Автор Тема: Как се става програмист за два месеца  (Прочетена 2090 пъти)

Odido

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 627
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Ровя си аз в сайтовете ии ...ооо!  http://technews.bg/article-77953.html Всъщност няма лошо ,пичовете са взимали едни пари по линия на развитие на човешките ресурси и са си направили обучение,разликата от тях са си прибрали доволно в джоба.Най-хубавото ,е че са дали старт на хора (към 20 човека) и идея какво да правят с живота си.От тях 5 да станат качествени програмисти ,все файда ,а може би останалите 15 ще имат повече знания от някои техни колеги в някои университети...Радващото в случая е ,че продължават да инвестират в тях ,обучения във Виена и т.н. Още по радващото, е че са назначени за по 800 лева заплата...
 Изкарал съм 4 подобни курса по същата програма :Счетоводство и контрол,Ключови компетенции,Някакъв сертификат за умение на водене на преговори,Изготване и реализиране на проекти по ЕС... ,но никой от тях не се доближава по мащабност ( може би счетоводство и контрол) до програмирането.
Както писа един пич, очаквам следното: "Предстоящи заглавия:
“Как се става лекар за 2 месеца”,
“Как се става журналист за 2 месеца”,
“Как се става президент за 2 месеца”,
“Как се става адвокат за 2 месеца”,
“Как се става възрастен за 2 месеца” и др."
Всички знаем ,че има позитиви и негативи ,но според вас ,реално ли е да има такива обучения в области ,в които се изискват с години трупани знания?
« Последна редакция: Jan 22, 2015, 18:07 от Odido »
Активен

"Congratulations, you broke the Internet
Look at what you did! Are you happy now?"

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Как се става програмист за два месеца
« Отговор #1 -: Jan 22, 2015, 18:13 »
Aз счетоводство съм учил десет години кръгло и пак има много неща дето не ги знам, но не е и нужно, освен ако не искам да ставам експерт, а не всеки може.

По въпроса за погромиста. Ако ще пише php/sql/html/css/js, особено, ако последното в реда не е чист (то има ли днес?), а с библиотеки, то да 2-3 месеца е добре. За пълно може и цял живот да не стигне, най-вероятно няма да стигне, ако не си някакъв самороден талант.

Но каква е тази смешна заплата? Аз толкова мога да изкарвам и с моята професия без да си давам прекалено много зор. За такива пари изобщо не бих се жертвал и пръста си не бих мръднал. По-добре вкъщи гладен, отколкото такава подигавка и експоатация.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

stealth01

  • Гост
Re: Как се става програмист за два месеца
« Отговор #2 -: Jan 22, 2015, 18:19 »
каквото и курс да запишеш, ако не подходиш с желание към материята, нищо няма да се получи :)
а ако имаш някакви базови знания и мерак да ги надградиш, то един интензивен курс доста ще помогне. разбира се, няма да научиш всичко, нито ще имаш опит, който се изработва с времето, но ще може да започнеш някъде работа, а със стажа ще се увеличат и уменията.
според мен не е лошо, че съществуват подобни обучения. отделен е въпроса, че резултатите силно зависят от това колко мотивирани са преподавателите и обучаващите се.

go_fire, явно заплатата е по някакъв евро-проект. който се покаже добър в работата си, със сигурност може да си намери по-добре платена работа след това.
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6211
    • Профил
Re: Как се става програмист за два месеца
« Отговор #3 -: Jan 22, 2015, 19:36 »
Вероятно направо ще му я предложат, без да търси. Има глад за компютърни специалисти. А тук сме добро място за набиране на такива. Някъде там се изкарват в пъти повече. Дават.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Как се става програмист за два месеца
« Отговор #4 -: Jan 23, 2015, 12:43 »
Нещо недоогледах.

Цитат
“Как се става президент за 2 месеца”,

За тая работа два месеца са много. Настоящият ни месец преди изборите не знаеше, че ще е кандидат, камо ли, че ще спечели.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear