Автор Тема: Включване на 2 монитора  (Прочетена 3192 пъти)

Opaa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 268
  • Рънъта прай борбъта
    • Профил
Включване на 2 монитора
« -: Oct 17, 2009, 00:43 »
Здравейте незнам дали тази тема е за тук ама ще рискувам :)

Искам да ви попитам следните неща:

1. Искам да включа два монитора в едно PC.
2. И двата монитора ли трябва да ги влюча към виедо картата (Inno3D 512MB 9600GT DDR3) или може единия да е на вградената към платката.
3. Как мога да го направа да предават еднакво и когато исакм да предават различно ( на единия примерно да съм в нета, а в другия да  се рова в системата)

П.П. Ако някой може да ми каже и как става това на Windows 7 и XP ще съм му много благодарен :)  [_]3 [_]3

Благодаря Ви предварително  [_]3
« Последна редакция: Oct 17, 2009, 00:46 от Opaa »
Активен

Djuroff

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 80
  • Distribution: Fedora 11
  • Window Manager: Gnome,KDE
    • Профил
Re: Включване на 2 монитора
« Отговор #1 -: Oct 17, 2009, 11:02 »
И двата монитора трябва да ги включиш към видео картата Inno3D 512MB 9600GT DDR3 за уиндоус е лесно отваряш софтуера на нвидя и си настроиваш мониторите като си искаш.
Активен

Opaa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 268
  • Рънъта прай борбъта
    • Профил
Re: Включване на 2 монитора
« Отговор #2 -: Oct 17, 2009, 11:09 »
Добре а аз откаде да знам дали видеоито ми има опция за подръжка на 2 монитора ?
Активен

ntrance

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 696
    • Профил
Re: Включване на 2 монитора
« Отговор #3 -: Oct 17, 2009, 12:29 »
Погледни картата от заде сигорен съм  че ако дори ти е по нова ще имаш и 3  изхода 2 DMI и един  HDMI  изход!!
Или трябва да са 2 бели или 1 бял + един син изход пък може и 2 сини изхода
Активен

Djuroff

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 80
  • Distribution: Fedora 11
  • Window Manager: Gnome,KDE
    • Профил
Активен

Opaa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 268
  • Рънъта прай борбъта
    • Профил
Re: Включване на 2 монитора
« Отговор #5 -: Oct 17, 2009, 13:45 »
Така на видео картата имам 2 входа за монитор с преходник и един кръгъл вход. За кръглия вход в пакета има 2 кабела. На двете пликчета на кабелите пише RoHS. Единия кабел е с 3 изода (Син, зелен на който пише Nvidia и червен), и пише на него GP това дет се включвак към картата. Другия кабел е с един изход, прелича на тия дет включваш видеото към телевизора (Audio and Video). И си нямам никаква идея тия кабели за какво са ми  ??? ???



На втория ред първаа картинка. Това са изходите. Този кръглия за какво ?
« Последна редакция: Oct 17, 2009, 13:47 от Opaa »
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3404
    • Профил
Re: Включване на 2 монитора
« Отговор #6 -: Oct 17, 2009, 14:32 »
Така на видео картата имам 2 входа за монитор

Изхода, не входа.. ;D Това означава че картата има два кадрови буфера.. Всички съвреммени карти са такива. Грубо казано това са две 2D карти в едно с един и същ драйвер. Т.е можеш да включиш два монитора, които да предават различно. Ако имаш и трети монитор може да го включиш и към вградената карта и да имаш 3 монитора които да предават различно.

Всичко е възможно и зависи от това как конфигурираш Xorg.


« Последна редакция: Oct 17, 2009, 14:37 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

Opaa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 268
  • Рънъта прай борбъта
    • Профил
Re: Включване на 2 монитора
« Отговор #7 -: Oct 17, 2009, 14:38 »
 ;D Е леко се обърках  ;D ;D Ами този кръглия изход за кво служи ?

П.П. Искам да ви попитам нещо. Понеже картата трябва да се свърже към захранването, но обаче на самия кабел за включване има 2 изхода еднакви и накрая са с молекс. Кабелите  са жълт, кафяв и черен. Та засега съм включил само в единия към захранването. Дали трябва да включа и втория ?
« Последна редакция: Oct 17, 2009, 14:43 от Opaa »
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3404
    • Профил
Re: Включване на 2 монитора
« Отговор #8 -: Oct 17, 2009, 14:49 »
;D Е леко се обърках  ;D ;D Ами този кръглия изход за кво служи ?

За красота.
това е tv-out със всичките му сигнали от които се нуждае един телевизор, а може и да има разни други. Но това не е отделен изход т.е. не е 3ти монитор/кадров буфер. Този кръглия обикновенно се привързва към е единият от двата изхода и може само да предава същото кaквото има на единият от двата. Нещо като дублаж за TV.

Ако искаш да си нямаш главоболия не се занимавай с тези TV-out-ове. Голяма каша са.

« Последна редакция: Oct 17, 2009, 14:59 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

Opaa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 268
  • Рънъта прай борбъта
    • Профил
Re: Включване на 2 монитора
« Отговор #9 -: Oct 17, 2009, 14:56 »
За кръглия вход в пакета има 2 кабела. На двете пликчета на кабелите пише RoHS. Единия кабел е с 3 изода (Син, зелен на който пише Nvidia и червен), и пише на него GP това дет се включвак към картата. Другия кабел е с един изход, прелича на тия дет включваш видеото към телевизора (Audio and Video). И си нямам никаква идея тия кабели за какво са ми  ??? ???

А за да вържа TV-то към компа каде трябва да постава кабела. Защото на моя телевизор е с жак единственото място каде може да се пухне кабела е там кадето е антената  ;D ;D а относно другите кабели можеш лида ми кажеш нещо ?
Активен