля 4е трябва да има и кратък текст, първите няколко реда от новината). Би било чудесно ако краткият текст излиза, а цялата новина излиза след 2-кратно кликване на заглавието.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
RSS на сайта
« Отговор #1 -: Jun 03, 2010, 21:33 »
Аз пък и много блогъри сме твърдо за full article, сиреч това с двойното щракване да го няма. Влизаш само, ако имаш какво да кажеш. Двойния трафик е излишен и на никой с нищо не помага.

Хм тая тема не е ли за някакви алси-малси, какво е това мнение?
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: RSS на сайта
« Отговор #2 -: Jun 03, 2010, 21:39 »
Витаминчо, този път ти прощаваме и вместо да ти изметем тоталния офтопик, ще го отделим в отделна тема. За в бъдеще поогледай форума и се поориентирай, има не една тема, а цяла секция за предложения за подобрение на сайта и на форума. И се запознай с правилата.
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: RSS на сайта
« Отговор #3 -: Jun 03, 2010, 23:22 »
vitamin4o - liferea си работи като показва част от новината или поста. Така че проблема е в твоя телевизор.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше