Автор Тема: „София прайд” 2013 отменен  (Прочетена 24833 пъти)

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: „София прайд” 2013 отменен
« Отговор #90 -: Feb 26, 2014, 19:10 »
Предполагам не, но само там си заслужава да се хабиш, за да набиеш канчето на диваците, иначе не излиза на сметка.

Добре де, в ОАЕ и Катар повече демокрация ли има, та там няма такива проблеми и не се бъркат!?
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: „София прайд” 2013 отменен
« Отговор #91 -: Feb 27, 2014, 00:00 »
За Катар не знам, но в ОАЕ определено не са диваци. Всякаква идея че там се размотават разни едва ли не необразовани бедуини, много бързо се разсейват като отидеш и се разходиш. Образованието им примерно е на светлинни години от нашето съдейки по базата поне ако не друго. Много добре са си инвестирали парите от нефта мен ако питаш.

Може би защото вместо да се чудят какви простотии да сътворят с печалбите от нефта (примерно на атомни бомби и тем подобно дрънкане на железария), са решили да си оправят държавата. Примерно понеже самолета като каца и излита, минава доста ниско над Иран, разликата между двете е брутална...в смисъл и едното и другото е пустиня, ама в ОАЕ покрай това има и небостъргачи, и магистрали и е окъпано в светлина, и има доста учудващо и зеленина, която не се подържа лесно. В Иран има предимно пущинаци и тук-таме градчета и села, който не са свързани с асфалтов път като гледам. И не е като да нямат и те доста нефт. Мммм въпрос на приоритети, те се борят за изконното си право да имат атомна бомба все пак.
« Последна редакция: Feb 27, 2014, 00:09 от gat3way »
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: „София прайд” 2013 отменен
« Отговор #92 -: Feb 27, 2014, 00:41 »
Тва го знам и без да съм ходил там! Попитах за демокрацията при тях как е? Например за правата на жените да кажем! За етническа и верска толерантност! ...........
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: „София прайд” 2013 отменен
« Отговор #93 -: Feb 27, 2014, 01:26 »
Не знам - жена ми не са я карали да ходи след мене и да си слага забрадка. Също и не са ме били задето съм християнин. Има и доста християни които работят там из представителствата, не ги бият и съответно жените не ходят забулени. Това отговаря ли на въпроса?

П.П да - в ОАЕ има църкви, колкото и да е странно. Католически. На практика, арабите са малцинство там, примерно местното население на Дубай е горе-долу колкото това на Варна, останалите поне 1-2 милиона са чужденци, много голяма част от тях са индийци, европейци и от източна Азия и съответно не са мюсюлмани. Не мисля че някой ги гони по този параграф. Би било сложен проблем.
« Последна редакция: Feb 27, 2014, 01:41 от gat3way »
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: „София прайд” 2013 отменен
« Отговор #94 -: Feb 27, 2014, 08:51 »
Според мен не питаше за чужденците, а за местните. Имат ли забрадки месните жени или нямат? Вият ли минарета?
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: „София прайд” 2013 отменен
« Отговор #95 -: Feb 27, 2014, 10:06 »
Много ми е трудно да кажа - поради простата причина че няма как да ги разпозная дали са местни или не. Също и като видиш забулени жени трудно ще кажеш местни ли са или не са, щото е пълна мешавица там, пълно е с иранци, пакистанци и от северна Африка. Екскурзоводката ни беше от Тунис и нямаше забрадка, което ме води на мисълта че не са стриктни откъм това и спрямо мюсюлманите, но пък и тя е чужденка. Помня че ми разправяше за гигантския проблем с който били обсебени медиите там при нашето пристигане - някаква местна решила да работи като медицинска сестра, което било прецедент. Големият проблем бил не защо тя искала да работи в болницата, а това че щяла да получава същите пари като емигрантите там, поради което болницата се налагало да измени политиката си по отношение на ТРЗ-то, обаче пък не вървяло щото чужденците нямало да останат много доволни. Минарета има естествено, щото е арабска държава. Но пък не помня да са ме тормозили с воя особено. В Скопие примерно е далеч по-кошмарно.

В Саудитска Арабия доколкото съм чувал нещата са доста различни, но не съм ходил там и нямам никакво желание честно казано. В ОАЕ си е горе-долу като в Европа, като изключим че е доста различен пейзажа. В Дубай специално и алкохола е разрешен - но го има предимно в хотелите и по заведенията и не мога да кажа и дали не го сервират само на чужденци. Обаче излиза бая скъпо - като го смятах в лева, около 16 лева излиза една бира и най-смешното е че малко уиски с редбул излиза на същите пари. Между другото, алкохолът там е доста лоша идея
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: „София прайд” 2013 отменен
« Отговор #96 -: Feb 27, 2014, 10:22 »
Тази сутрин по бТВ Яне Янев го направиха за 2 стинки, пак го изкараха баш гейтак.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: „София прайд” 2013 отменен
« Отговор #97 -: Feb 27, 2014, 10:56 »
Е щом няма очевидна мохамеданска пропаганда, значи са си модерни от всякъде. Де да можеше и маймуните около тях да се поучат :(
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: „София прайд” 2013 отменен
« Отговор #98 -: Feb 27, 2014, 11:10 »
Ами всъщност има, някакви келеши от някаква саудитска фондация ме набараха на улицата и ми връчиха няколко книжки за исляма и ролята на жената в тяхното общество. За ролята на жената не съм я отварял, но другата беше забавна, защото предоставяше "научни" доказателства. Примерно че в исляма пишело за ДНК, в исляма пишело за океанските течения и тем подобни глупости. Лика-прилика с креационистите, различни религии, същите тъпизми. Даже още си ги пазя.

Но да - според мен те специално са доста напред в сравнение с повечето ислямски държави, може би само Турция е по-"нормална". На фона на това има всякакви психопати. Те между другото и иранците са били доста по-различни преди 50-тина години, примерно това:



днес надали би могло да се случи там.
« Последна редакция: Feb 27, 2014, 11:13 от gat3way »
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon