Автор Тема: Стартиране на програма ?  (Прочетена 1306 пъти)

substance

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 4
    • Профил
Стартиране на програма ?
« -: Jan 08, 2013, 01:52 »
Имам архивиран файл разархивирам го след което ми се появява програмата.ехе слагам отметка на Execute след което double click за да я стартирам с Wine при което след чакане около 5-7секунди не става нищо.. Та въпроса ми: Как да стартирам програми на BACKTRACK 5 R3 ?
Активен

mimosh

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 317
  • Distribution: Kubuntu
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Стартиране на програма ?
« Отговор #1 -: Jan 08, 2013, 09:31 »
А сигурно ли е че тази програма може да се стартира през виното?

Пробвай да я пуснеш през терминала да видиш каква грешка вади.
Активен

substance

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 4
    • Профил
Re: Стартиране на програма ?
« Отговор #2 -: Jan 08, 2013, 11:41 »
А каква е командата през терминала за да стартирам дадената програма :?
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Стартиране на програма ?
« Отговор #3 -: Jan 08, 2013, 11:49 »
Името на самата програма, която искаш да се изпълни. Ето ти само един пример за ls (дава листинг на текущата директория):

ls -lah
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

substance

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 4
    • Профил
Re: Стартиране на програма ?
« Отговор #4 -: Jan 08, 2013, 12:24 »
Нещо се обърках относно командата ls (разбрах, изкарва ти пълното съдържание на папката или директорията, в която се намираш), а за да стартирам програма какво да направя -- Името на самата програма в терминала, а след това има ли още нещо ?
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Стартиране на програма ?
« Отговор #5 -: Jan 08, 2013, 12:34 »
Ако твоята команда си има такива операнди, си ги изписваш. Това са различните опции за стартиране на дадената команда. В моя пример командата беше ls, а операндите които аз и подадох са lah. За твоята команда, нейните си опции изписваш. Е от туй по-простичко - здраве му кажи. От мене само успехи с четенето и разучаването на терминала.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: Стартиране на програма ?
« Отговор #6 -: Jan 08, 2013, 12:45 »
За да внеса още по-голямо объркване (или прояснение) за substance ще добавя, че ls всъщност е програма и тя се намира в /bin.
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Стартиране на програма ?
« Отговор #7 -: Jan 08, 2013, 12:50 »
А каква е командата през терминала за да стартирам дадената програма :?

К'во го лъжете момчето?! Командата ти е?

Код:
wine program.exe
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

Ekspert

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 801
  • Distribution: Debian Wheeze
  • Window Manager: Gnome 3
    • Профил
Re: Стартиране на програма ?
« Отговор #8 -: Jan 08, 2013, 20:54 »
Освен това имай предвид и това че не всяка програма за windows може да се стартира през wine. За повече информация може да погледнеш в сайта на wine
Активен

Извинението е като ЗАДНИКА. Всеки си го има.

substance

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 4
    • Профил
Re: Стартиране на програма ?
« Отговор #9 -: Jan 11, 2013, 00:25 »
Значи ползвам Backtrack5 във VIRTUALPC свалям програмата на десктопа права магии и чудесии и разархивирам след което се появяват файлове и имам .ехе файла който всъщност ми трябва КАК ДА ГО СТАРТИРАМ ТОЗИ ФАЙЛ ? пробвам с виното като му слагам отметка на execute, защото иначе дава някаква грешка но дори и това не помага защото след като double кликна на самата програма не се случва нищо... ТА ВЪПРОСА МИ КЪМ ВАС СЪФОРУМНИЦИ Е: КАК НАЙ-ПРОСТО ДА СТАРТИРАМ ПРОГРАМАТА ?
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Стартиране на програма ?
« Отговор #10 -: Jan 11, 2013, 04:17 »
Ами значи, като я дубъл кликнеш, ако не ти каже виното какъв файл/библиотека му липсва за да я стартира и съответния фаил да го намериш некъде из нета и да го добавиш в систем32 на виното, след следващо дубъл кликване да ти поиска друг файл и така докато си събере 'сичките нужни файлове, начи проблема ти е в бар трака или виното! Пробвай с по-млада реколта вино ;)
Активен