Автор Тема: Създаване на GTK+ 2 приложения  (Прочетена 1315 пъти)

aspirina97

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 80
  • Distribution: Ubuntu 9.04/Slackware 12.2
  • Window Manager: Gnome/Xfce
  • пингвинаджя
    • Профил
Здравейте.
Сега уча C и се интересувам как мога да правя GTK+ 2 прилужения. Какво представлява Qt. Какво прави програмата Glade
Активен

Сънувах те - ти спа до мен, без гащи и без сутиен. Ръцете ми по теб пълзят, и все те хващат за гъза, но се събуждам изпотен, изпразнен сам и уморен...

BULFON

  • Administrator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 478
  • Distribution: Fedora
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: Създаване на GTK+ 2 приложения
« Отговор #1 -: Apr 02, 2009, 22:25 »
Чувал съм, че тука из форумите се подвизават големи познавачи на програмирането, GTK, QT и т.н.
Обаче за парола искали да им напишеш на C работа с двойно свързан списък и да го пейстнеш, преди да ти помогнат. Висока бариера поставят, за да споделят опита си!
Активен

фонокартен телефонен апарат

task_struct

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 576
  • Distribution: Kubuntu 14.04
  • Window Manager: KDE 4.13
    • Профил
Re: Създаване на GTK+ 2 приложения
« Отговор #2 -: Apr 02, 2009, 23:02 »
Така...
1) За GTK+ 2 ти предлагам да си инсталираш програмата Devhelp там има документация за GTK+ и GLib.

2) Qt е C++ библиотека, даже цял framework, в нея има реализации на основните динамични структури от данни, работа с файлове, sql и разбира се създаването на графични приложения :)

3) Чрез Glade се създават графични интерфейси (той е редактор с който си правиш бутони, прозорци и т.н), запазват се във вид на XML, след което се зареждат от libglade и се връзват към кода на С.

BULFON, ама то само аз мога да напиша поне няколко двойно свързани списъка. Така стават много паролите :D :P
Активен

"Minds are like parachutes. They only function when they are open." - James Dewar

irc.freenode.net  / #linux-bg

BULFON

  • Administrator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 478
  • Distribution: Fedora
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: Създаване на GTK+ 2 приложения
« Отговор #3 -: Apr 03, 2009, 04:43 »
Ти си двоен агент!
Активен

фонокартен телефонен апарат

aspirina97

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 80
  • Distribution: Ubuntu 9.04/Slackware 12.2
  • Window Manager: Gnome/Xfce
  • пингвинаджя
    • Профил
Re: Създаване на GTK+ 2 приложения
« Отговор #4 -: Apr 03, 2009, 10:58 »
Така...
1) За GTK+ 2 ти предлагам да си инсталираш програмата Devhelp там има документация за GTK+ и GLib.

2) Qt е C++ библиотека, даже цял framework, в нея има реализации на основните динамични структури от данни, работа с файлове, sql и разбира се създаването на графични приложения :)

3) Чрез Glade се създават графични интерфейси (той е редактор с който си правиш бутони, прозорци и т.н), запазват се във вид на XML, след което се зареждат от libglade и се връзват към кода на С.

BULFON, ама то само аз мога да напиша поне няколко двойно свързани списъка. Така стават много паролите :D :P

Относно:
1-Инсталирал съм го сега почвам да чета

2-Кажи някоя добра книжка на по-разбирам език

3-Можели да убясниш как да го свържа към C код

p.s Благодаря на всички
Активен

Сънувах те - ти спа до мен, без гащи и без сутиен. Ръцете ми по теб пълзят, и все те хващат за гъза, но се събуждам изпотен, изпразнен сам и уморен...

task_struct

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 576
  • Distribution: Kubuntu 14.04
  • Window Manager: KDE 4.13
    • Профил
Re: Създаване на GTK+ 2 приложения
« Отговор #5 -: Apr 03, 2009, 11:22 »
За Qt: http://doc.trolltech.com/ или си инсталирай Qt Assistant едно и също е :) Има обяснени всички класове и основните технологии, който се използват :)
За книга погледни тук: http://www.linux-bg.org/forum/index.php?topic=33531.0

За Glade: Инсталирай си пакета с документация на Glade и тя ще се появи в Devhelp. Аз предпочитам да си пиша сам кода за интерфейса и не съм го ползвал, но там ще е обяснено :)

Успех!  [_]3
Активен

"Minds are like parachutes. They only function when they are open." - James Dewar

irc.freenode.net  / #linux-bg

aspirina97

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 80
  • Distribution: Ubuntu 9.04/Slackware 12.2
  • Window Manager: Gnome/Xfce
  • пингвинаджя
    • Профил
Re: Създаване на GTK+ 2 приложения
« Отговор #6 -: Apr 04, 2009, 22:50 »
Мерси много на всички  [_]3
Активен

Сънувах те - ти спа до мен, без гащи и без сутиен. Ръцете ми по теб пълзят, и все те хващат за гъза, но се събуждам изпотен, изпразнен сам и уморен...