Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 25   Надолу

Автор Тема: Относно ЕС  (Прочетена 51193 пъти)

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Относно ЕС
« Отговор #90 -: Jan 10, 2014, 15:21 »
Хайде моля! Труда не е стока. Машините се трудят и те са стоката. Интелекта е ценен. Способностите са ценни, креативността, различното мислене и отказа да си като другите. Тези неща могат да съдадат новото и това ново, може да се окаже и скъпоценно. Бачкането и труда отдавна не са привилегия на човека, нито добродетел

Интелекта е ценен когато има кой да го купи и да печелиш от него! Когато няма, само ти си мислиш, че имаш нещо ценно!
Активен

satir

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1073
  • Distribution: FreeBSD-10.1 & LMDE
  • Window Manager: i prefer MATE
    • Профил
    • WWW
Re: Относно ЕС
« Отговор #91 -: Jan 10, 2014, 18:46 »
Батко Пич, я да те попитам теб като магистър по икономика, това ли е нормалната икономика, да се поддържа постоянна инфлация с цел обезценяване на парите и всичко стойностно и хората да се принуждават да работят по малко или да се стимулират да харчат за всякакви глупости, че и на пред, за да се върти колелото!!!?
Да, това е!първо виж кавичките! кавички се слагат, когато се цитира. цитирането не означава съгласие, а буквално пресъздаване на съдържание или предаване на чужди думи. backinblack, не си на ниво за спорове. а на въпроса ти
- прочети нещо от Джон Мейнард Кейнс
не знаеш кой е?!?!?!?!?!? ще ти кажа. Кейнс освен, че вади щатите от кризата след войната е и създател на една теория, която отговаря на тъпия ти и заядлив въпрос.
п.с. не се ласкай, не ти чета постовете
не знаеш какво е демокрация, не знаеш какво е анархизъм, идея си нямаш от кейнсианство... но даваш акъл. типично поведение на средностатистически българин.
я аз да те попитам, като си толкова вътре в нещата, как стои въпроса с обратната ситуация? за дефлацията те питам.
купуваш за 100, а продаваш за 90 :DDD  мечтата на секи в шивашкия бизнес! хахахахаха.........
Та значи, нормално положение! Печатат се пари без покритие които обезценяват вложения, но не похарчен труд на хората, една част си я прибират като печалба и ти духаш супата!
Е, щом ти харесва това, няма проблем. Важното е да го разбираш за да можеш да се нагодиш и да не влачат от теб, а от малоумниците които не го разбират и ги поддържат и после се вайкат, че не могат да се видят с пет лева на кръст.
аз за печатане на пари дума не съм казал. "Обект на ожесточени спорове винаги е била темата за здравословното годишно ниво на инфлацията, което стимулира реалния сектор, но също така гарантира и финансова стабилност.  За САЩ се смята, че това са нива в диапазона 2.5-3.5%"
нищо не каза за дефлацията, и по-добре...
"елинския художник Апелес. Който веднъж нарисувал портрет и решил да го остави на всеобозрение – да си кажат хората мнението
Оставил го в стаята, а сам се скрил зад една завеса. По едно време минал някакъв обущар, който се вгледал и казал, че обувките са неправилно нарисувани.
Апелес се убедил, че е така и през нощта поправил портрета.
На другия ден обущарят минал, видял, че забележката му е взета предвид и пчнал да критикува фона, колорита, нюансите на цветовете…
Тогава Апелес извикал иззад завесата: “Обущарю! Не по-високо от обущата…”"
Хайде моля! Труда не е стока. Машините се трудят и те са стоката. Интелекта е ценен. Способностите са ценни, креативността, различното мислене и отказа да си като другите. Тези неща могат да съдадат новото и това ново, може да се окаже и скъпоценно. Бачкането и труда отдавна не са привилегия на човека, нито добродетел

Интелекта е ценен когато има кой да го купи и да печелиш от него! Когато няма, само ти си мислиш, че имаш нещо ценно!
труда е стока, както всяка друга. интелекта е ценен сам по себе си, без значение, дали около теб има само тъпаци, които не осъзнават нуждата да заплатят за него. интелекта не е стока, а предпоставка да си качествен и креативен работник.  и преди всичко ние сме хора, а не работници. интелекта ни е необходим, за да сме и Човеци, което не е задължително, но без интелект е практически невъзможно.
« Последна редакция: Jan 10, 2014, 19:55 от satir »
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Относно ЕС
« Отговор #92 -: Jan 10, 2014, 20:11 »
Цитат
аз за печатане на пари дума не съм казал. "Обект на ожесточени спорове винаги е била темата за здравословното годишно ниво на инфлацията, което стимулира реалния сектор, но също така гарантира и финансова стабилност.  За САЩ се смята, че това са нива в диапазона 2.5-3.5%"
нищо не каза за дефлацията, и по-добре...

Хайде сега да си сверим знанията, за това какво е инфлация и как се създава и консумира!!!
Та, според моите не магистърски знания и познания е, да се пускат както казваш контролирано пари без да стои реален продукт зад тях и с времето да се обезценяват спестяванията на тези които произвеждат повече от колкото консумират!
Поправи ме, ако греша!
Пък за щатите, при този голям дълг който имат, малко ме съмнява, че пуснатите пари в обръщение само 2,5-3% повече, но това вече е друга тема. 

Цитат
труда е стока, както всяка друга. интелекта е ценен сам по себе си, без значение, дали около теб има само тъпаци, които не осъзнават нуждата да заплатят за него. интелекта не е стока, а предпоставка да си качествен и креативен работник.  и преди всичко ние сме хора, а не работници. интелекта ни е необходим, за да сме и Човеци, което не е задължително, но без интелект е практически невъзможно.

Интелекта прави труда по-качествен и по-производителен с което се вдига и цената му. Требе си за всякакъв вид труд!
Веднъж ми се наложи да викна едни малоумници от куцкопа да изринат едни боклуци и да изнесат едни стари мебели на боклука и ги изгоних още след 20 минути щото от некадърност обелих фасадата на стълбището. Та, и за туй поне малко интелект си требе.
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6242
    • Профил
Re: Относно ЕС
« Отговор #93 -: Jan 10, 2014, 21:26 »
Къде интелекта в труда се цени? Аз още не съм попадал натакъв шеф.

http://business.actualno.com/Borislav-Sandov-Bylgarija-e-glasuvala-protiv-zadyljitelna-OVOS-pri-sondaji-za-shistovi-goriva-news_11362.html
Дано не е вярно, но едва ли.
« Последна редакция: Jan 10, 2014, 21:41 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Относно ЕС
« Отговор #94 -: Jan 10, 2014, 22:01 »
И такива гласувания, мислиш ли, че са поради липса на интелект!!!?
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Относно ЕС
« Отговор #95 -: Jan 10, 2014, 23:06 »
Цитат
Та, според моите не магистърски знания и познания е, да се пускат както казваш контролирано пари без да стои реален продукт зад тях и с времето да се обезценяват спестяванията на тези които произвеждат повече от колкото консумират!

Като се замислиш, има безумно много начини да си инвестираш спечелените пари така че да губят стойността си с времето дори и без да имаше инфлация - примерно да си купиш джипове или жилище, които ще се амортизират, без значение колко ги подържаш.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Относно ЕС
« Отговор #96 -: Jan 11, 2014, 02:49 »
Гейт, кво се правиш на ударен!!!?
Активен

satir

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1073
  • Distribution: FreeBSD-10.1 & LMDE
  • Window Manager: i prefer MATE
    • Профил
    • WWW
Re: Относно ЕС
« Отговор #97 -: Jan 11, 2014, 07:05 »
Цитат
аз за печатане на пари дума не съм казал. "Обект на ожесточени спорове винаги е била темата за здравословното годишно ниво на инфлацията, което стимулира реалния сектор, но също така гарантира и финансова стабилност.  За САЩ се смята, че това са нива в диапазона 2.5-3.5%"
нищо не каза за дефлацията, и по-добре...

Хайде сега да си сверим знанията, за това какво е инфлация и как се създава и консумира!!!
Та, според моите не магистърски знания и познания е, да се пускат както казваш контролирано пари без да стои реален продукт зад тях и с времето да се обезценяват спестяванията на тези които произвеждат повече от колкото консумират!
Поправи ме, ако греша!
Пък за щатите, при този голям дълг който имат, малко ме съмнява, че пуснатите пари в обръщение само 2,5-3% повече, но това вече е друга тема. 

Цитат
труда е стока, както всяка друга. интелекта е ценен сам по себе си, без значение, дали около теб има само тъпаци, които не осъзнават нуждата да заплатят за него. интелекта не е стока, а предпоставка да си качествен и креативен работник.  и преди всичко ние сме хора, а не работници. интелекта ни е необходим, за да сме и Човеци, което не е задължително, но без интелект е практически невъзможно.

Интелекта прави труда по-качествен и по-производителен с което се вдига и цената му. Требе си за всякакъв вид труд!
Веднъж ми се наложи да викна едни малоумници от куцкопа да изринат едни боклуци и да изнесат едни стари мебели на боклука и ги изгоних още след 20 минути щото от некадърност обелих фасадата на стълбището. Та, и за туй поне малко интелект си требе.
стандартно, когато някой иска да научи нещо се записва за съответната дисциплина в подходящия ВУЗ. очевидно на теб не ти се учи, но от камбанарията на собственото си невежество се считаш достатъчно веж да квалифицираш, обясняваш и дефинираш непонятни за теб неща. не съм склонен да се впускам в ограмотяващи курсове и да ти обяснявам, колко много неща не знаеш, но само за да те убедя /теб самия/ в незнанието ти ще те попитам:
знаеш ли, какво се крие зад понятията парични агрегати М1, М2 etc. не знаеш. не знаеш толкова много неща, така че, укроти се!
все пак, аз не съм чак толкова гадно и знаещо копеле и ще ти помогна поне малко да научиш. това го правя от гадория - като научиш малко ще проумееш, колко много не знаеш.
и защото няколко пъти избягваш да отговориш на конкретен въпрос:
Дефлация или Инфлация - Част 2
Кое е по-страшно за икономиката: висока инфлация или дефлация?

"Аз знам, че нищо не знам" Рене Декарт
« Последна редакция: Jan 11, 2014, 07:33 от satir »
Активен

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Относно ЕС
« Отговор #98 -: Jan 11, 2014, 08:49 »
satir, за първи път виждам анархист-кейнсианец!  :D

А икономикса (икономическата наука) е просто една идеология (религия) със своите парадигми и дискурс. За съжаление силите които стоят зад тази идеология и по-точно зад кейнсианството, не ми вдъхват никакво доверие.  ::)
Активен

Без правила няма игра

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3403
    • Профил
Re: Относно ЕС
« Отговор #99 -: Jan 11, 2014, 08:58 »
Като се замислиш, има безумно много начини да си инвестираш спечелените пари така че да губят стойността си с времето дори и без да имаше инфлация - примерно да си купиш джипове или жилище, които ще се амортизират, без значение колко ги подържаш.

Е тука не съм съгласен. Инвестицията в жилище е много сигурен начин за запазване на парите. Изобщо не се губят и могат да устоят на всякакви кризи времена, войни и т.н. Ако пък земята под жилището е твоя тогава пък ептен нищо не може да се изгуби. Даже и да падне от амортизация след 100 години, пак някой ще ти построи защото е твое.

Сега за джиповете и колите е абсолютна безмислица да се влагат пари. След 5 години и парите ги няма.
Обаче има и една друга страна. За някой баровец това са Flash money - един вид самореклама. И както го видят с супер скъпо и лъскаво возило другите богати пичове ще си кажат - е тоя явно има много пари - значи можем да правим бизнес с него. Както е казал Буров - Пари при пари отиват.
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Относно ЕС
« Отговор #100 -: Jan 11, 2014, 09:24 »
Е тука не съм съгласен. Инвестицията в жилище е много сигурен начин за запазване на парите.

Да бе, колко струваха жилищата в пика на имотния балон (2008) и колко струват сега?
Активен

Без правила няма игра

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Относно ЕС
« Отговор #101 -: Jan 11, 2014, 10:08 »
Цитат
аз за печатане на пари дума не съм казал. "Обект на ожесточени спорове винаги е била темата за здравословното годишно ниво на инфлацията, което стимулира реалния сектор, но също така гарантира и финансова стабилност.  За САЩ се смята, че това са нива в диапазона 2.5-3.5%"
нищо не каза за дефлацията, и по-добре...

Хайде сега да си сверим знанията, за това какво е инфлация и как се създава и консумира!!!
Та, според моите не магистърски знания и познания е, да се пускат както казваш контролирано пари без да стои реален продукт зад тях и с времето да се обезценяват спестяванията на тези които произвеждат повече от колкото консумират!
Поправи ме, ако греша!
Пък за щатите, при този голям дълг който имат, малко ме съмнява, че пуснатите пари в обръщение само 2,5-3% повече, но това вече е друга тема. 

Цитат
труда е стока, както всяка друга. интелекта е ценен сам по себе си, без значение, дали около теб има само тъпаци, които не осъзнават нуждата да заплатят за него. интелекта не е стока, а предпоставка да си качествен и креативен работник.  и преди всичко ние сме хора, а не работници. интелекта ни е необходим, за да сме и Човеци, което не е задължително, но без интелект е практически невъзможно.

Интелекта прави труда по-качествен и по-производителен с което се вдига и цената му. Требе си за всякакъв вид труд!
Веднъж ми се наложи да викна едни малоумници от куцкопа да изринат едни боклуци и да изнесат едни стари мебели на боклука и ги изгоних още след 20 минути щото от некадърност обелих фасадата на стълбището. Та, и за туй поне малко интелект си требе.
стандартно, когато някой иска да научи нещо се записва за съответната дисциплина в подходящия ВУЗ. очевидно на теб не ти се учи, но от камбанарията на собственото си невежество се считаш достатъчно веж да квалифицираш, обясняваш и дефинираш непонятни за теб неща. не съм склонен да се впускам в ограмотяващи курсове и да ти обяснявам, колко много неща не знаеш, но само за да те убедя /теб самия/ в незнанието ти ще те попитам:
знаеш ли, какво се крие зад понятията парични агрегати М1, М2 etc. не знаеш. не знаеш толкова много неща, така че, укроти се!
все пак, аз не съм чак толкова гадно и знаещо копеле и ще ти помогна поне малко да научиш. това го правя от гадория - като научиш малко ще проумееш, колко много не знаеш.
и защото няколко пъти избягваш да отговориш на конкретен въпрос:
Дефлация или Инфлация - Част 2
Кое е по-страшно за икономиката: висока инфлация или дефлация?

"Аз знам, че нищо не знам" Рене Декарт

Ако за теб има причина и е добре да се поддържа инфлация която да изяжда спестяванията и да принуждава хората да работят според нуждите си или да живеят на кредит, аз не мисля, че такава икономика е полезна за масовия човечец, за да го убеждаваш, че това е най-доброто за него.
Интересите на бизнеса и интересите на работниците, са винаги срещупосочни.
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3403
    • Профил
Re: Относно ЕС
« Отговор #102 -: Jan 11, 2014, 10:32 »
Е тука не съм съгласен. Инвестицията в жилище е много сигурен начин за запазване на парите.

Да бе, колко струваха жилищата в пика на имотния балон (2008) и колко струват сега?

Тези дето разсъждават така са пишман далавераджии................ Ами сега имотите са скъпи дай да продавам та да спечеля малко евро ............Ами пък сега са на далавера дай да взема да купя нещо та като се вдигнат да го продам.............
Това ти казвам че един добър имот винаги си има стойност и оцелява и преминава през всякакви балони и кризи.


« Последна редакция: Jan 11, 2014, 10:35 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6242
    • Профил
Re: Относно ЕС
« Отговор #103 -: Jan 11, 2014, 10:57 »
Цени на жилища, имоти, инвестиции и как да си запазиш вложенията, че и да спечелиш. Нещо ми се струва, че всеки си говори ей така. Може на теория повечето от изказванията да са сходни с писаниците по дебелите книги, т.е. почти вярни. Но нещо сметките за без кръчмаря. Как ще си запазиш инвестицията, че дори се спомена за 100 години, ако тя е в някъде по Северна Америка и тези сибирски температури се проточат няколко години подред. Ще се запазят цените на имотите ли? Ще има ли човек, който да не иска да се изнесе към Калифорния. Или например тук при нас сега, както не капва капка дъжд или сняг. Какво следва от това.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

stealth01

  • Гост
Re: Относно ЕС
« Отговор #104 -: Jan 11, 2014, 11:11 »
знаеш ли, какво се крие зад понятията парични агрегати М1, М2 etc. не знаеш. не знаеш толкова много неща, така че, укроти се!
добре де, ясно е, че икономиката, която ползваме в момента ТРЯБВА да расте постоянно. инфлацията обаче не е манна небесна и си има негативи. трябва да надуваме балон, докато се спука и да почнем да надуваме следващия... от последните няколко години доткома, акции, ипотеки, имоти и т.н.
на хората не им е нужно да знаят какво точно показват М1 и М2, за да видят, че има проблеми с икономиката, която ползваме. тя далеч не е точна наука, от където да се извлекът правилни решения.
въпроса не е да знаеш всичко, а като погледнеш нещо да видиш дали работи или не, дали проблемите му са незначителни или в дългосрочен план всичко ще рухне...
ето, ползваме си демокрацията, но можем ли да кажем, че всичко цъфти и вързва? че няма проблеми? или трябва да учим термините, които ползва демокрацията и сляпо да ги следваме, да продължаваме да я пропагандираме (ако трява и с военни действия) и да си затваряме очите, че на практика властта не е точно в народа...
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 25   Нагоре
« назад напред »