Автор Тема: linux на PSP  (Прочетена 5373 пъти)

ganja_lsd

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 25
  • Distribution: linuxmint 17.3
  • Window Manager: gnome
  • живей един път,но както трябва
    • Профил
linux на PSP
« -: Aug 09, 2012, 14:33 »
Здравей те!
Имам едно въпросче.Мога ли да си сложа някакъв linux на PSP-то?То е 3002.
Активен

borovaka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1331
  • Distribution: Каквото дойде
  • Window Manager: Gnome / KDE
    • Профил
Re: linux на PSP
« Отговор #1 -: Aug 09, 2012, 14:41 »
https://sites.google.com/site/linuxonpspproject/
Активен

Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"

ganja_lsd

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 25
  • Distribution: linuxmint 17.3
  • Window Manager: gnome
  • живей един път,но както трябва
    • Профил
Re: linux на PSP
« Отговор #2 -: Aug 09, 2012, 14:51 »
мерси.Аз го намерих това,но неще да тръгне,смисъл в сайта  пише за определен софтуер е станал,само че той е мн стар.Дали това ще да е проблема?това не  сайт за ПСП точно,но аз съм длъжен да попитам.може някой да се е проблал.

Благодаря предварително.
Активен

bot

  • Гост
Re: linux на PSP
« Отговор #3 -: Aug 09, 2012, 17:19 »
мерси.Аз го намерих това,но неще да тръгне,смисъл в сайта  пише за определен софтуер е станал,само че той е мн стар.Дали това ще да е проблема?това не  сайт за ПСП точно,но аз съм длъжен да попитам.може някой да се е проблал.

Благодаря предварително.

 На мен ми е много интересно от какъв зор ще слагаш Линукс на ПСП. Това е проектирано за игра и няма нито мишка нито клавиатура - само един джойстик - аз виждам голям зор с написването само на уеб адрес, какво остава ако трябва да набираш текст. Няма ли да ти излезе по-изгодно ако си купиш един китайски таблет?
Активен

Mitaka

  • Гост
Re: linux на PSP
« Отговор #4 -: Aug 09, 2012, 20:31 »
И аз се чудя на кой му е полезно и за какво ще използва Линукс, инсталиран на телефон, гейм конзола и т.н., т.е. на нещо, различно от компютър?
Каква би била ползата от него?
Какво ще се постигне с инсталацията му?

PSP-то си е гейм конзолка... това е. Всяка инсталация на нещо различно е нея би я направило по-неизползваема, отколкото е :)

Познавам човек, който на Galaxy S2 си инсталира някакво убунту с backtrack... ОК, но каква е ползата от това нещо, след като батерията мре за час-два?
Активен

dejuren

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1025
  • Distribution: Ubuntu, RedHat
  • Window Manager: lxde KDE4
    • Профил
Re: linux на PSP
« Отговор #5 -: Aug 09, 2012, 20:46 »
Например: http://www.ubuntu.com/devices/android

Ако пък е без андроид и други подложки още по-добре. Вместо да нося лаптоп + телефон ще нося само телефон между работа и къщи, където ме чакат само монитор и клавиатура. А батерията за час-два тъкмо ще стигне от една док-станция до друга.
Активен

http://webchat.freenode.net/?channels=ubuntu-bg
The quieter you become, the more you are able to hear.
Две седмици цъкане с мишката спестяват два часа четене на документацията.

ganja_lsd

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 25
  • Distribution: linuxmint 17.3
  • Window Manager: gnome
  • живей един път,но както трябва
    • Профил
Re: linux на PSP
« Отговор #6 -: Aug 09, 2012, 23:34 »
И аз се чудя на кой му е полезно и за какво ще използва Линукс, инсталиран на телефон, гейм конзола и т.н., т.е. на нещо, различно от компютър?
Каква би била ползата от него?
Какво ще се постигне с инсталацията му?

PSP-то си е гейм конзолка... това е. Всяка инсталация на нещо различно е нея би я направило по-неизползваема, отколкото е :)

Познавам човек, който на Galaxy S2 си инсталира някакво убунту с backtrack... ОК, но каква е ползата от това нещо, след като батерията мре за час-два?

приятелю аз не цъкам игри на него само за плейър го ползвам,защо да не права нещо различно от това да играя някакви игри без смисъл.Аз просто искам да правя нещо по-различно,ако ме разбираш,ако не можеш да ми помогнеш недей пиши за какво  ми е да си слагам.
Активен

ganja_lsd

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 25
  • Distribution: linuxmint 17.3
  • Window Manager: gnome
  • живей един път,но както трябва
    • Профил
Re:РЕШЕНО linux на PSP
« Отговор #7 -: Aug 09, 2012, 23:41 »
може да изтриете  темата намерих решението,да си сложа по стар хак.

Мерси предварително!
Активен

bot

  • Гост
Re: linux на PSP
« Отговор #8 -: Aug 10, 2012, 08:28 »
И аз се чудя на кой му е полезно и за какво ще използва Линукс, инсталиран на телефон, гейм конзола и т.н., т.е. на нещо, различно от компютър?
Каква би била ползата от него?
Какво ще се постигне с инсталацията му?

PSP-то си е гейм конзолка... това е. Всяка инсталация на нещо различно е нея би я направило по-неизползваема, отколкото е :)

Познавам човек, който на Galaxy S2 си инсталира някакво убунту с backtrack... ОК, но каква е ползата от това нещо, след като батерията мре за час-два?

приятелю аз не цъкам игри на него само за плейър го ползвам,защо да не права нещо различно от това да играя някакви игри без смисъл.Аз просто искам да правя нещо по-различно,ако ме разбираш,ако не можеш да ми помогнеш недей пиши за какво  ми е да си слагам.

 Лично мое мнение: има 2 фирми, които влагат магия в техните продукти - Sony и Apple. Поне не се сещам за друга, с чийто продукт да се характеризира цяла епоха или поколение. Apple създадоха домашният компютър и по-късно iPod, сигурно почти всеки го знае, но да го спомена - Правец82 е копие на домашният компютър Apple II. Sony създадоха Walkman и PlayStation, a PSP3000 е технологичният връх в историята на тези конзоли. Има и по-ново поколение PS, но когато портативната конзола излезе на пазара това беше като играчка, дошла от бъдещето. Фърмуерът на тези устройства е част от тази магия и всяко посегателство е кощунство. Изключение прави MOD-ването, което позволява да се пускат игри от FLASH-картата, въпреки това аз предпочитам UMD дисковете - има някакъв чар в тези микроскопични дискове както и в целият механизъм - напомня ми за Walkman-ите от времеto, когато бях ученик, който се е докосвал до такива играчки знае какво е усещането. Сега могат да се намерят дискове втора употреба по 3-4$ и то за добри игри, според мен премахването на UMD механизма в по-новото поколение Vita е стъпка назад. Създаването на една добра игра си е вид изкуство, което изисква участието на добри програмисти, дизайнери и композитори, а гейминг индустрията е измерима с тази на компютърният софтуер, така че в "цъкането" на игри няма нищо лошо, вярно че е характерно за безделници, но един безделник и с игри или без тях си остава безделник, докато аз не познавам човек, който да не се е пристрастявал поне към една игра в живота си.
 И след всичко това да сложиш Линукс на PSP-то си...
Активен

kifavi8024

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 0
    • Профил
Re: linux на PSP
« Отговор #9 -: Aug 10, 2012, 12:10 »
Е какъв е проблема не мога да разбере...
Аз пък си сложих Windows 3.11/95 на Nokia N95.
Явно не отчитате ентусиазъма в подобни неща.

Отделно той сигурно е с прекалено нов firmware, който не може да се хакне/модифицира трайно...

Иначе ако момчето все пак се интересува, имаме много голям български форум за тези неща: http://psp-bg.net/forum/
Активен

dejuren

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1025
  • Distribution: Ubuntu, RedHat
  • Window Manager: lxde KDE4
    • Профил
Re: linux на PSP
« Отговор #10 -: Aug 10, 2012, 17:24 »
Лично мое мнение: има 2 фирми, които влагат магия в техните продукти - Sony и Apple. Поне не се сещам за друга, с чийто продукт да се характеризира цяла епоха или поколение. Apple създадоха домашният компютър и по-късно iPod, сигурно почти всеки го знае, но да го спомена - Правец82 е копие на домашният компютър Apple II. Sony създадоха Walkman и PlayStation, a PSP3000 е технологичният връх в историята на тези конзоли. Има и по-ново поколение PS, но когато портативната конзола излезе на пазара това беше като играчка, дошла от бъдещето. Фърмуерът на тези устройства е част от тази магия и всяко посегателство е кощунство. Изключение прави MOD-ването, което позволява да се пускат игри от FLASH-картата, въпреки това аз предпочитам UMD дисковете - има някакъв чар в тези микроскопични дискове както и в целият механизъм - напомня ми за Walkman-ите от времеto, когато бях ученик, който се е докосвал до такива играчки знае какво е усещането. Сега могат да се намерят дискове втора употреба по 3-4$ и то за добри игри, според мен премахването на UMD механизма в по-новото поколение Vita е стъпка назад. Създаването на една добра игра си е вид изкуство, което изисква участието на добри програмисти, дизайнери и композитори, а гейминг индустрията е измерима с тази на компютърният софтуер, така че в "цъкането" на игри няма нищо лошо, вярно че е характерно за безделници, но един безделник и с игри или без тях си остава безделник, докато аз не познавам човек, който да не се е пристрастявал поне към една игра в живота си.
 И след всичко това да сложиш Линукс на PSP-то си...
Хайде, хайде, Sony и Apple свещенната крава и бронзовия идол в пещерата. И наолколо мрак и мъгла и диваци, които се кланят с прострени към идола ръце...
Активен

http://webchat.freenode.net/?channels=ubuntu-bg
The quieter you become, the more you are able to hear.
Две седмици цъкане с мишката спестяват два часа четене на документацията.

bot

  • Гост
Re: linux на PSP
« Отговор #11 -: Aug 10, 2012, 18:28 »
Хайде, хайде, Sony и Apple свещенната крава и бронзовия идол в пещерата. И наолколо мрак и мъгла и диваци, които се кланят с прострени към идола ръце...
е, не можем всички да сме равни с боговете, нали?
Активен

dejuren

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1025
  • Distribution: Ubuntu, RedHat
  • Window Manager: lxde KDE4
    • Профил
Re: linux на PSP
« Отговор #12 -: Aug 10, 2012, 18:51 »
е, не можем всички да сме равни с боговете, нали?
Лошо нещо е идолопоклонничеството драги, това искам да ти кажа. Пък ти както знаеш.
Активен

http://webchat.freenode.net/?channels=ubuntu-bg
The quieter you become, the more you are able to hear.
Две седмици цъкане с мишката спестяват два часа четене на документацията.

bot

  • Гост
Re: linux на PSP
« Отговор #13 -: Aug 10, 2012, 19:50 »
Лошо нещо е идолопоклонничеството драги, това искам да ти кажа. Пък ти както знаеш.
Не бих го нарекъл идолопоклонничество, ама ти най-добре си знаеш.
Активен

Mitaka

  • Гост
Re: linux на PSP
« Отговор #14 -: Aug 10, 2012, 20:30 »
Аз искам компютъра ми просто да работи... и не искам аз да знам как точно работи и защо работи - а искам компютъра да работи за мен, а не аз за него.
Не искам постоянно да нагласям нещо.
Не искам постоянно нещо да спира... и да се чудя дали изобщо ще заработи.
Не искам да ме е страх да ъпдейтна, защото нещо може да спре....
това е за някой друг, но не и за мен...
За съжаление, за Десктоп - свободния софтуер не ми дава това, което искам.
И съм избрал Apple - FreebSD, но... направено както трябва. Т.е. просто работи...

Днес един колега ми обясни защо не харесва Mac OS: защото много трудно се инсталирал кракнат софтуер.... сериозен довод, не мислите ли? :)
Активен