Автор Тема: VMWare 8 и 3D !!!?  (Прочетена 947 пъти)

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
VMWare 8 и 3D !!!?
« -: Mar 08, 2012, 21:10 »
М....... му и вмуаре, не мога да стартирам 3д и ментата и други дистра дето са с Гном 3 ми стартират във фалбак моде!
С виртуалбокса си зарежда както трябва ментата.

Видеото е вграденото. С Убунту 10.04 съм, но с ядро 3.0.0-15 и последни ъпдейти на х.орг от хранилището!

Същото е положението и на Лаптопа ми който е с Уиндоус 7(32бит)!

Ровя из нета и намирам на всякъде подобни на тази инструкция и....... т...к!
Англииски бъкел не знам и с това българско меню на убунтуто съвсем затъпях!
Активен

arctic

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 20
    • Профил
Re: VMWare 8 и 3D !!!?
« Отговор #1 -: Mar 08, 2012, 21:42 »
Това което гледаш е за Уин. Там се ползва някъв directx драйвър. Под Линукс ти трябва vmwgfx(май така се казваше) който не мисля, че е включен в която и да е от водещите дистрибуции. Може да потърсиш някое ppa евентуално. Той си се инсталира на guest-a та няма да ти съсипе нищо по системата. Друг вариянт, който на мен ми харесва повече е llvmpipe, но досега не съм го пробвал. Във Fedora 17 трябва да го има и може би в precise, но не съм сигурен. Това си е софтуерен драйвър, който би трябвало да покаже някъв gnome на sandy bridge да речем и същевременно не рискуваш като пренасяш видео картата към guest-a.
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: VMWare 8 и 3D !!!?
« Отговор #2 -: Mar 08, 2012, 23:23 »
Това vmwgfx го нямам в хранилището, а всички търсения в гугъл ме водят към хранилището на х.орг които са ми в листата!

А това llvmpipe го има само за версии 11.04 и нагоре, включително и 12.04.
На лаптопа вчера като втора ОС съм му сложил 12.04, но пък вмуаре-то не тръгва на него! Иначе бих преинсталирал с него за основна машина.
Активен

arctic

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 20
    • Профил
Re: VMWare 8 и 3D !!!?
« Отговор #3 -: Mar 09, 2012, 11:12 »
Няма нужда да слагаш каквото и да било на host-a. Просто за guest пусни Fedora 17, мисля, че вече излезе поне първа алфа. Все ми се струва, че и precise ще работи.
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: VMWare 8 и 3D !!!?
« Отговор #4 -: Mar 09, 2012, 18:28 »
Няма нужда да слагаш каквото и да било на host-a. Просто за guest пусни Fedora 17, мисля, че вече излезе поне първа алфа. Все ми се струва, че и precise ще работи.

Ubuntu-то си зарежда, ама не мога да го трая това Унити и не мога да разбера 2д или 3д зарежда, щото като му изчистя унитито и му кача Гном-а и ще върви само във фалбак без акселерацията и за това пробвам с ментата, а сега тегля и федора 17, щото първата дето излезе с гном3 пак във фалбак ми стартираше като я пробвах!

Днес някак си и аз не рацбрах как ми тръгнаха аеротата на Win7, но ментата не ще!
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
VMWare
Настройка на програми
jojopara 4 2771 Последна публикация Apr 22, 2003, 18:32
от sunhater
Кернел 2.6.0 & vmware ?
Настройка на програми
PAIN1 3 2368 Последна публикация Jan 18, 2004, 17:35
от
VMware
Настройка на програми
ozzzy 1 1817 Последна публикация Sep 20, 2004, 22:45
от
vmware nat
Настройка на програми
vic_semionov 0 1977 Последна публикация Sep 21, 2004, 19:32
от vic_semionov
VMware
Настройка на програми
empty 11 3461 Последна публикация Oct 12, 2004, 11:15
от sdr