Автор Тема: Въпрос за fschk  (Прочетена 1984 пъти)

Astronomy

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 22
  • Distribution: Fedora
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
    • WWW
Въпрос за fschk
« -: Nov 13, 2009, 17:02 »
Здравейте

преди малко получих от хостинг компанията  съобщението по-доло, след като им се обадих,че ми е спрял сайта. Разбирам, че е имало някакъв проблем, но това fschk изобщо немога да разбера какво означава и какъв е поблема. Потърсих в Гугъл и попадам на неща дето изобщо не разбирам, но явно се отнасят до файловата система. Казха ми да съм питал експерти в Линукс сърварите, за това и питам тук. По-скоро не разбирам това проблем на моя сайт ли е или на самия сървър? Благодаря Ви предварително.

Your server was rebooted and fschk was running there.
>
> Unfortunately fschk found some corrupted elements in the server's file system.
>
> Our tech is working with your server now.
>
> We expect it will be on-line within 1-2 hours.
>
> Excuse us for this inconvenience.
Активен

shoshon

  • Гост
Re: Въпрос за fschk
« Отговор #1 -: Nov 13, 2009, 17:34 »
Здравей!
Не се безпокой. Сървърна работа. Най-вероятно е рутинна проверка.
Нещо притеснява ли те не разбрах ? Не трябва ли да питаш компанията за допълнителна информация?
Поздрави!

П.П fsck manual
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Въпрос за fschk
« Отговор #2 -: Nov 13, 2009, 18:29 »
@уфф петолинието на точки

Astronomy колегата вече каза. Аз имам друга другарска забележка. Хвърлих един поглед на домашната страница посочена в профила ти. След около две секунди излетях ужасен от там. Най-отдолу седи копиригхт. Значи ли, че имате неоспоримото право единствени да разпространявате +Божията вяра? Това е чудесно, прекъстете се на torquemada.com по-би Ви отивало. И още нещо как се връзва псевдонауката астрономия, която отрича горе-долу всичко, което се предполага, че вярваш?
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Astronomy

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 22
  • Distribution: Fedora
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
    • WWW
Re: Въпрос за fschk
« Отговор #3 -: Nov 13, 2009, 19:32 »
Здравейте,
благодаря ви за бързия отовор. Чудех се къде е проблема, бях малко притеснен да не са хакнали сайта, но явно проблема не е бил в моя телевизор. Ще прочета менуала.

go_fire,
благодаря и на теб за уместната забележка, изобщо не бях обърнал внимание на това. Този копирайт CMS-a го вкарва по дефолт. Сега го смених с copyleft, надявам се да не ужасяваш повече, ако изобщо влизаш там.   ;D ;D ;D.
Въпросите, които поставяш са интересни, но едва ли е тук мястото където трябва да ги коментирам. Нямам намерение да спамя форума.
Астрономията е сериозна наука, защо да е псевдонаука? Аз лично нямам проблеми с любителските ми занимания и това в което вярвам. Според мен отворения код и отвореното общество - което е християнска ценност, са неща които взаимно се предполагат, защото и двете напълно изключват всеки авторитаризъм, фанатизъм и тн.
Ако все пак държиш да прочетеш какво мисля, ето :
ceacbg.com/hot-news/408-nachaloto-na-choveka.html
ceacbg.com/hot-news/445-religiozni-rakursi-v-konteksta-na-filosofskata-ideya-za-pluralizma.html
ceacbg.com/hot-news/364-dialog-za-m.html
Пак благодаря за съветите и забележките. Желая ви приятна вечер.

« Последна редакция: Nov 13, 2009, 19:41 от Astronomy »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Въпрос за fschk
« Отговор #4 -: Nov 13, 2009, 20:29 »
Astronomy нищо лично. В много тежък професионално период съм и вечер гледам да се сдървя, с когото падне, в които портал падне, което си е чиста гаменщина.

Много се радвам за copyleft- а, защото съм от "фанатиците" тук. 

За астрономията и съвместимостта с Вярата. Е то всеки е свободен да вярва, в каквото иска. Мнението ми е лично и не ангажирам никой с него. Астрономията е една безкрайно материалистична наука, една от малкото. Дори във физиката има раздел квантова физика. Астрономията отрича всичко. Тя вижда само смърт, нищо живо, нищо божествено, никакъв човешки дух. Има само безкраяна смърт. Тази наука не отговаря на нито един въпрос, не решава нито един проблем, не ни учи на нищо. Ей за това за мен е псевдо наука. А самият факт, че е напълно материалистична, без никакви идеини начала, вече я прави несъвместима с нищо душевно.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear