Автор Тема: Фонтовете на Дебиан (настройка)  (Прочетена 1416 пъти)

usr_lx

  • Гост
Извинявам се, ако дублирам вече пусната тема, но някой знае ли как да настроя фотновете в Дебиан 5, така че да изглеждат гладко като уиндоуските? Опитах всичко. Качих си truetype фонтовете от Уин. Изключих antialiasing от настройките. Качих си libertation фонтовете на Федора. Но въпреки това все още на местата, където текстът е дребен, всичко е размазано и много неприятно. А ако използвам default фонтовете на Дебиан, с antialiasing стават размазани. Има ли начин да настроя всички фонтове, изкарвани на екрана, да изглеждат еднакво гладко? Досега съм постигнал това с повечето. Дори сега, като пиша, всичко е ОК, все едно съм под Уин. Някой знае ли нещо повече по въпроса, ако се е сблъсквал с този проблем? Четох какво и къде ли не из интернет, а така и не намерих комплексно решение, ако такова изобщо съществува.

Много благодаря предварително.
Активен

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: Фонтовете на Дебиан (настройка)
« Отговор #1 -: Aug 18, 2009, 23:51 »
Първо - сбъркал си секцията на темата, освен ако не ползваш Debian GNU/kFreeBSD или Debian GNU/NetBSD. Но това neter ще ти го поправи предполагам :)
Сега, може ли някакво по-добро обяснение, защото примерно моите фонтове си изглеждат напълно гладко и мисля неразмазано и винаги са били така. Това за цялата графична среда ли е, за браузърите ли е, за някоя конкретна програма ли е?
По принцип уиндоуските шрифтове са в пакета msttcorefonts, като се инсталира в браузъра се оправят нещата.
А за програми - проблем съм имала само със Skype, който има странния навик под единия юзър да е с хубави буквички, а под другия - с отвратителни нащърбеници.
Може да ни качиш и някое скрийншотче, което да онагледи проблема ти :)
Освен това видео драйвърите наред ли са, да не би от тях нещо да е?
Активен

c2h5oh

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 675
  • Distribution: CentOS 7.4 Fedora 28
  • Window Manager: Plasma Desktop
    • Профил
Re: Фонтовете на Дебиан (настройка)
« Отговор #2 -: Aug 19, 2009, 10:41 »
Изключих antialiasing от настройките.
Трябва да ти е включен Може да му се задава кои шрифтове да изглажда в смисъл от 10р нагоре Провери си настройките още веднъж Постарай се да си формулираш по-точно въпросите Пращам ти снимка на моите настройки (KDE 4.3) за всеки случай
Активен

usr_lx

  • Гост
Re: Фонтовете на Дебиан (настройка)
« Отговор #3 -: Aug 19, 2009, 18:21 »
Съжалявам за сбъркания раздел, но мислех, че настройките на фонтовете на системата се борят за системни настройки, понеже нямам предвид дадено приложение. Ето закакво става дума - С antialiasing фонтовете ми се струват размазани и по-дебели спряно уиндоуските, защото не съм свикнал с тях (въпреки че тези на снимката изглеждат по-добре от моите). Затова си качих уиндоуските фонтове и като изключих antialiasing, те придобиха вид, все едно съм под Уин. Обаче има фонтове, по разни страници и в самата система, които изглеждат ужасно без antialiasing. Интересува ме има ли начин да конфигурирам системата, така че всички фонтове да изглеждат еднакво добре, било то и с включен antialiasing, понеже дори с тази опция, пак на места имам проблеми - например такова беше положението с Open Office? Използвам Gnome и карта на АТИ, за която имам качени драйвъри.
Активен

mikis

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 746
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Фонтовете на Дебиан (настройка)
« Отговор #4 -: Aug 19, 2009, 19:03 »
Какво е това "фонтовете"?
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8818
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Фонтовете на Дебиан (настройка)
« Отговор #5 -: Aug 19, 2009, 19:24 »
Шрифтове. И аз в първия момент си помислих, че говори за тапета на работната площ.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: Фонтовете на Дебиан (настройка)
« Отговор #6 -: Aug 19, 2009, 19:25 »
Дай някакви скрийншоти от проблемните места... проблемът ти е доста странен поне според мен :)
System->Preferences->Appearance->Fonts - там ли си човъркал или някъде другаде? Аз само за това място се сещам, но пък и такъв проблем не съм имала никога (поне така смятам):(
Активен

usr_lx

  • Гост
Re: Фонтовете на Дебиан (настройка)
« Отговор #7 -: Aug 19, 2009, 19:29 »
Няма значение. Благодаря за помощта.
Активен

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: Фонтовете на Дебиан (настройка)
« Отговор #8 -: Aug 19, 2009, 19:48 »
Няма значение. Благодаря за помощта.
Ей, ей, как няма значение??? И защо напускаш форума :(
Просто ни ги покажи тези грозни шрифтове, проблемът може да е дребен, може и да е сериозен... И не се отказвай просто така от членство във форума, само заради един (засега) нерешен проблем... [_]3
Активен

plandz

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 535
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Фонтовете на Дебиан (настройка)
« Отговор #9 -: Aug 19, 2009, 20:19 »
Инсталирал ли си драйвър за видеокартата или го караш на този по подразбиране?И това има значение.
Напиши каква ти е видеокартата и с кой драйвър си в момента.
И друго - какъв ти е монитора,защото съм патил от монитор точно от проблем с шрифтове.
Активен

Ако се чувствате добре,не се тревожете.Ще ви мине. - Murphy's Laws

phantomlord

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1832
  • Distribution: Debian Sid
  • Window Manager: KDE 4
  • Fall to your knees and bow to the Phantom Lord
    • Профил
    • WWW
Re: Фонтовете на Дебиан (настройка)
« Отговор #10 -: Aug 20, 2009, 10:43 »
Правил ли си apt-get install msttcorefonts ?
Ако не, инсталирай пакета.
Активен

http://myfreesoft.net/phpBB2/index.php?c=7
Помогни си сам, за да ти помогне и Господ
Linux - connecting people...