Страници: [1] 2 3 ... 10
 1 
 -: Днес в 21:02 
Започната от remotexx - Последна публикация от 4096bits
Мога да говоря много сериозо на сериозни теми, дори нищо да не зная  :D

Заради това, когато се базикам за нещо, много често не разбират, че не говоря сериозно и базика се проваля  ;D
Поне с тези, които не ме познават толкова

 2 
 -: Днес в 20:52 
Започната от kuunlaaksot - Последна публикация от 4096bits
Спомнам си, че когато за първи път се срещнах с WPS, прочетох, че целта му е лесна съвместимост с документите на MS. Та, що да не се оправя добре, ако на това наблягат.

Онези изверги не могат често да променят форматите на файловете си, че клиентите им ще си имат проблеми.

И като говорим за съвметимост, всичко това отпада, ако данните или докуметите са просто база данни и как ще се представят да си зависи изцяло от конкретното приложение.
Няма нищо по-универсално от това. Информацията си е информацията. Визията е нещо съвсем различно.

 3 
 -: Днес в 20:29 
Започната от kuunlaaksot - Последна публикация от 4096bits
Много зависи от приложението, което искаш да правиш.
В примерния код например, можеш да предприемеш действия, като да запазиш някакви потребителски настройки или някакво текущо състояне ползвайки window.sessionStorage.
По този начин при рефреш на страницата, няма да се заубят. Браузъра обаче ще ги заличи при затваряне на самия него или на таба.

window.localStorage ще ти запази нещата дори след затваряне на таба или браузъра. Ще ги запази локално някъде на диска. За разлика от бисквитките, тези данни нямат срок след който се затриват. Браузъра не ги трие автоматично. Ще ги заличи изрично с някакъв Javascript например написан от теб или ако почисти кеша на браузъра. Обема, който можеш да съхраниш е по-голям от този на window.sessionStorage.

Имаш опции. А Javascript е сравнително лесен. Имам трудности с ореинтирането в API-то на браузърите и какво мога изобщо да правя. Изглдах между 30 и 40 часа на един дъх( не помня точно колко бяха всики ) уроци в Youtube и се ориентирах. Ако имаш опит с коденето на друг език, безпроблем почти ще се оправиш, свханеш ли синтаксиса и как стават различните неща конкретно тук.

Видях, че Shiny може да се ползва с R или Python. От R си нямам и идея, но Python спокойно мога да го срвавня с JS по леснота на ползване.


Докато бях в банята ми хрума още, че можеш също да експортнеш нещо към файл посредством Blob.


 4 
 -: Днес в 19:42 
Започната от kuunlaaksot - Последна публикация от kuunlaaksot
За първи път разбирам за Shiny.

Доколкото ми е известно с аматьорските си познания, Jacascript не може да направи разлика между рефреш на страницата или затваряне на таба или браузъра. Случвало ми се е, когато рефрешна с CTRL+F5 ( пълен рефреш, без кеш и четене на бисквитки или нещо друго ), да ме пита, дали наистина искам да напусна страницата. Което аз не правя, разбира се, само рефрешвам.

Все пак, можеш да предприемеш някакви дейсвия, като следиш за beforeunload.
Код:
window.addEventListener('beforeunload', (event) => {
  // Тук си правиш твоите неща.
  event.preventDefault();
  event.returnValue = ''; // това е за да се предотврати действието по подразбиране на beforeunload. За съвместмост. Тествай, дали може да го разкараш
});

> За първи път разбирам за Shiny.
Shiny е удобно нещо, защото сравнително лесно можеш да си направиш графичен интерфейс. Че и да го качиш на сървър.

> аматьорските си познания, Jacascript не може да направи разлика между рефреш
е, поне имаш някакви... щото аз -- хич. Това, че не може да направи разлика, го научих по трудния начин.

Мерси много за примерния код, ще видя какво може да се направи. [_]3

 5 
 -: Днес в 19:38 
Започната от kuunlaaksot - Последна публикация от kuunlaaksot
да бе ясно :) и презентациите в md ;) а, сега се мъча с Rmd дееба и простотийката

иначе, че отварят документите, отварят ги. Тънкият детайл, дето се опитвах да посоча на гогата е КАК ги отварят и колко съвместимо с МС Офис. И не на последно място -- колко леко работи офисът. Да не повярваш, ама гогата взе че остана впечатлен.

 6 
 -: Днес в 19:27 
Започната от remotexx - Последна публикация от kuunlaaksot
Не искаш да разбереш или не четеш?

Що поставяш коня пред каруцата?

Не е въпроса в незнаие или не.

Въпроса, който повдигнах е, че ако мисля, че зная нещо, няма причина да не говоря. Не е въпроса, дали се заблуждавам или не.

И не заемам никаква пасивно-защинтна позиция. Ако върнеш назад, ще видиш, че съм се коригирал.
Ти обаче не обръщаш внимание на това, не обърна внимание на първоначалния въпрос.
Вместо това, изцяло се хвърли да ми казваш, как не мога така да си говоря.
Мога.
И ти обясних защо. Ако отказваш да го разбереш, проблема не е мой.

Следващия път когато ти не си прав за нещо и някой ти го посочи и разбереш, че е така, замисли се, дали си имал първоначална причина да не си кажеш думата. Ще видиш, че си нямал.

> че ако мисля, че зная нещо, няма причина да не говоря.

Това само по себе си е голям проблем сред масата народ. Именно както го каза -- мислят си, че знаят. И от тук се почват всякакви простотии.

> Не е въпроса, дали се заблуждавам или не.

Както кажеш. Ако за тебе е ОК да говориш неща за които си се объркал -- твоя работа.

> Ако върнеш назад, ще видиш, че съм се коригирал.
Коригира се за част, прав си.

> Вместо това, изцяло се хвърли да ми казваш, как не мога така да си говоря.
> Мога.
А, говори си, нали за това са форумите. Дано не ти се връзват много хора в случаите когато говориш по сериозни теми, без нужния background.

> Следващия път когато ти не си прав за нещо и някой ти го посочи и разбереш, че е така, замисли се,
> дали си имал първоначална причина да не си кажеш думата. Ще видиш, че си нямал.
Тея множество отрицателни ме объркват, та ще ти кажа как седят нещата при мене. Обикновено говоря за неща дето имам опит или някакви знания и гледам да не говоря по теми дето не разбирам. Ако ми бъде посочено, че съм сбъркал, го приемам доста сериозно и се опитвам да не се повтори.

Не става въпрос за каруцата или коня. Както и да е.

 7 
 -: Днес в 18:57 
Започната от kuunlaaksot - Последна публикация от 4096bits
Не ползвам офис пакети.
Като цяло не ползам и такъв софтуер.
По навик инсталирам Либре, да се намира нещо.
Но съм инсталирал и WPS.

Същата работа. Отваря документи без проблем.

 8 
 -: Днес в 17:57 
Започната от kuunlaaksot - Последна публикация от kuunlaaksot
нищо екзотично няма в WPS Office, дори си идва по подразбиране с Huawei телефоните. Аз пък си мислиш, че ще се изкефиш, че е китайско а не от лошите щати...

 9 
 -: Днес в 16:50 
Започната от kuunlaaksot - Последна публикация от spec1a
   Аз лично такива екзотични офис пакети ги слагам само на
виртуална машина. И на нищо друго ...

 10 
 -: Днес в 16:46 
Започната от remotexx - Последна публикация от spec1a
   Честит празник на труда и от мен !

А на кашика - Честита първа заплата !  ;D





П.С. Манифестациите бяха гадно нещо - задължителни,ставаш рано ...

Страници: [1] 2 3 ... 10