Автор Тема: Под линукс папките се преименуваха и не ми дава достъп дотях  (Прочетена 2041 пъти)

Holder

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 58
    • Профил
От файл зила изведнъж имената на папките се промениха, както и други папки из линукс папките. Пред имената им се появиха лог (прикачил съм снимка) и вече не мога да влизам в тях, не мога да ги изтегля дори влизам през файл зила с роот.. а от ПС-то мога да вляза в тях и имената са им нормални без лог. Как е станало това и как да го оправя нямам идея, моля за помощ !
Активен

Georgy

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 208
    • Профил
Като за начало, ако не си с последната версия  на FileZilla - обнови си я.
Активен

Помагам с каквото мога :)
<^><^><^><^><^><^><^><^><^>
Моята занимавка е Gentoooo :)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
На тази снимка не се вижда нито един каталог да съдържа „лог“ в името си. Има някакви с дати в имената си, което не прилича на грешка. Няма значение с какви права си пуснал filezilla (а е добре да не го правиш като свръх потребител), а какви права има този, като когото влизаш през ftp и самото ftp, с какви права се ползва. Правата на едната машина нямат общо с правата в другата.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Holder

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 58
    • Профил
Ами пич по големи права от роот да има аз не знам..  ??? не ползвам ftp а ssh а иначе да объркал съм се преименували са се на няккви дати и все едно не съществуват.. последната версия на файл зила съм нямам идея как да го оправя..
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Всъщност ползваш sftp. На отдалечената машина влизаш като свръх потребител и това не забранено в конфигурацията??? Оле-ле.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Holder

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 58
    • Профил
Всъщност ползваш sftp. На отдалечената машина влизаш като свръх потребител и това не забранено в конфигурацията??? Оле-ле.

Нищо не разбрах от това което ми каза, но няма значение, защото едва ли си ми писал относно проблема. Някой може ли да помогне ?
Активен

sickmind

  • Гост
Щом ползваш ssh какъв е клиента който се вижда на screenshot'a? (предполагам че конектваш през sftp)
Втори въпрос - какви са пермишъните на директориите?
Активен

Йордан

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1451
  • Distribution: Ubuntu / Gentoo
  • Window Manager: Gnome
  • не е важно колко ти е голяма пишката, а какво можеш с нея
    • Профил
    • WWW
Активен

Всеки пост - отговор на въпрос !!!

Йордан Георгиев
http://ygeorgiev.net/

Holder

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 58
    • Профил
Вече всичко стана на дати не мога да влизам никъде от файл зила..  ако се опитам да вляза в категорията дето и е променено името или да го променя или изтрия дава това:

Error:   Directory /home/Feb 29 07:37 pctwo: no such file or directory
Error:   Failed to retrieve directory listing
Активен

Georgy

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 208
    • Профил
Аз си мисля, че или е бъг в ftp клиента (пробвай с някой друг) или е бъг в ftp сървъра, който омешва дата на създаване с името на папката...  ::)
Активен

Помагам с каквото мога :)
<^><^><^><^><^><^><^><^><^>
Моята занимавка е Gentoooo :)

Gogo_SZ

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 270
  • Distribution: Mageia, Mandriva
  • Window Manager: KDE, Mate, Gnome, LXDE
  • So to complete victory of trade over reason!
    • Профил
Всъщност ползваш sftp. На отдалечената машина влизаш като свръх потребител и това не забранено в конфигурацията??? Оле-ле.

Нищо не разбрах от това което ми каза, но няма значение, защото едва ли си ми писал относно проблема. Някой може ли да помогне ?

Това е отговора!
По принцип ако не си ама много наясно с Линукс не трябва НИКЪДЕ и ПО НИКАКЪВ ПОВОД да използваш root . ТОЧКА! НИКЪДЕ!
Оправията е влизаш от терминала и едно по едно си оправяш имената. Графичния интерфейс вече не може да ти помогне.....
А проблема с дати в имената си е настройка на FileZilla - как да кръщава файловете.

Само не ми е ясно защо си ровил по настройките за експерт ниво и коя е тая ftp операция която да трябва да се прави от root.....
Активен